Zdravé pití doporučí dětem Žížaláci

Zdravé pití doporučí dětem Žížaláci

www.sodastream.cz

zizalaci 932x460 2

O tom, jak je důležité dodržovat během dne pitný režim, my dospělí víme. Stejně jako to, že voda je k uhašení žízně lepší než slazené limonády, i to, že voda z kohoutku je v českých zemích dostatečně kvalitní na to, aby mohla nahradit obyčejnou vodu kupovanou v PET lahvích. Navíc se nemusíme tahat s těžkým nákupem a šetříme životní prostředí. To všechno tedy víme, ale co naše děti?

 

Někdy jsou tak zabrané do hry, že jim musíme připomenout, aby se šly napít, a bez našeho dohledu jsou ochotny si koupit limonádu co nejsladší.


Jak je přesvědčit a nemuset je hlídat na každém kroku, aby u nich nenastala dehydratace?
Pomohou nám s tím Žížaláci.

Tekutina bez cukru, nebarvená umělými barvivy – to je pro dítě nuda. Přitom právě děti by měly pít ještě více vody než dospělí. Objasňuje to dětský obezitolog MUDr. Zlatko Marinov: „Organismus dětí je tvořen větším podílem vody než organismus dospělého člověka. U dětí platí pravidlo, že čím je dítě mladší, tím více tekutin na jeden kilogram své váhy potřebuje.“ Tak co s tím?

 

Může nás i naše potomky inspirovat výrobník perlivé vody SodaStream. Lze jej vybrat tak, aby barevně odpovídal prostředí, kde ho budeme používat, a příprava mírně či více perlivého nápoje je vlastně zábava. Právě pro děti je určen set Žížaláci obsahující dvě nápojové láhve, které se vejdou lehce do aktovky (mají objem 500 ml), k tomu školní plastelínu, a knížku Žížaláci v kresleném provedení, jež vhodná také jako první čtení. Plastelíňáky modrého Žížu a červenou Žožu už děti znají z Večerníčků a jestliže ne, budou mít opět příležitost se na ně dívat od poloviny listopadu.


To, že malí školáci ještě na cestu do školy svoje Žížaláky nedostali, bychom měli co nejdříve napravit – nemusí to být jen perlivá voda samotná, můžeme ji doplnit o ovoce či bylinky. Dítě samo si může připravit takový nápoj podle své chuti a ve škole se s ním svým kamarádům pochlubit.


Příležitost, proč sadu Žížaláci koupit, určitě najdeme dost. Dobré známky, může ji přinést Mikuláš místo sladkých bonbonů a pak jsou tady Vánoce. Ostatně i my dospělí se můžeme zapojit. Nejen do hry s Žížaláky, ale i do zdravého dodržování pitného režimu.  

 

Doporučená maloobchodní cena dětského setu Žížaláci 399 Kč.

 

 

www.sodastream.cz

 

 

 


O značce SodaStream
 
SodaStream je specialistou na perlivou vodu nachystaný v pohodlí domova bez tahání lahví a jedničkou mezi perlivými vodami, co do počtu vypitých litrů. *
 
Firma se od svého počátku datovaného do roku 1903 soustředí na ucelenou nabídku výrobníků domácí perlivé vody a souvisejícího příslušenství. Jejím cílem je nabídnout příjemný způsob přípravy vlastní perlivé vody v pohodlí domova místo tahání protivných plastových lahví a následného vynášení hromad plastového odpadu. Počtem stisknutí výrobníku si zákazník sám volí výslednou perlivost vody a přidáním čerstvého ovoce má možnost vytvořit lákavé pití bez zbytečných cukrů či sladidel pro sebe i svou rodinu. Litr vlastní domácí perlivé vody přitom vyjde na velmi příznivou cenu 2,57 Kč, takže si za pohodlí nemusí zákazník zbytečně připlácet.
Kromě svého pohodlí navíc používáním každého jednoho výrobníku domácí perlivé vody SodaStream domácnosti ochrání přírodu v průběhu tří let přibližně před 2 500 prázdnými PET lahvemi od nápojů.
 
Pro další informace a novinky navštivte adresu www.sodastream.cz

 

* Zdroj: Porovnání firemních dat s výzkumem trhu balené vody za rok 2014 společnosti Canadean.
 

23. duben 2021
Dnes má svátek Vojtěch

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek