Stop prdíků u mimča

Stop prdíků u mimča

www.studiodanah.cz

aloe blossom tea
Autor: Dana Hodanová, osobní terapeut ve Studio Danah


Není snad miminka, které by nezažilo problém s prdíky. Začne se kroutit, je rudé v obličeji a urputně křičí. Nešťastné je nejen miminko, ale také jeho maminka. Vše je přitom zbytečné. Stačí dodržovat několik snadných tipů a můžete těmto stavům předcházet.

 aloe vera gel

Novorozenci mají často problém s nadměrnou plynatostí. Problémy se naštěstí objevují především v prvních třech měsících miminka. Jejich výskyt často souvisí s nezralostí trávicího systému, které se učí teprve správně pracovat. Horším stavem, než jsou prdíky, jsou koliky, tedy urputné bolesti bříška. Poznáte je tak, že miminko vydrží křičet i déle než tři hodiny a několik dnů v týdnu. Žádná z maminek si nepřeje, aby takto trpělo jejich miminko. Často však netuší, že za to mohou do jisté míry samy. Problémy s prdíky mají hned několik příčin. Vznikají, když miminko rychle saje mateřské mléko. Při hltání mimčo přijímá do žaludku i vzduch, který neprospívá trávicímu traktu a ten se s ním musí nějak vypořádat. Druhou častou příčinou je to, že přední mléko v trávícím ústrojí miminka kvasí, a proto se tvoří plyny. Příčinou mohou být také látky v mléce obsažené, to znamená, že je důležité, co maminka jí. V neposlední řadě může za problémy alergie na bílkovinu kravského mléka.

 forever aloe blossom herbal tea

Jak na problémy s prdíky?
Při krmení miminka by měl být co možná největší klid. Nemělo by být ničím rušeno, či snad rozptylováno. Jen tak je zajištěno, že nebude hltat. Tento jev může nastat také v případech, kdy má už velký hlad a jakmile dostane potravu, tak se ho snaží co nejrychleji zkonzumovat. Při krmení tak eliminujte polykání vzduchu. Není dobré střídat prsa u jednoho kojení. Po každém kojení je zapotřebí nechat miminko odříhnout. Látky obsažené v mateřském mléce můžete ovlivnit vhodným složením stravy. Dobré je vyvarovat se potravinám, které nadýmají - např. čočce, fazolím, zelí apod. – ale také kořeněným jídlům a citrusovým plodům. Naopak doporučujeme pít bylinné čaje určené proti nadýmání. Je možné, že miminku mohou dělat problémy i jiné potraviny. Pokud tak ani tyto rady nepomohou, potom je nutné sledovat, co jíte a kdy miminko nejvíce trpí. Tak nejlépe poznáte, zda za problémy nestojí nějaká konkrétní potravina.

aloe berry

Pomoci mohou i masáže a úlevové polohy. I přestože nejsou v lékařských studiích prokázány, za vyzkoušení nic nedáte a některé maminky na ně nedají dopustit. Zkoušejí tak s nimi jakoby jezdit na kole, či svinout tělíčko a přitisknout miminku skrčené nožičky pod bradu. Vhodné je také vyzkoušet polohu tygříka, kdy si ratolest položíte bříškem na pokrčené předloktí. Úlevu můžete zaznamenat také při masáži bříška, kdy miminko kolem pupíku hlaďte po směru hodinových ručiček. Dalším krokem jsou kapičky. Maminkám můžeme doporučit pravidelné užívání probiotik Forever Active Probiotic a pití aloe vera gelu například Forever Aloe Berry Nectar. Dobré je pít také čaj Aloe Blossom Herbal Tea, který působí proti nadýmání a prdíkům. Probiotické kapky je možné podávat také rovnou miminkám. Ve standardním dávkování nepředstavují pro dítě žádné riziko. Při výběru kapek proti nadýmání z důvodu bezpečnosti volte vždy registrovaný lék z lékárny.

 

 

Zdroj, foto: www.studiodanah.cz

 

23. duben 2021
Dnes má svátek Vojtěch

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek