„KDYŽ DRAKA BOLÍ HLAVA“

Pohádka „Když draka bolí hlava“

kdyzdrakagott

Nová československá pohádka „Když draka bolí hlava“ vstupuje do kin.


24. října proběhla v pražském kině Lucerna premiéra originální nové československé pohádky „Když draka bolí hlava“. Premiéru si nenechaly ujít největší hvězdy pohádky, jakými jsou Karel Gott s rodinou, který si v pohádce zahrál společně se svými dcerkami Charlottkou a Nellinkou. Dalšími, kdo se zúčastnil premiéry, byli Kamila Magálová (pohádková panímáma a královna), Igor Timko (slovenská dračí hlava), Jakub Jablonski (princ Janko), Zuzana Žáková (princezna Adélka), Kateřina Brožová (královna českého království Eliška), Osmany Laffita (komorník princezny Marco Asombroso), Vašo Patejdl, Lešek Wronka, Alešek Nykodým a další. Přítomni samozřejmě byli i tvůrci Petr Šiška a Dušan Rapoš s manželkou Evou Vejmělkovou, který pohádku režíroval, a všichni, kdo se na pohádce nějakým způsobem podíleli. Pan producent Petr Šiška se nechal slyšet, že celkem napočítal cca 1200 lidí, kteří na pohádce spolupracovali.


Karel a Charlottka na pódiu pokřtili plyšového dráčka Čmoudíka a po projekci symbolicky rozkrojili dort věnovaný Marlenkou, jedním z hlavních partnerů pohádky. Plyšový dráček, který zpívá celkem 4 písničky v českém i slovenském jazyce, bude k dostání v prodejnách Pompo.

IMG 6642

Pohádka vznikla na motivy první československé pohádkové knížky „Když draka bolí hlava“, jejímž hlavním hrdinou je roztomilý dvouhlavý drak Čmoudík, jehož jedna hlava mluví česky a druhá slovensky. Rozdílné jazyky i povahy přinášejí řadu humorných situací, nedorozumění, ale i cestu k vzájemnému porozumění a toleranci - vždyť obě hlavy mají společný zadek i srdce. Před sto lety vzniklo Československo, a zatímco se před 25 lety rozdělilo na dva samostatné státy, v naší pohádce se království Nad a Pod dračí skálou spojují dohromady. V napínavém příběhu vedeném v duchu klasických pohádek bez moderních a výstředních prvků nechybí králové, královny, princové, princezny, dračí kletba, velká láska i záporná postava v podobě skřeta Blivajze. Originální propojení animací draků s reálnými herci dodává příběhu nevšední poetiku, zdůrazněnou záběry (kamera Jan Ďuriš) nových filmařských destinací československého pomezí, včetně pralesa Mionší, unikátní jeskyně Šipka ve Štramberku či noblesních prostor karvinského zámku a hradu Budatín v Žilině. Důležitou složkou pohádky jsou písničky renomovaných autorů v čele s Vašem Patejdlem, Michalem Davidem, Igorem Timkem, Leškem Wronkou a Miro Bazgerem či Martinem Harichem. O kvalitě písní leccos napovídá i osobní účast Karla Gotta na celém projektu, konkrétně titulní a závěrečné písně, které nazpíval společně s dcerou Charlottou a slovenskou herečkou Kamilou Magálovou.

IMG 6737
Vskutku nabité herecké obsazení pak slibuje hodnotný zážitek nejen pro děti v kategorii 6 plus, ale i pro jejich rodiče a příznivce československé sounáležitosti. V zásadních rolích pohádky se objeví již zmiňovaná Kamila Magálová (panímáma), Charlotta Gottová (jako Barborka) a Aleš Nykodým (jako Tomík) v jedné z hlavních dětských rolí, Ján Kolejník a Miroslav Šimůnek (králové), Zuzana Maurery a Kateřina Brožová (královny), Miro Noga (skřet Blivajz), nové mladé tváře Zuzana Žáková (princezna Adélka) a Jakub Jablonský (princ Janko), Osmany Laffita (komorník).
Významnou roli v pohádce hrají hlasy známých osobností, kde hlavně vtip a šarm Igora Timka (slovenská hlava draka) a Libora Boučka (česká hlava draka) slibují dobrou zábavu, stejně jako důstojný hlas Václava Postráneckého, který zazněl jako hlas starého draka.


Výroby pohádky se ujala společně česká Petarda production a.s. a slovenský Filmpark s.r.o. a o distribuci se stará Bohemia Motion Pictures a.s.


Dobová atmosféra pohádky je dotvořena i výpravnými kostýmy Aleny Schaferové a neotřelým výtvarným zpracováním Martina Schwarze, které si během chvilky zamilujete. Věříme, že společně s námi vzdáte nenápadný, ale příjemný hold stému výročí vzniku Československa právě pohádkou „Když draka bolí hlava“, která vyráží potěšit malé i velké do našich kin.


O tom, jak pohádka zachycující čtvero ročních období, draky a zvířata dopadla, se můžete přesvědčit už ode dneška ve všech kinech po celé České republice.

 

 

Zdroj, Foto : Petarda production, František Jirásek

27. říjen 2021
Dnes má svátek Šarlota a Zoe

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek