Den rekordů s Českou pojišťovnou v Parku Mirakulum

Den rekordů s Českou pojišťovnou v Parku Mirakulum
Kolik nás tu vlastně je? Tak přesně takovou otázku si 19. srpna položí v Parku Mirakulum. Pokusí se tu totiž o překonání hned několika rekordů.

mirakulum rekord1
Už jste někdy zažili déjà vu? Pokud ne, tak vyrazte v sobotu 19. srpna do milovického Mirakula. Budete-li se zde chvilku procházet, garantujeme vám, že budete potkávat stejné tváře – nejčastěji dvě, ale i tři nebo víc. Koná se tu totiž setkání vícerčat a nepůjde jen o ty sotva odrostlé plenkám. „Těší nás, že k nám na tuto akci, kterou pořádáme už po čtvrté, pravidelně jezdí i starší ročníky. Loni jsme tu měli třeba dvě dámy dvojčata, jejichž věk začíná pětkou. A nešlo o žádnou výjimku,“ říká Jiří Antoš, majitel a tvůrce Parku Mirakulum, a zve na akci pořádanou ve spolupráci s Rodinným centrem Milovice všechny, kdo se narodili v páru, ve trojici, ve čtveřici,… v tomto i minulém století. „Čím více lidí přijede, tím lépe. Rádi bychom totiž opět pokořili pár rekordů. Tím hlavním bude pokus o rekord o nejdelší mašinku z vícerčat,“ doplňuje Jiří Antoš. Dalšími bude pokus o rekord v počtu rodičů s dítětem v šátku či nosítku na jednom místě a v počtu osob bubnujících na vlastní tělo.

mirakulum rekord2

Jen samotnými rekordy ovšem sobotní program nekončí. Kromě vodního světa, lanového parku, dřevěného hradu s osmi věžemi či všech dalších lákadel, které Mirakulu nabízí, se můžete těšit také na kocourka Pribiňáčka, který si pro děti připravil řadu soutěží. Stačí si jen vyzvednout hrací kartu u stánku Pribiňáčka a do ní si nechat vyznačit splněné disciplíny. „Bude se závodit například na opičí dráze či v hádání, co se skrývá ve sklenici podle hmatu. Jednou z disciplín je také společný tanec s Pribiňáčkem nebo hledání druhé pohádkové postavičky na kole štěstí,“ popisuje některé ze soutěží Jiří Antoš a dodává, že každý, kdo absolvuje všechny disciplíny, dostane od Pribiňáčka dárek. Potěšit se budete moci i se Spejblem a Hurvínkem, kteří do mirakulovského amfiteátru dorazí v 13:30 hodin.


Kromě zábavy na vás čeká v Mirakulu také poučení. Na stanovišti České pojišťovny vám profesionální záchranáři ukáží, jak postupovat při záchraně života. Naučíte se ošetřit krvácející rány, uvolnit dýchací cesty, ošetřit člověka v bezvědomí i základy resuscitace. Odměnou pro zdatné „záchranáře“ bude reálné maskování poranění, takže si domu „odnesete“ třeba krvácející předloktí.

mirakulum rekord3
V Mirakulu bude také autorka a ilustrátorka knížek pro děti Denisa Prošková, která mimochodem také pochází z dvojčat a představí vám své knížky.
Vícerčata, která se předem zaregistrují a zapojí se tak do pokusu o rekord, budou mít vstup do parku zdarma stejně jako „klokaní“ páry, tedy rodič s dítětem na břiše (v šátku či nosítku) a dva členové jejich doprovodu zaplatí za celý den každý jen 140 korun. Registrovat se můžete už nyní prostřednictvím formuláře na webu www.mirakulum.cz nebo e-mailem. Pro vícerčata je určená adresa Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., pro rodiče s dítětem na těle adresa Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Organizace dne rekordů
10:00 - 11:30 Registrace účastníků rekordů  
12:00 – Rekord setkání rodičů s dítětem v šátku či nosítku
13:00 – Rekord o nejdelší mašinku vícerčat
13:30 - Spejbl a Hurvínek
15:00 – Rekord v počtu osob bubnujících na vlastní tělo (Bodypercussion)

Více informací na: www.mirakulum.cz

nebo na www.facebook.com/ParkMirakulum

 

 

 Fota: Archiv Mirakulum

30. březen 2020
Dnes má svátek Arnošt

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek