Mirakulum: Je nám šest!

Mirakulum: Je nám šest!

Mirakulum sest3 2

Když dítě oslaví šesté narozeniny, nastává v jeho životě první změna. Zamíří totiž do školních lavic. Jenže i když má takový človíček pocit, že je konečně „velký“, ještě dlouho se bez rodičů neobejde.


Stejně je na tom i Park Mirakulum: Už odrostl jeslím i školce, ale pořád je to jen šestiletý chlapec, který potřebuje naši péči. „A my mu ji poskytujeme ze všech sil a užitek z toho mají především naši návštěvníci,“ říká Jiří Antoš, majitel a vlastně takový otec Mirakula, který je zároveň autorem koncepce všech atrakcí. A je jich tady požehnaně.

Mirakulum sest2
Třeba Vodní svět. Najdete ho kousek od vchodu do parku a kromě osvěžení, které je v letošním horkém létě opravdu vhod, tu najdete také zábavu a poučení. „Proto tu místo bazénů máme vodopád, jezírka, potůčky a říčky. Vodu, která jimi protéká, mohou děti pomocí hrází zastavovat anebo přesměrovat. Věděli jste například, jak vzniká mlha či že voda může téct i pozpátku a do kopce?“ popisuje Jiří Antoš. V další části „vodní oázy“ najdete třeba náhodně stříkající vodotrysky či sloupy s kyblíky, které se plní vodou a převrhnou se na vás zrovna ve chvíli, kdy to nejméně čekáte.

  mirakulum sest1           

Ve středu parku pak stojí majestátní hrad s osmi věžemi a podzemními chodbami. Je v Mirakulu od samého začátku a před letošní sezonou získal svou definitivní podobu. Novou osmou věž, která je ze všech nejvyšší a stojí přímo uprostřed hradního nádvoří, zvnějšku obíhá drátěný průlez. Všechny věže jsou v několika úrovních propojené schodišti, žebříky, můstky a skluzavkami a celý hrad tak funguje jako mohutná adrenalinová průlezka. Nechybí tu ani dlouhý tobogán, na kterém si užijete sešup až do podzemí.


K velkým atrakcím Mirakula patří také Lesní město, což je vlastně obrovský lanový park. Jeho stezky, tunely, průlezky, skluzavky, ale i rozsáhlé podzemní chodby byly doslova vestavěné do vzrostlého lesa a děti i jejich rodiče se tu mohou procházet vysoko nad zemí (anebo v temném podzemí). Podobně funguje také Lanové centrum, které je však v trochu menší výšce.

mirakulum sest6 2
„Také tady máme vesničku pro nejmenší děti už od 12 měsíců, několik obrovských trampolín, velké i menší lanové houpačky, podzemní chodby, ptačí městečko, minizoo,…“ vypočítává další lákadla Jiří Antoš a připomíná i habrové bludiště s více než kilometrem cestiček. Stromy už za šest let natolik vyrostly, že přes ně ven nevidí ani dospělí.
                        

Tak co, pořád si nechcete tohle všechno a mnohé další vyzkoušet na vlastní kůži? My věříme, že ano. Proto vás zveme na oslavu šestých narozenin Parku Mirakulum, která proběhne 8. září. Těšit se můžete na všechny zmiňované atrakce, narozeninový program v amfiteátru či výtvarné dílničky. „Děti si budou moci nechat pomalovat obličej či pořídit dočasné tetování. Jezdit bude také vláček a zábavu si budou moci návštěvníci užít rovněž v Tankodromu. To vše za běžné, víkendové vstupné,“ zve Jiří Antoš

         

Narozeninový program v amfiteátru
13:00 hod. Flying Boys, groteskní gymnastické vystoupení
14:00 hod. Sokolník s cvičenými dravci
15:00 hod. Flying Boys
16:00 hod. Spejbl a Hurvínek

 

Fota: Archiv Mirakulum
                                                                       

Park Mirakulum se rozkládá na více než deseti hektarech. Areál není určen pouze dětem, jeho předností je, že nabízí zábavu celé rodině. Předloni se rozrostl například o monumentální Lesní město, loni se otevřela vesnička a osmá věž, které svým pojetím nemá jinde v Evropě obdobu.   
Více na www.mirakulum.cz

www.facebook.com/ParkMirakulum

       

 

18. duben 2021
Dnes má svátek Valérie

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek