Vysvědčení se blíží – buďte shovívaví a odměňte děti s rozumem, ale hravě!

Vysvědčení se blíží – buďte shovívaví a odměňte děti s rozumem, ale hravě!

Dítě hrající se s DINOVKAMI
Snad všechny děti teď odpočítávají dny do konce školního roku. Po měsících „tvrdé práce“ za lavicí se těší na letní prázdniny. O něco méně ale na poslední školní den, který může být pro školáky stresujícím okamžikem. K vysvědčení se upínají velká očekávání rodičů – a děti tak mohou získat dojem, že pěkné známky jsou to hlavní, na čem záleží. Obávají se trestů. Proto je podle psychologů důležité, aby rodiče k vysvědčení přistupovali s nadhledem. A nezapomínali, že vynaložené úsilí dítěte si zaslouží ocenění – například smysluplným dárkem, který potomka obohatí o nové dovednosti.


Podle aktuálních údajů si letos vysvědčení odnese více než 900 tisíc žáků základních škol. Pro děti je konec školního roku důležitým okamžikem. Uzavírají jednu kapitolu, těší se na letní prázdniny a měsíce volna bez učení. Zároveň je ale přepadá únava a obavy, že kvůli špatným známkám je doma čeká trest. „Dítě se může strachovat o lásku rodičů. Neuvědomuje si, že vysvědčení představuje v kontextu života jen dílčí událost. Obavy navíc přiživují rodiče „povzbuzujícími“ výroky v duchu „Jestli přineseš trojku, tak nechoď domů. A budeš se učit celé prázdniny,“ uvádí respektovaný dětský psycholog PhDr. Václav Mertin z Katedry psychologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.


Místo kárání a trestů se snažte dítěti porozumět


Školní výsledky nemusejí být jen o samotných žácích a jejich úsilí ve škole. Na prospívání dítěte může mít vliv rodinná konstelace, rozchod rodičů, osobnostní předpoklady dítěte nebo i jeho vztah ke spolužákům a učitelům. Odborníci proto upozorňují, že velmi důležitá je motivace dětí. I v případě horších známek, než si rodiče představovali. „Zodpovědný rodič se zajímá o výsledky dítěte během celého roku, konzultuje jeho prospívání ve škole, takže má přehled, jak se dítěti daří. Pokud dojde k mírné odchylce, chápe, že známka je ovlivněná různými faktory. Přeci jen, jde o jiný údaj, než když měříme dítěti teplotu,“ podotýká Václav Mertin a současně dodává: „Na kritiku zapomeňte, ta dítě rozhodně nepovzbudí vzdělávat se a mít radost z učení.“

 

Ocenění si zaslouží každý školák


Pochvalu za celoroční práci by mělo dostat i dítě, které nemá jen samé jedničky. Jak velká by měla být odměna, to závisí na zvyklostech a možnostech rodiny, ale také na faktických výsledcích, snaze i podmínkách, které dítě pro vzdělávání mělo. „Každé dítě si zaslouží vyjádření radosti nad tím, že zvládlo další rok školy. Dárek za vysvědčení přitom neznamená jen nějakou věc. Jde především o zážitek, který se mu snažíme dopřát – a kterým vyjádříme svou podporu jeho úsilí v nadcházejícím školním roce,“ říká Václav Mertin. A přitom dodává, že takováto motivace prohlubuje dobré vztahy mezi rodiči a dětmi. Vede školáky k pozitivnímu vztahu k učení a škole.

Dinovky - smysluplná odměna za vysvědčení


DINOVKY –  chytrá odměna za vysvědčení
Většina rodičů chce, aby dárky pro děti měly smysl a delší uplatnění. Teď před letními prázdninami mohou být inspirací nové DINOVKY od českého výrobce her a hraček Dino Toys. Během prázdnin si s nimi děti užijí spoustu legrace, a nejen to – díky hrám se zdokonalí v přemýšlení, postřehu, zručnosti i pohybu. Rébusy, Zápalky, Uzly a Gummy Twist jsou k dostání na

www.mojedino.cz a v široké síti obchodů i knihkupectví.


Nové DINOVKY od Dino Toys – oblíbené „táborové“ hry hýbou s létem

Konec školního roku se blíží a s ním i vysvědčení. Určitě přemýšlíte, jak svého potomka ocenit za to, že domů přinesl pěkné známky a úspěšně zakončil další třídu. Hodnotný dárek přitom nemusí znamenat zruinování rodinného rozpočtu. Potěšte svého školáka některou z letních her DINOVKY od Dino Toys – tradiční „táborovou“ zábavou, kterou si snad všichni pamatujeme ze svých dětských let. Vaše dítě si s DINOVKAMI užije spoustu legrace, a k tomu se ještě během prázdnin zdokonalí v přemýšlení, postřehu, zručnosti i pohybu. Hry jsou k dostání na www.mojedino.cz , ve všech dobrých hračkářstvích i knihkupectvích.


DINOVKY: Rébusy

dino1
Nejen svaly, ale i šedé buňky mozkové potřebují trénovat. Navnaďte své děti pro zábavu, která dostane jejich mozek do formy. Sada 56 hádanek a hlavolamů z nejrůznějších oblastí a různých stupňů obtížnosti potěší i ty nejnáročnější hráče. Některé rébusy možná budou hračka, ale jiné chytáky mozkovnu dítěte pořádně potrápí. Říkáte si, jak byste v „rébusovém“ zápolení obstáli vy? Vyzkoušejte a nezapomeňte si k tomu přizvat své přátele. Hra je určena dětem od 8 let, ale zaručeně pobaví i dospělé.
Doporučená cena: 279 Kč


DINOVKY: Uzly

dino2
Odvázat se, to naše děti zvládají téměř denně. Ale uvázat? To už chce pořádnou dávku šikovnosti. Novinka od Dino Toys naučí malé dobrodruhy vázat 50 různých uzlů. Hravou formou se tomu můžete přiučit i vy! Změřte své síly a zručnost na dovolené s kamarády nebo s dětmi na cestách. V krabičce najdete 50 kartiček s návody na vázání uzlů a dva barevné provázky. Hru ocení hráči starší 8 let.
Doporučená cena: 279 Kč


DINOVKY: Zápalky

dino3
Jen si vzpomeňte, kolik legrace jste si užili při řešení zapeklitých úloh se zápalkami. Nyní je tato oblíbená zábava k dostání v krásném balení od Dino Toys! Jak přemístit jednu zápalku, aby proměnila hvězdu v deset trojúhelníků? Nebo aby otočila hlavou slepice? Sada 50 netradičních hlavolamů procvičí logické uvažování a zlepší prostorovou představivost. Hra nadchne malé i velké hráče.
Doporučená cena: 279 Kč


DINOVKY: Gummy Twist

dino4
Kdo v 80. letech „neskákal gumu“, jako by nebyl. Teď mohou do víru této zábavy skočit rovnýma nohama i vaše děti. Cestovní sada obsahuje gumu v délce 2,5 metru a návody na různé skákací hry. Pamatujete si ještě všechny sestavy a dokážete udržet balanc? Připomeňte si to díky Gummy Twist od Dino Toys. A až své nohy dostatečně unavíte, vrhněte se na veselé tleskací i jiné hry, které vám přiblíží jednoduchá pravidla s názornými ilustracemi. To pravé pro letní dovolenou u babičky nebo s přáteli u vody. Pro milovníky pohybu už od 6 let.
Doporučená cena: 279 Kč
   

Dino Toys – známka české kvality
Rodinná česká firma Dino Toys působí na trhu od roku 1993. V současnosti patří k předním výrobcům puzzle, deskových her, karet a dalších hraček v České republice i na Slovensku. Výrobce si velmi pečlivě hlídá kvalitu a je držitelem značky Bezpečná a kvalitní hračka. Sleduje nejnovější trendy v celosvětovém měřítku. Velký důraz klade také na hravý design a vývoj her, které vychovávají a hráče od útlého věku až do dospělosti, a v každém věku mu tak nabízí adekvátní hru pro rozvoj motorických a myšlenkových dovedností. Výroba většiny produktů Dino Toys probíhá v Mnichově Hradišti. Největšího úspěchu dosáhla firma s hrou Dostihy a sázky, která se v několika obměnách vyrábí už od roku 1984 a dosud se jí prodalo více než 2,5 milionu kusů. Mezi bestsellery patří také hry Člověče, nezlob se!, Pojď si hrát, Kamionem po Evropě, nebo „retro“ plastová Tatra 148 na pískoviště, která se stále rozrůstá o nové 30cm modely. Více na www.mojedino.cz

 

 

 

Více informací o nové edici her DINOVKY naleznete na www.mojedino.cz

 

9. srpen 2020
Dnes má svátek Roman

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže