Zdravé sezení pro malé školáky i teenagery je úkolem rodičů

Zdravé sezení pro malé školáky i teenagery je úkolem rodičů

www.zdravotni-zidle.cz

FEVZ7513 2

Děti si vybírají podle vzhledu a pohodlí. Úlohou rodičů je pohlídat jejich zdraví. 

Začátek školního roku, přechod dítěte z mateřské do základní školy nebo na gymnázium, je důležitá změna v životě rodiny a přirozeně dítěte samotného. Aktivní pohyb je najednou vystřídán dlouhodobým sezením ve školních lavicích, doma při učení, psaní úkolů a bohužel i u počítače ve volném čase. Není výjimkou, že některé děti tráví vsedě i 14 hodin denně. Asi nejdůležitější pro správnou volbu zdravého sezení je výběr vhodného typu židle na základě výšky dítěte a samozřejmě očekáváme i dlouhou životnost. Univerzální zdravotní židle by měla dítěti vydržet nejlépe po celou dobu studia. Nezapomínejte také, že židle a nábytek se dítěti musí vzhledově líbit a měla by a přinášet radost ze sezení.


Radí: Adam Zaydlar z Centra zdravého sezení, www.zdravotni-zidle.cz


Hlavní tělesný vývoj dítěte probíhá do 14 let, nesprávné sezení způsobuje poškození pohybového aparátu, které je po ukončení růstu nevratné. Správně zvolená zdravá židle je tedy nesmírně důležitá jak u malých školáků, tak i u teenagerů a studentů, kteří u počítače a za stolem podle výzkumů tráví více času než dospělí, teenageři až 14 hodin denně! Ergonomické a rostoucí židle lékaři a fyzioterapeuti nedoporučují - děti na židli nesedí, ale vrtí se, dřepí, klečí, houpou se a ergonomické tvarování postrádá smysl. Podstatné ale je, že díky speciálnímu tvarování a vyztužení opěrky a statickému sedáku židle svaly na dětských zádech zůstávají pasivní a víc a víc ochabují! Proto odborníci doporučují aktivní sezení s pohyblivým sedákem na pružině, kterou na internetu najdete také pod heslem zdravotní židle. S každým pohybem dítěte se sedák naklání dopředu i do stran a zádové a břišní svaly musí pracovat a aktivně stabilizovat páteř v optimální zdravé poloze.


Investujete-li do zdraví svého dítěte 4,- Kč denně, máte na nákup zdravé židle (počítáno na 13 let užívání, PC 18.000 Kč)! Nábytek se dítěti musí vzhledově líbit a měl by i přinášet radost ze sezení. Děti houpání milují. Čím více se školáček na balanční židli houpe, tím více posiluje, je méně unavený a rozbolavělý. Zdravotní židle totiž nejen předchází bolestem zad, ale jako jediná je i léčí!


Více informací o zdravotních židlích SpinaliS® naleznete na www.zdravotni-zidle.czZdravotní židle Spinalis Basic se spodní obručí na podporu nohou je určena pro děti již od 120 cm. Až školáček povyroste, obruč se odstraní a může židli užívat třeba i v dospělosti, a to do váhy 110 kg a výšky až 175 cm ! Zádová opěrka s područkami je výškově nastavitelná, v oblasti beder je speciálně tvarována tak, že záda příjemně podpírá. Výběr v 8 barvách. Cena od 14.868 Kč bez dph. Balanční zdravotní židle si můžete i s dětmi přijít vyzkoušet do Centra zdravého sezení nebo si ji dokonce zdarma půjčit na vyzkoušení domů.

 

Židle k počítači SpinaliS Hacker s patentovaným pohyblivým sedákem na pružině je nejprodávanější židlí k počítači i do kanceláře.  Zádová opěrka s prodyšnou síťkou zabrání pocení. Je vhodná pro větší teenagery a studenty, kteří u počítače tráví dlouhé hodiny. Cena od 17 990 Kč bez DPH; 21 768 Kč vč. DPH, výběr z 8 barev, doprava a možnost zápůjčky zdarma.

 

Nejlevnější zdravotní židle do studentského pokoje - Spinalis Ergonomic s pohyblivým sedákem na pružině s prokazatelnými zdravotními účinky. Je určena pro celodenní zdravé sezení bez bolesti zad pro muže a ženy do 185 cm. Cena od 13 990 Kč bez DPH; 16  928 Kč vč. DPH, výběr z 8 barev, doprava a možnost zápůjčky zdarma.

 
Pohyblivý sedák SpinaliS zajišťuje optimální, tedy správné držení těla při sedu, a to pomocí podvědomé a přirozené práce našich vlastních zádových i břišních svalů, a to i hlubokých! Balanční plocha pohyblivého sedáku mění pasivní sezení na aktivní pohyb svalů v oblasti zad, beder a břicha, ale i hlubokých stabilizačních svalů, které lze posílit pouze cílenými zdravotními cviky. Svaly jsou díky tomu účinně zpevňovány na rozdíl od všech ostatních ergonomických židlí, které svou konstrukcí více či méně zdařile napomáhají pasivně sedět ve správné poloze, ve které svaly kvůli nečinnosti ochabují.

 

 

www.zdravotni-zidle.cz

 

 

18. duben 2021
Dnes má svátek Valérie

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek