POLÁRKA – NÁVRAT LEGENDY

POLÁRKA – NÁVRAT LEGENDY PO
DEVĚTAŠEDESÁTI LETECH

 MG 2319 1

Dlouhá zima je za námi a všichni už netrpělivě očekáváme teplé dny plné slunce, které jdou ruku v ruce s chladivým mlsáním v podobě zmrzlin. Pokud se těšíte i vy, pak máme pro Vás dobrou zprávu. Letošní rok 2018 je totiž rokem, kdy se po 69 letech na český trh vrací legendární značka Polárka, která přináší čtyři zbrusu nové výrobkové řady zmrzlin. Polárku si jistě mnoho z nás pamatuje, protože svého času byla ikonou mezi zmrzlinami. Málokdo už ale ví, jaký příběh stojí za vznikem této značky.

 

„Polárka byla úplně prvním mládětem ledního medvěda, kterého se kdy v zoo celosvětově podařilo odchovat až do dospělého věku. Byla v té době velmi populární a stala se jedním ze symbolů pražské zoologické zahrady. Pražské mrazírny proto využily její ohromné popularity a začaly v roce 1949 do obchodů dodávat zmrzlinu s jejím jménem i obrázkem. Polárka se tak stala dodnes užívaným synonymem pro zmrzlinu, i když od jejího vzniku uplynulo už 69 let,“ říká Martin Kincl, marketingový ředitel značky Polárka.

 


O velké popularitě značky Polárka v té době svědčí i to, že byla často zmiňována ve filmech nebo muzice. Za zmínku určitě stojí film „Zpívající pudřenka“ nebo písnička „Maluj zase obrázky“, kde Hanka Zagorová zpívá: „Proč mi někdy nekoupíš třeba Polárku“.

 

Byť by se někomu mohlo zdát, že po roce 1989 tyto výrobky vymizely, není tomu tak.  I po revoluci se stále výrobky Polárka na trhu objevovaly, jen ne v takové míře, jako dříve. Nicméně v letošním roce plánuje značka Polárka velký comeback a dostane zbrusu novou tvář. Dojde k inovaci loga, kde i nadále zůstává ve znaku původní ikona – medvědice Polárka. Polárka ale nabídne zákazníkům i čtyři nové výrobkové řady a představí v nich celou řadu nejrůznějších zmrzlinových dobrot. Ty zákazníkům nabídnou, jak klasické, tak i zcela nové a moderní výrobky. Určitě je na co se těšit, protože všechno to bude dost HOGO FOGO a EŇO ŇUŇO!!!

 

MODERNÍ ŘADA
Moderní řada Vás bezpochyby zaujme svým mladistvým hravým vzhledem a barvami. Vychutnat si můžete zmrzliny nabité svěžestí a ovocem, klasické kornouty nebo tvarohové nanuky. V nabídce je i zmrzlina s cool žvýkačkovou příchutí, kterou ocení především děti.

 3D DUO 010

KOMPLET SORTIMENT:
SMOOTHIE 55 ml (MANGO nebo MALINA) – Šťavnatá svěží zmrzlina nabitá ovocnou  chutí, která obsahuje minimálně 30 % ovoce. Popularita smoothie je stále větší a větší, a tak není divu, že tento trend dorazil i mezi zmrzliny.
EŇO ŇUŇO 55 ml – Originální zmrzlina s cool žvýkačkovou příchutí. Modré a zelené barvy je docíleno zcela přírodní cestou - modrou barvu zmrzlině propůjčila řasa spirulina, co se týče zelené polevy, té bylo docíleno díky chlorofylu.

MALINOVKA/CITRONÁDA 105 ml – Osvěžující vodové zmrzliny připravené dle receptury tradičních českých limonád.
POLÁRKA TVAROHOVÁ 60 ml – Tradiční zmrzlina plná tvarohu (min. 50 %), zalitá v kakaové polevě
POLÁRKA JAHODOVÁ S TVAROHEM 60 ml – Tvarohová zmrzlina, která obsahuje minimálně 50 % mražených jahod


PREMIUM ŘADA
Luxusnější řada výrobků Polárka je typická především černým a elegantním designem. Nabízí prémiové nanuky HOGO FOGO, ale také několik větších, spíše rodinných balení zmrzlinových dortů.

 

SORTIMENT:
HOGO FOGO TRIPPLE 88 ml (MALINA nebo KARAMEL) - Prémiová malinová nebo karamelová zmrzlina s dvojitou polevou a malinovým nebo karamelovým toppingem uprostřed.
HOGO FOGO 120 ml (MANDLE) – Poctivá porce vanilkové zmrzliny s kakaovou polevou se sekanými mandlemi
DORT Z POLÁRKY 800 ml (JAHODA/SMETANA nebo ČOKOLÁDA/LÍSKOVÝ OŘÍŠEK) – Naprostá novinka mezi zmrzlinami. Velký dort odkazuje na motto zmrzlinové speciality 60. let … DORT Z POLÁRKY – DÁREK NAD DÁRKY
POLÁRKÁČ 900 ml (VANILKA nebo KAKAO) – Tradiční polárkový dort v moderním pojetí. Vychutnat si ho můžete ve velkém rodinném balení.

 

RETRO ŘADA
Retro řada se graficky navazuje na původní grafiky zmrzlin Polárka. Hlavním motivem celé řady je eskymačka, která byla tolik typická i pro původní obaly této značky. Stejně tak i zmrzliny v této řadě jsou tradiční.

 

SORTIMENT:
DUO 480 ml (VANILKA/KAKAO) – Originální dvoubarevný kakaovo-vanilkový snack
RUSKÁ ZMRZLINA 180 ml (SMETANA nebo ČOKOLÁDA) – Tradiční smetanová nebo čokoládová zmrzlina s oplatkou Vás přenese do dětství
POLÁRKÁČEK 45 ml – Vanilková zmrzlina je tou pravou nostalgií
KOKOSINO 45 ml – Zmrzlina, kterou si můžete pamatovat z dob minulých, Vás unese na exotické
vlně kokosu

ZMRZLINOVÝ DORT 615 ml (VANILKA nebo ČOKOLÁDA) – Klasický polárkový dort ve
vaničce, jak ho všichni známe

 

ZORBA

Můžete si vychutnat ZORBA ZMRZLINU 500 ml s jogurtem řeckého typu s medem a mandlemi, která byla inspirovaná stejně dobrým jogurtem řeckého typu ZORBA. Její poctivá jogurtová chuť v kombinaci se sladkým medem a křupavými mandlemi Vám jistě učaruje.
V této řadě se zatím nachází pouze jeden výrobek, ale do budoucna se určitě uvažuje o rozšíření této řady.

 

LEDNÍ MEDVĚDI ZAJÍMAVOSTI
Odchov ledních medvědů je celosvětově v podmínkách zoologických zahrad velmi obtížný. Každé narozené mládě je velkou událostí, odchová se však asi jen 8 % medvíďat. Pražská zoo není výjimkou. Lední medvědy chová od roku 1932 a za tu dobu se tu narodilo 77 mláďat, ale jen sedm z nich se podařilo odchovat. Jedním z nich byla i populární samička Polárka, kterou poprvé v historii zdejší zoo dochovala matka přirozenou cestou. Polárka uhynula před 50 lety, 20. října 1959, měsíc před svými dvanáctými narozeninami. Medvědice Polárka svou popularitou u návštěvníků jistě nepředčila poslední "medvídkománii", která po narození dvojčat Toma a Billa v roce 2007 zasáhla brněnskou zoo. Oblíbená však byla a navíc jí patří ještě jedno prvenství - obchodní využití. Jejím patronem se stal podnik Mrazírny a Polárku dal do svého loga. Usmívající se medvědice na kusu kry z modrobílého znaku pak dlouhá léta střežila mražené ovoce či zeleninu, včetně proslulé Mochovské směsi, a řadu dalších mražených výrobků. ZDROJ: https://relax.lidovky.cz/chov-lednich-medvedu-predstavuje-pro-zoo-titanskou-zkousku-pls-/zajimavosti.aspx?c=A091018_112222_ln-zajimavosti_tsh

 

  MG 2197 1 2

    

_________________________________________________________________________________
Firma ALIMPEX FOOD a.s. je společností zabývající se zejména velkoobchodem a distribucí čerstvých, mražených a nechlazených potravin. Od roku 2000 zahrnula firmy do svých aktivit logistické a distribuční služby. Tyto aktivity prošly rychlým vývojem, jak z hlediska sortimentu, tak i obratu a katalogová nabídka obsahuje více než 7000 položek výrobků. Společnost na trh dodává výrobky českých mlékáren, ale i vlastní značky – Balsýr, Blaník, Dr. Halíř, Krajanka, Krajanka ZOO, Krajánek, Milkin, Pâté du Chef, Polárka, ZORBA a Pivrnec. Dále pak značky, které na trhu výhradně zastupuje, jako například EISKAFFEE, Elinas nebo Philadelphia. V roce 2016 se stala součástí společnosti ALIMPEX FOOD a.s. také firma Lahůdky Cajthaml.

 

27. říjen 2021
Dnes má svátek Šarlota a Zoe

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek