Škola hrou na Stezce korunami stromů

Škola hrou na Stezce korunami stromů. Nové edukativní prvky na Stezce učí děti rozpoznávat přírodu

16
Stezka korunami stromů Krkonoše v Janských Lázních připravila na letošní letní sezónu návštěvníkům několik novinek určených zejména pro mladší a starší žáky základních škol.

 

Na dvanácti nových herních a edukativních prvcích instalovaných v minulých dnech po celé trase Stezky se děti zábavnou formou mohou seznámit s místní faunou a flórou. Zatímco ti starší se na názorných exponátech naučí bezpečně rozeznávat jedli od smrku a břízu od javoru, ti mladší si mohou zahrát například pexeso se zajícem, poznají, jak vypadá tetřev hlušec a mohou si zopakovat písmena abecedy s liškou nebo se sovou. „Chceme děti seznámit s nejtypičtějšími zástupci krkonošské přírody a současně je během půldruhakilometrového výstupu na vrchol Stezky zabavit,“ říká Zdeněk Pop, marketingový ředitel Stezky korunami stromů, který se na přípravě nových prvků podílel.

10 1

Další atraktivní novinkou, s níž se děti mohou při své návštěvě Stezky korunami stromů Krkonoše setkat, je zdejší maskot, veverčák Emil, kterého od minulého víkendu můžete na Stezce a v jejím bezprostředním okolí vidět, jak se prohání na koloběžce.

 

V neděli 3. června Emil představil Stezku také návštěvníkům 10. ročníku rodinného festivalu Kašpárkohraní pořádaného v pražské oboře Hvězda. Pro dospělé návštěvníky pak provozovatelé Stezky připravili také několik novinek. V mincovním automatu umístěném v prodejně pod Stezkou si mohou vyrazit speciální minci s motivem Stezky, případně si mohou koupit aršíky s poštovními známkami s obrázky atrakce. Příslušníci všech generací pak ocení nové lavičky ve tvaru loga Stezky, které jsou od nynějška umístěné na vrcholu věže.

01

Přestože Stezka korunami stromů Krkonoše má za sebou teprve jedenáct měsíců provozu, je už dnes jednou z největších atrakcí nejvyšších českých hor. V průběhu května ji navštívilo více jak 30 tisíc návštěvníků a v průběhu prvního červnového víkendu a Dne dětí to bylo přes tři a půl tisíce.

 

 

 

 

 

Zdroj, foto: Stezce korunami stromů, Jánské Lázně

27. říjen 2021
Dnes má svátek Šarlota a Zoe

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek