Jazykové školy Helen Doron English v České republice získaly ocenění za cambridgeské zkoušky

 Jazykové školy Helen Doron English v České republice

získaly nejvyšší možné ocenění za cambridgeské zkoušky

Zkoušky Cambridge 2

Společnost Cambridge Assessment English, která celosvětově dohlíží na průběh cambridgeských jazykových testů, provedla 24. února neohlášenou inspekci v opavském centru Helen Doron English. V této jazykové škole právě děti usilovaly o získání cambridgeského certifikátu.

 

Inspektor společnosti Cambridge Assessment English udělil jazykovým školám Helen Doron English v České republice za dodržení předepsané úrovně testování nejvyšší možné hodnocení „Excellent“.

 

Zkoušek se 24. února v Opavě účastnilo 52 dětí a studentů ve věku od 9 do 19 let z Ostravy, Opavy či Bruntálu. Mladí účastníci kursů Helen Doron English usilovali o certifikát programu Cambridge v pěti různých úrovních.

 

„Gratulujeme vašemu centru za získání nejvyššího možného hodnocení. Blahopřejeme vám a vašim kolegům k úspěšnému výsledku a děkujeme za pozitivní přínos k dodržování našich vysokých standardů,“ uvádí hodnocení vystavené společností Cambridge Assessment English pro jazykové školy Helen Doron English v České republice.

 

Jak testování podle programu Cambridge probíhá? Zkoušky se skládají z písemné a ústní části. Písemné testy se odesílají k vyhodnocení přímo do Anglie. „Jazyková škola musí během zkoušek dodržovat předepsané postupy. Neohlášené inspekce přímo z Cambridge, jaká nyní proběhla v opavském centru, jsou zárukou dodržování stejné úrovně zkoušek pro každého účastníka po celém světě,“ říká Lucie Bechná z jazykové školy Helen Doron English.

 

Cambridgeský certifikát pomůže jeho držitelům při studiu na střední či vysoké škole, ale přijde vhod také v profesním životě. Některé školy odpouštějí studentům s určitou úrovní certifikátu část maturitní zkoušky, na vysokých školách doklad o zdolání testu může nahradit předepsanou zkoušku z jazyka. V dospělosti se certifikát hodí také v zaměstnání – při výběrovém řízení nebo jako důkaz, že se zaměstnanec vzdělává.

 

Jazykové školy Helen Doron English nabízejí v České republice účastníkům svých kursů zkoušky Cambridge od roku 2013. Loni napočítaly 785 zkoušených, letos očekávají až 900 účastníků testů. Podle statistik dopadají děti v českých pobočkách Helen Doron English u ústních zkoušek o téměř 20 procent lépe, než představuje celosvětový průměr testovaných dětí.

Zkoušky Cambridge 1


Helen Doron English v Česku
Vzdělávací program Helen Doron English (HDE), jehož výhradním distributorem v ČR je společnost ANGLIČTINA pro DĚTI s.r.o., je již více než 30 let úspěšně využíván ve více než 35 zemích světa a je určen dětem od 3 měsíců do 19 let.
Kurzy Helen Doron English jsou založeny na stejném principu, na jakém se děti učí svůj rodný jazyk. Díky opakovanému poslechu podkresových nahrávek a pozitivní podpoře při upevňování svých jazykových znalostí se děti angličtinu učí stejně přirozeně jako svou mateřštinu.
Program Helen Doron English čítá 10 let návazné výuky pro mladší děti a další 4 roky výuky pro náctileté.
Výukové materiály zahrnují mimo jiné řadu online aktivit: online herní portál, exkluzivní YouTube kanál, vlastní rádiové vysílání, hry v mobilních zařízeních apod.
V České republice se metodou Helen Doron vyučuje od roku 2004. První ze vzdělávacích center bylo otevřeno v září 2004 v Opavě a v současné době do něj dochází asi 280 klientů. V rámci celé republiky společnost ANGLIČTINA pro DĚTI s.r.o., coby Master Franchisor, spravuje více než 80 poboček, do kterých aktuálně dochází asi 7200 studentů. Další děti pak navštěvují speciální kurzy v mateřských a základních školách. V celé republice tak chodí do kurzů okolo 8200 dětí a studentů. V meziročním porovnání se daří navyšovat počet studentů HDE o 7 až 11 procent.
V rámci studia v jazykových školách Helen Doron English mohou účastníci kursů absolvovat cambridgeské zkoušky. V roce 2018 získala česká výuková centra Helen Doron English od společnosti Cambridge Assessment English za kvalitu a celkovou úroveň prováděných zkoušek nejvyšší možné hodnocení „Excellent“.

 

 

Zdroj, foto: Helen Doron English

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

onep

27. říjen 2021
Dnes má svátek Šarlota a Zoe

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek