Park Mirakulum v pohybu s Hankou Kynychovou

Park Mirakulum v pohybu s Hankou Kynychovou

mirakulumhanka

A je to zase tady! V sobotu 26. května se bude v Parku Mirakulum tančit, cvičit, zpívat a hrát. Už potřetí se totiž do Milovic vrací projekt Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou, který pro děti z dětských domovů pořádá Nadační fond Hanky Kynychové. Zároveň tu proběhne čtvrtý Den pro děti z dětských domovů, jejichž zřizovatelem je Středočeský kraj. V parku si tak zábavu bude užívat více než 500 dětí, které mají tu smůlu, že žijí bez rodičů.


„Dětské domovy mají u nás vždy dveře otevřené a již od začátku fungování Mirakula neplatí děti z dětských domovů vstupné. Jsme rádi, že jim může tímto způsobem přinést trochu zábavy a třeba jim i ukázat něco nového. Tento den je Park samozřejmě otevřen i široké veřejnosti a část ze vstupného bude věnována právě fondu Hanky Kynychové pro děti z dětských domovů“, říká Jiří Antoš, majitel Parku Mirakulum.

Mirakulum hanka2 2   

Tým Hanky Kynychové pro děti opět připravil skvělý program. Do Milovic přijede třeba Marek Dědík, mistr České republiky v latinskoamerických tancích a jeden z účastníků televizní StarDance, jenž touto soutěží úspěšně provedl třeba herečku Jitku Schneiderovou. Marek přímo na místě otevře taneční školičku, v níž děti naučí základům tanců jive či samba.


„Pořádné“ cvičení si pak v sobotu vezme na starosti sama Hanka Kynychová, která si kromě cvičebních lekcí pro děti připravila i program Břišní pekáč pro maminky a tety z dětských domovů. „Děti z domovů nemohou k volnočasovým aktivitám směřovat jejich rodiny, které by jim ukázaly cestu k výběru zájmových kroužků. Naším cílem je umožnit těmto dětem vyzkoušet si moderní formy sportovních disciplín jako je aerobik, street dance nebo třeba latino dance. Kromě sportovních disciplín se projekt věnuje i nácviku muzikálových čísel pod záštitou nejlepších českých muzikálů,“ popisuje Hanka Kynychová.  


Těšit se můžete i na taneční vystoupení dětí z dětských domovů, která vznikla v rámci projektu Hejbejte se a zpívejte, na pěvecká vystoupení muzikálových hvězd a další program, který bude probíhat především v amfiteátru. Kromě Lindy Finkové, která s Nadačním fondem Hanky Kynychové spolupracuje dlouhodobě, zazpívají třeba Adéla Částková, Leona Gyöngyösi či Honza Hönig.
V provozu bude rovněž Tankodrom Milovice, kde se děti i dospělí mohou projet obrněnými transportéry.
 Mirakulumhanka3Mirakulum hanka4

Den pro děti z dětských domovů
Poslední květnovou sobotu budou v Mirakulu řádit i děti z dětských domovů, jejichž zřizovatelem je Středočeský kraj. V Milovicích přivítá zástupce vedení středočeského kraje.
Pro děti z domovů, ale i pro ostatní příchozí budou k dispozici všechny atrakce parku, malé návštěvníky zaujme i lesní minizoo, naučné zahrady, v nichž už všechno raší a kvete, či třeba ptačí městečko, dětská vesnička a další.  „V předchozích letech byly ovšem největším hitem hranolky, nikdy bych nevěřil kolik je dítě schopno sníst hranolků a vypít limonády,“ říká s úsměvem Jiří Antoš.

mirakulumhanka5Mirakulum hanka6


                              
      
Zdroj, foto: archiv Mirakulum

Zdroj: archiv Hanky Kynychové

 


Praktické informace:

Park Mirakulum je otevřen od 10:00 do 18:00 hodin. V dubnu a říjnu pouze o víkendech, v květnu a září od úterý do neděle a v červnu, červenci a srpnu každý den. Areál se nachází ve středočeském městě Milovice, v okrese Nymburk, autem je dobře dostupný z dálnice D10, železnicí pak zajíždí linka S20 z Prahy do Milovic každou půlhodinu.

Vstupné zůstává beze změny

O Parku Mirakulum:

Park Mirakulum se rozkládá na více než deseti hektarech. Areál není určen pouze dětem, jeho předností je, že nabízí zábavu celé rodině. Předloni se rozrostl například o monumentální Lesní město, loni se otevřela vesnička a osmá věž, které svým pojetím nemá jinde v Evropě obdobu.   
Více na www.mirakulum.cz nebo na www.facebook.com/ParkMirakulum        

       
                          

27. říjen 2021
Dnes má svátek Šarlota a Zoe

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek