KDO ZACHRÁNÍ PIŽĎUCHA? VYCHÁZÍ AUDIOKNIHA VTIPNÝCH POHÁDEK

KDO ZACHRÁNÍ PIŽĎUCHA?
VYCHÁZÍ AUDIOKNIHA VTIPNÝCH POHÁDEK OD POPULÁRNÍCH HVĚZD SOUTĚŽE STARDANCE

Pozvanka Pizduch

U vydavatelství Supraphon vychází audiokniha netradičních, vtipných pohádek a písniček pro pobavení i poučení od populárních hvězd soutěže StarDance. Autory jsou oblíbený tanečník Jan Onder, známý z pořadu Taneční hrátky s Honzou Onderem a jeho maminka, psycholožka Zuzana Onderová. Hudbu složil Radek Banga, známý jako Gipsy.cz.

Sedmnáct pohádek načetli Onderovi herečtí kolegové Lukáš Pavlásek, Dana Batulková, Jiří Dvořák, Zuzana Onderová a Lumíra Přichystalová. S nimi se spřátelil při účasti v soutěži StarDance. Tam poznal i autora hudby Radka Bangu. Známý hip-hoper, vystupující pod pseudonymem www.Gipsy.cz, na nahrávce kromě hudby také načetl jednu pohádku.

 

Hlavními hvězdami roztomilých, lehce netradičních a vtipných pohádek jsou většinou zvířátka – myšky, prasátko, rybka, ježek, vrabčák, ale i malý dráček nebo chlapec Honzík, klokani či skřítek Pižďuch. Díky odvaze, přátelství, chytrosti a vzájemné pomoci dopadnou všechny pohádky dobře, třebaže jsou malí hrdinové postaveni před tvrdé zkoušky a ohrožují je zákeřní, závistiví a líní tvorové ze zvířecí říše. Atmosféru mimořádných pohádkových příběhů dokresluje scénická hudba a vyprávění doplňuje i jedna zpívaná píseň.

 

„Pižďuch je nedobrý trpaslík, hlavní hrdina poslední pohádky, kterou napsala moje maminka. Slovo Pižďuch je tak úžasné, že jsme ho dali do názvu. Kdo ho zachrání a jak ta pohádka dopadne, se dozvíte, když si poslechnete naši krásnou audioknihu, ze které se moc a moc radujeme. Velmi si vážím toho, že knihu načetli tak super lidi, navíc profíci ve svých oborech s krásným přednesem,“ říká o audioknize autor Jan Onder.

 

„Psát hudbu k Pižďuchovi pro mne byla úplně nová zkušenost. Je to jiné než napsat popovou písničku. Člověk totiž musí navodit hudbou tu správnou atmosféru a to není snadné. Nicméně doufám, že se mi to povedlo. Můj sen je napsat hudbu pro celovečerní film a skřítek Pižďuch mi to tak trochu splnil,“ doplňuje k nahrávce tvůrce hudby Radek Banga.

 

Audiokniha Kdo zachrání Pižďucha vychází na CD i digitálně u vydavatelství Supraphon.

FB Event: https://www.facebook.com/events/566432860464078/

 

 

Zdroj, foto: Supraphon

18. duben 2021
Dnes má svátek Valérie

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek