Dárky ke Dni matek

Dárky ke Dni matek, které potěší

www.amaze.cz

Image 1

 

Den matek se slaví v různých podobách a v různé dny po celém světě. V arabských zemích je to 21. březen, ve Velké Británií vždy čtvrtá postní neděle… Jedno mají ale společné: Děti (malé i velké) dávají svým maminkám dárky a činí tak už od dob starověkého Řecka, kdy přinášely oběti na počest pohanské bohyně Rhey, matky všech bohů. V Evropě se tento svátek začal pravidelně slavit od roku 1907 druhou květnovou neděli na počest bojovnice za práva matek, Anny Reeves Jarvisové. Do Československa dorazil roku 1923, ale postupně ho svými velkolepými oslavami zatlačil do neznáma březnový Mezinárodní den žen. Veřejně se u nás Den matek znovu začal slavit až po roce 1989.

 

8. květen je nejen státním svátkem, a tedy pracovním volnem, ale především oslavou mateřství. Myslete na Den matek letos včas a tu nejdůležitější ženu ve svém životě něčím hezkým obdarujte. Zde je několik tipů…

 

Polibek růží
Gesto něžné a smyslné jako láskyplný polibek. Darujte své mamince kytici uvázanou v odstínu růžovo-červených květů z chryzantémy, růže, limonia a zelených doplňků. Tuto kytici včetně doručení pořídíte za 999 Kč na www.fleurop.cz, kde máte vždy zaručeno, že obdarovanému dorazí čerstvé a kvalitní květiny vázané s láskou i s nápadem těmi nejlepšími českými floristy v co nejbližší vzdálenosti od adresáta.

Razítka pro trochu romantiky
Pro dozdobení přáníčka, diáře nebo třeba cestovatelského deníku poslouží razítka StampoKdo. Sada obsahuje 4 ks tematických razítek a velký razítkovací polštářek s černou inkoustovou barvou. K dostání jsou 4 různá témata (Láska, Smajlíci, Paříž, Etno origami). Prodává www.aladine.cz za 159 Kč.

Elixír mládí
Intenzivní oční krém Essenté Intense Eye Cream umí díky obsaženým peptidům redukovat tvorbu vrásek, zmírňuje otoky, oční váčky a zesvětluje tmavé kruhy pod očima. Odstraňuje stopy únavy a vyčerpání a výrazně zlepšuje pevnost i pružnost pokožky, a tak bojuje proti předčasnému stárnutí pleti. Velmi dobře se vstřebává a zanechává pokožku dlouhodobě hebkou a svěží. Je vhodný pro denní i noční použití i pod make-up. Tip: Lze použít také pro ošetření okolí rtů. Koupíte ho na www.essente.cz v balení 50 ml za 643 Kč. Spoustu praktických rad, jak se o svou pleť starat a udělat ji krásnější, pak najdete na novém portálu Inspirace.essente.cz

Designová termoska
Moderní typy termosek jsou nejen kvalitní, takže udrží po dlouhou dobu nápoj teplý, ale zároveň jsou i designově krásné. Dvouplášťovou termosku Primus Vacuum Fashion z nerez oceli se stylovou barevnou úpravou a objemem 0,75 l prodává www.4camping.cz za 679 Kč.

Zasloužené hýčkání
Dopřejte své mamince něco speciálního – wellness zážitky špičkové kvality ve Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích, kde mají krásně vybavenou wellness zónu a saunový svět, a kde nabízejí nepřeberné množství masáží. Vybírat si můžete z ajurvédské, thajské, havajské, švédské, fidžijské, Bali masáže, anebo z tajemně znějících masáží, jako jsou Matamanoa, Cukrové pohlazení z Tichomoří či Rituál Thajské bylinky. Při exotických masážích se vám dostane ošetření z rukou těch nejpovolanějších – působí zde totiž maséři z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Indie. Od 20. března tady dokonce pořádají pobyty cvičení jógy pod vedením indického jogína! Ve Spa hotelu Lanterna navíc najdete zážitkovou restauraci Vyhlídka, kde každé dva měsíce kuchařský tým připravuje jiné šestichodové menu plné neotřelých variací ze sezonně dostupných surovin. Více na www.lanterna.cz

Cvičení pro těhulky i maminky
Pro nadcházející i stávající maminky existuje řada zajímavých cvičení, která jim udělají dobře na těle i na duši. Co byste řekli na lekce aqua aerobiku, pořádané vyhlášeným pražským Baby Clubem Juklík (www.juklik.cz)? Cvičení ve vodě vede až ke čtyřikrát rychlejší redukci váhy než na suchu, nepřetěžuje klouby, posiluje kardiovaskulární systém a odbourává stres. Velkou výhodou je, že aqua aerobik mohou cvičit i těhotné ženy a není k němu zapotřebí vrcholná kondice. Pokud je vaše milá třebas v očekávání, přihlaste ji na speciální těhotenské cvičení, které pořádají v barevné a příjemné tělocvičně Monkey's Gym  (www.monkeysgym.cz). Ta nabízí také kurzy posilování maminek s dětmi od 6 do 18 měsíců, kdy místo závaží využijete svoji ratolest, zacvičíte si a hlavně příjemně i užitečně strávíte společný čas.

Kurz focení jako zážitkový dárek
Děti a vnoučata jsou nejčastější objekty, které ženy fotografují. A právě v tomto období možná propadnou kouzlu fotografie. Co jim věnovat kurz fotografování? Jan Rybář, vítěz Czech Press Photo a šéfredaktor webu www.Fotoguru.cz, naučí začátečníky i pokročilé vše potřebné doslova za jediný den. O oblíbenosti tohoto kurzu svědčí i fakt, že nepřetržitě běží už pět let a prošlo jím tisíce lidí. A pozor: nikdo vás tady nebude nutit zabývat se hodiny a hodiny technikou a funkcemi fotoaparátu, tady se hlavně fotí!

 

Zdroj, foto: www.amaze.cz

 

 

5. červenec 2020
Dnes má svátek Cyril a Metoděj

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže