Pat a Mat se zabydleli v muzeu Grévin Praha „… A je to!“

Pat a Mat se zabydleli v muzeu Grévin Praha
„… A je to!“

1 Alex Dowis Light art show

Co nového v muzeu voskových figurín Grévin? Televizní hvězdy Jolana Voldánová a Roman Šebrle, kteří již v muzeu mají své vlastní voskové dvojníky mezi sebe přivítali Pata a Mata. Tito dva pověstně nešikovní kutilové nás u televizních obrazovek baví svými triky a zlepšováky více než 40 let. Při návštěvě muzea v Celetné 15 vás budou doprovázet téměř na každém kroku, a to až do konce léta. V rámci interaktivní výstavy vás vtáhnou do svého animovaného světa. Vyzkoušíte trikovou 3D iluzi nebo tajemný přístroj Phenakistoscop, s jehož pomocí zjistíte, jak se dělá animovaný film. Hravosti a fantazii se zde meze nekladou.

 

A je to tady!    

 

Nejzábavnější muzeum Grévin Praha v Celetné ulici č. 15 slavnostně otevřelo interaktivní výstavu a rozšířilo tak svou stálou expozici o animovaný svět Pata a Mata. Výstava bude trvat do konce prázdnin a návštěvníci mají možnost vyzkoušet a objevit neočekávané triky, které přináší svět animovaného filmu. Již v lobby muzea nás přivítali dva gigantičtí panáčci v čepičkách, červeném a žlutém roláku a modrých montérkách. Na Pata a Mata budou odteď návštěvníci narážet opravdu ve všech prostorách muzea, v celé stálé expozici a také tam, kde je možno cokoliv kutit, například ve výtahu, u otvoru klimatizace či na záchodcích.

 

Výstava vznikla pod záštitou starosty městské části Praha 1 Ing. Oldřicha Lomeckého. Tím započala dlouhodobá spolupráce mezi muzeem Grévin a městskou částí Praha 1. K této příležitosti starosta předal dvojici kutilů speciální animované čestné občanství se slovy: „Na Praze 1 máme významné občany z oblasti kultury, kteří tu bydlí a tvoří. V příbězích Pata a Mata je typické, že to vždy skoro dopadlo. Proto jsme se rozhodli udělit této animované dvojici "skoro čestné občanství" Prahy 1."

Známý světlomalíř Alex Dowis věnoval své večerní představení Patovi a Matovi. Techniku Light art show si mohou návštěvníci v rámci této výstavy vyzkoušet
i sami. Slouží k tomu menší sprejové svítilny, které po přiložení na plátno pomocí tahů zeleným světlem vykouzlí jakékoliv obrazce. Světelná technika je známá například z divadla Ta Fantastika, kde ji využívají ve svých představeních.

 2 Slavnostni otevreni vystavy

Na slavnostním otevření nechyběl Marek Beneš, syn Lubomíra Beneše, který je vedle Vladimíra Jiránka a Jiřího Kubíčka jedním z tvůrců Pata a Mata.

 

Do poutavého světa animovaného filmu přišli nahlédnout také osobnosti z řad šoubyznysu jako například herečka a manželka Petra Skoumala, autora hudby k seriálu Pat a Mat, Ilona Svobodová, dále moderátorka a cvičitelka Hanka Kynychová, nebo také legendární kapelník a dirigent Václav Hybš s herci z divadla Spejbla a Hurvínka. Nechyběli ani zpěvák Josef Vágner a Jan Tenkrát, zpěvačka Petra Hapková, Genny Ciatti. Nezaměnitelný styl Pata a Mata přišel ocenit stylista Kája Pavlíček.

 

Přijměte naše pozvání a vydejte se na cestu prostorem a časem magickými světy Grévin Praha, kde se nečekaná setkání stávají skutečností. Odhalte tajemství slavných, staňte se partnery hvězd a zažijte nový rozměr zážitku s mobilní aplikací Grévin Praha, která se stane vaším osobním průvodcem! Pat a Mat se těší na setkání v nejzábavnějším muzeu voskových figurín Grévin Praha!


O muzeu Grévin Praha


Nejzábavnější muzeum voskových figurín Grévin nabízí setkání s českými i světovými legendami z oblasti sportu, kultury, historie, politiky a showbyznysu. Díky originálnímu scénografickému ztvárnění se návštěvníci stávají svědky neočekávaných setkání, součástí dávné i nedávné historie a partnery hvězd filmového i hudebního průmyslu. V muzeu Grévin nejde zdaleka jen o přehlídku voskových osobností. Scénografie do detailu ilustruje dobu a dodává celému zážitku realistický nádech umocněný hudbou a světelnými efekty. V přízemí muzea si mohou návštěvníci po prohlídce odpočinout v Café Grévin. Grévin Praha je interaktivním muzeem a úchvatným místem pro trávení volného času, kde se široká veřejnost může vzdělávat i bavit ve společnosti celebrit.
     

Muzeu Grévin Praha byl udělen Certifikát výjimečnosti pro rok 2016. Toto ocenění vzdává hold podnikům, které v minulém roce získávaly od cestovatelů na TripAdvisoru nadšené recenze. Tento certifikát pomáhá cestovatelům nacházet a navštěvovat zařízení, která pravidelně poskytují skvělé služby.

 

VÍCE INFORMACÍ:
WEB:    www.grevin-praha.com/cz

 

Facebook:    www.facebook.com/GrevinPraha

 

Instagram:    www.instagram.com/grevinprague/

 

Youtube:    www.youtube.com/channel/UCoGRrcQBIaCNxYGnNF0LDUg

 

TripAdvisor:    www.tripadvisor.cz/Attraction_Review-g274707-d6613370-Reviews-Grevin_Praha-Prague_Bohemia.html

 

 

4. červenec 2020
Dnes má svátek Prokop

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže