Třetí rodič: praktický průvodce nevlastním rodičovstvím

Třetí rodič: praktický průvodce nevlastním rodičovstvím

treti rodic obalka pr

Kniha Třetí rodič autorky Kamily Petrovské, iniciátorky a kreativní ředitelky stejnojmenné platformy, vznikla na základě osobních zkušeností i sdílených potřeb lidí se stejným osudem. Jsou čerstvě zamilovaní, potřebují najít správný vztah k bývalým partnerům i nevlastním dětem.


„Ve většině situací v životě třetího rodiče jde o kompromis, toleranci, shovívavost a upozadění se. Věřím, že tahle knížka pomůže třetím rodičům najít odpovědi na otázky, na které se doteď neměli koho zeptat. A že se díky ní rozplyne jejich občasný pocit, že jsou doma úplně poslední v potravním řetězci.“ Těmito slovy popisuje novou knihu Kamily Petrovské herečka, zpěvačka a třetí rodič Barbora Poláková. Je určena všem, kteří žijí v komponované, tzv. patchworkové rodině. Osobní zkušenosti autorky, ale také dalších nevlastních rodičů přinášejí nespočet rad a tipů pro každodenní situace, kterým se někdy těžko čelí. Nejedná se o odosobněné psychologicko-pedagogické poučky – veškerý odborný základ je přizpůsoben na míru třetím rodičům. „Nejen oni, ale také jejich partneři v knize najdou důležité informace, podporu a povzbuzení,“ věří Kamila Petrovská, kulturoložka a koučka.

Autorka KP

„Kamila Petrovská otevřela a popsala téma, které se v naší zemi týká statisíců rodin. Poskytuje otevřený a velmi upřímný pohled na problematiku třetích rodičů i tzv. bonusových dětí. Vyvrací mýty, dává cenné a praktické rady do každodenního života. Mnoha lidem, kteří se v situaci třetího rodiče ocitnou, tak umožní vyvarovat se řady chyb, nastavit správná očekávání a nabídne možnosti řešení. Osobně bych takovou knihu před dvanácti lety, kdy se ze mne stal třetí rodič, velmi uvítala!“ Doplňuje Jana Havrdová, moderátorka pořadu Sama doma.

 

„Fenoménem dnešní liberální společnosti jsou komponované rodiny, a tak jsem upřímně rád, že knížka Třetí rodič vznikla,“ říká zpěvák, herec a třetí rodič Vojta Dyk.

 

Kniha je k dostání v každém dobrém knihkupectví za 390 korun, nebo si ji můžete stáhnout jako eBook za 330 korun na www.tretirodic.cz/kniha. Vydává Asociace třetích rodičů.

 

www.tretirodic.cz

 

 

 

18. duben 2021
Dnes má svátek Valérie

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek