L´Oréal rozdělí českým vědkyním 500 000 Kč

L´Oréal rozdělí českým vědkyním 500 000 Kč
Startuje 12. ročník L´Oréal UNESCO Pro ženy ve vědě

12. rocnik
Svět potřebuje vědu, věda potřebuje ženy. Právě proto mají české vědkyně už podvanácté možnost získat ocenění ve výši půl milionu korun. Projekt společnosti L’Oréal a Světové organizace UNESCO podporuje mladé talentované badatelky po celém světě již 19 let, v České republice jde o dvanáctý ročník. Zúčastněné mají možnost získat výhru v hodnotě 250 000 Kč, a to ve dvou věkových kategoriích. Ocenění jim umožní jak profesní, tak osobní růst. Přihlašovat své projekty mohou od 1. prosince až do 31. ledna 2018 prostřednictvím webové stránky www.prozenyvevede.cz


„Hlavním cílem tohoto jedinečného programu je podpořit  mladé vědkyně již od začátku jejich kariéry. Právě to je totiž období, kdy mohou mladé vědkyně odradit případné počáteční neúspěchy od další snahy v jejich odborné činnosti. České republice byl program poprvé představen v roce 2006 a od tohoto roku ocenil již 30 vědkyň. Společnost L’Oréal by tak ráda motivovala další generace mladých dívek, které zatím třeba jen zvažují vědeckou kariéru a jejichž nadání naše země potřebuje,“ jak uvádí generální ředitel L’Oréal Česká republika Tomáš Hruška.


Finalistky nečeká jen možnost finančního ocenění v rámci Česka, jedna z nich má možnost zúčastnit se i mezinárodního kola soutěž L’Oréal-UNESCO For Women in Science, International Rising Talents. 225 000 € je částka, která čeká na 15 nejúspěšnějších vědkyň z celého světa.


L’Oréal – UNESCO Pro ženy ve vědě je určen vědkyním do 45 let. Hlavní podmínkou pro účast je dosažení doktorského titulu a dlouhodobá vědecká činnost v České republice. Přihlašování je rozděleno do dvou věkových kategorií – do 35 let věku (včetně) a od 36 do 45 let (včetně). Půlmilionovou výhru si poté rozdělí vítězky obou kategorií. Získanou částku lze využít na finanční podporu vlastního výzkumu, ale také třeba na náklady vynaložené na chůvu, neboť vědecká práce je časově náročná.  


Přihlášení do programu L´Oréal UNESCO Pro ženy ve vědě probíhá velmi jednoduše. V termínu od 1. 12. 2017 do 31. 1. 2018 mohou zájemkyně vyplnit přihlašovací formulář a zaslat svůj projekt prostřednictvím webové stránky www.prozenyvevede.cz. Dále je potřeba odevzdat přihlášku v písemné podobě na sekretariát organizace UNESCO. Splnit musí pouze dvě základní podmínky – věk do 45 let včetně a dosažený titul Ph.D. z definovaných oborů. Přihlášky budou poté rozděleny do věkových kategorií a vyhodnotí je odborná porota složená ze zástupců Akademie věd ČR, odborného garanta projektu a organizace UNESCO.


Vítězky 12. ročníku pak budou slavnostně vyhlášeny v červnu 2018 v prostorách Francouzské ambasády v Praze.

PharmDr. Zuzana Holubcová, Ph.D. a Ing. Anna Kučerová, Ph.D. – tato jména patří laureátkám loňského 11. ročníku. Porotu nejvíc zaujaly projekty zabývající se lepším pochopením příčin ženské neplodnosti a také vývoj nových metod pro navrhování optimálních experimentů v oblasti spolehlivosti konstrukcí. „Věda je o vášni a musí vás bavit“, shodují se vítězky obou kategorií. Přesně tuto vášeň bude i letos hledat odborná porota v přihlášených projektech.
O projektu L’Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě ve světě
L´Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě byl založen v Paříži v roce 1998 za účelem podpory žen – vědkyň. Program si klade za cíl oceňovat úspěchy již etablovaných vědkyň a vliv jejich odborné činnosti na současnou společnost, stejně jako poskytovat podporu mladým vědkyním na samém počátku kariéry. Od svého vzniku se program postupně rozšířil do mnoha světových zemí a vyznamenal více než 2 700 žen ze 115 zemí.
V roce 2009 získali dvě laureátky L'Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě z roku 2008 Nobelovu cenu ve své oblasti odborných znalostí: Elisabeth Blackburn v oboru medicína nebo fyziologie a Ada Yonath v oboru chemie.
L´Oréal-UNESCO Pro Ženy ve Vědě v České republice
V České republice byl projekt uveden v roce 2006 a každoročně oceňuje nadějné vědkyně  vybrané odbornou porotou. Současná výše ocenění činí 250 000 Kč. Soutěž je zároveň podpořena spoluprací s Akademií věd České republiky. Od zahájení projektu v České republice bylo oceněno již 30 talentovaných žen vědkyň, které si mezi sebou rozdělily částku ve výši více než 7 milionů korun.


O společnosti L´Oréal
Společnost L’Oréal se věnuje kráse – kosmetickému průmyslu - již více než 100 let. Díky unikátnímu portfoliu 34 různorodých a doplňkových značek, generovala Skupina v roce 2016 tržby ve výši 25,8 miliard EUR a zaměstnává 89 300 lidí po celém světě. Jako přední světová kosmetická společnost je L’Oréal přítomen ve všech distribučních sítích: masový trh, obchodní domy, lékárny a drogérie, kadeřnické salony, parfumerie, cestovní maloobchody i  elektronický obchod.
Výzkum, inovace a specializovaný výzkumný tým složený z 3 870 lidí jsou jádrem strategie společnosti L´Oréal, která usiluje o uspokojení krásy po celém světě. Závazek společnosti L´Oréal s názvem „Sharing beauty with all“ je celosvětový závazek udržitelnosti, který stanovil velmi ambiciózní cíle pro udržitelný rozvoj napříč hodnotovým systémem celé skupiny pro rok 2020. Více informací najdete na stránkách www.loreal.cz nebo www.loreal.com

 

18. duben 2021
Dnes má svátek Valérie

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek