POZVÁNKA na Mezinárodní den archeologie

POZVÁNKA na Mezinárodní den archeologie

Jménem Muzea hlavního města Prahy pozvat na speciální sobotní akci Mezinárodní den archeologie, ke kterému se Muzeum hlavního města Prahy připojuje.

 archeologie 3

Muzeum hlavního města Prahy pořádá v sobotu 20. října 2018  v hlavní budově Na Poříčí 52 a v domě Na Kocandě akci Mezinárodní den archeologie.


Muzeum hlavního města Prahy se připojuje v sobotu 20. října 2018 k oslavám Mezinárodního dne archeologie a zároveň si tak připomene 150. výročí narození Josefa Antonína Jíry, průkopníka pražské archelogie. Pro návštěvníky  všech věkových kategorií bude připraven bohatý program.

archeologie 2


V prostorách hlavní budovy muzea na Florenci (Na Poříčí 1554/52, Praha 8 – Karlín) budou od 10:00 do 16:00 hod. probíhat workshopy, při nichž si děti i dospělí budou moci vyzkoušet práci archeologů a nahlédnout do života lidí v různých dobách naší historie. Během dne budou zároveň probíhat komentované prohlídky expozice Praha v pravěku, kde se budou moci návštěvníci seznámit s bohatstvím archeologických nálezů a zajímavostmi z nejstarších období pražských dějin. Začátky prohlídek jsou v 10:00, 11:00, 13:00, 14:00 a v 15:00 hod.


V domě Na Kocandě v Křižovnické ulici na Starém Městě představí archeologové Muzea hl. m. Prahy návštěvníkům formou komentovaných prohlídek unikátní nález brány svatého Valentina. Brána je původní součástí staroměstského opevnění. Tento výjimečný nález obdržel ve středu 3. října 2018 ocenění Národního památkového ústavu za objev, nález roku v soutěži Patrinomium pro futuro. Komentované prohlídky povede vedoucí výzkumu Petr Starec v době od 13:00 do 15:00 hod.


Vstup na všechny akce je zdarma.
Informace o programech v rámci celé ČR najdete na http://denarcheologie.cz/.

www.muzeumprahy.cz

 

27. říjen 2021
Dnes má svátek Šarlota a Zoe

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek