Dětský čin roku v sedmi soutěžních kategoriích

Prázdniny jsou jako stvořené pro Dětský čin roku

www.detskycinroku.cz

cin

Dva měsíce volna tráveného s kamarády, u vody, na chalupě nebo u babičky s dědou jsou výbornou příležitostí pro dobré skutky. A protože dobré skutky si zaslouží oceňovat, je tu projekt Dětský čin roku, který každý rok vyzdvihuje odvážné a obětavé dětské hrdiny. Stačí napsat příběh o vykonaném dobru a přihlásit ho do soutěže.

Letos mají děti již po dvanácté možnost stát se vítězi projektu Dětský čin roku. Každý dobrý skutek si zaslouží pozornost, proto se hrdinové vyhlašují rovnou v sedmi soutěžních kategoriích: Záchrana lidského života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc přírodě, Dobrý nápad, Pomoc n@ netu a Pomoc starším lidem.
A jak tedy využít prázdniny pro konání dobra? Inspirací mohou být vítězové předchozích ročníků Dětského činu roku.
Prázdniny na chalupě
Spousta dětí tráví alespoň část prázdnin s rodiči na chalupě. Podobně jako Karolína Vosecká. V okolí chalupy začala navštěvovat starší osamocenou sousedku. Vždy ji rozveselí a pomůže s údržbou domácnosti. Loni si za tuto dobrosrdečnost zasloužila ocenění Dětský čin roku v kategorii Pomoc starším lidem.
Prázdniny u babičky s dědou
Loňský vítěz kategorie Pomoc přírodě Kryštof Kratochvíl rád jezdí za babičkou a dědečkem. Nedaleko jejich domu je malý potůček s rybami a žábami. Aby obyvatelé potůčku přežili suché léto, vymyslel Kryštof malé jezírko, které mu děda pomohl vybudovat. Předloni zvítězila ve stejné kategorii Jana Berkela. Když s rodiči objevila při procházce lesem velkou skládku odpadu, neváhali a vyburcovali sousedy. Po téměř týdnu těžké dřiny les z odpadu společně vysvobodili.
Prázdniny na kole
Poznávání krás přírody z cyklistického sedla nebo rovnou napínavé závodění. Cyklistických závodů se zúčastnil loni také bratr Matyáše Kolka. Matyáš je na něj hrdý, protože pomohl zraněnému muži, přestože tak přišel o šanci na vítězství v závodě. Žádné oficiální poděkování nedostal, proto se Matyáš rozhodl přihlásit jeho příběh do Dětského činu roku. Získali ocenění v kategorii Pomoc ostatním.
Prázdniny ve městě
Dva měsíce jsou dlouhá doba. Nějaký čas proto děti stráví i doma ve městě. I tak se dají ale vykonávat dobré skutky a třeba zvítězit v kategorii Pomoc n@ netu v Dětském činu roku. Loni se to povedlo Karolíně Našincové. Tato začínající youtuberka vymyslela a natočila video o tom, jak se bránit šikaně, a motivační video Staň se nadějí, aby se lidé nebáli pomáhat druhým.
Jak se do Dětského činu roku přihlásit?
Příběh o vlastním dobrém skutku nebo o skutku svého kamaráda či kamarádů mohou děti zasílat prostřednictvím webových stránek www.detskycinroku.cz nebo poštou na adresu P. O. Box 96, Praha 74, 170 04. Sepsat a odevzdat příběh mohou i osobně na akcích Sportovní festival Sporťáček a Food Parade, které se konají v září v Praze. Uzávěrka pro zasílání soutěžních příběhů je 30. září 2016.
Podrobná pravidla Dětského činu roku jsou na stránkách www.detskycinroku.cz


Organizátor projektu:
Nadační fond Dětský čin roku

Generální partner:
Whirlpool ČR

Hlavní partner:
Nadace AGROFERT

Záštita nad projektem:
Magistrát hl. města Prahy
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR

Partneři projektu:
Městská policie Praha
iPILOT
Muzeum Grévin
Topgal
Ogilvy Public Relations
Creative Republic
Seznam.cz
Poski.com

Mediální partneři projektu:
Rádio Junior
Alik.idnes.cz
Učitelské noviny
Pastelka
ŠIK – Školní informační kanál

 

O projektu Dětský čin roku
Projekt Dětský čin roku probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Magistrátu hlavního města Prahy. Organizátorem je Nadační fond Dětský čin roku a generálním partnerem projektu společnost Whirlpool CR. Dětský čin roku vznikl na Slovensku v roce 1999 z iniciativy společnosti Whirlpool Slovakia a dosud se do něj zapojilo více než půl milionu dětí. V České republice byl projekt poprvé neoficiálně představen v roce 2004. Zapojit se do něj mohou žáci základních škol, speciálních základních škol a osmiletých gymnázií z celé ČR, kteří vykonali nějaký dobrý skutek, nebo si všimli skutku svého stejně starého kamaráda
a napíší o něm. Soutěží se v 7 kategoriích: Záchrana lidského života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc starším lidem, Pomoc přírodě, Dobrý nápad a Pomoc n@ netu. Děti nejen píší a posílají své příběhy, ale jako členové dětské poroty rovněž rozhodují o vítězích v jednotlivých kategoriích. Více na www.detskycinroku.cz.

O společnosti Whirlpool Europe, Middle East & Africa (EMEA)
Whirlpool EMEA je dceřinou společností ve výhradním vlastnictví Whirlpool Corporation, největšího světového výrobce velkých domácích spotřebičů dle prodejů (zdroj: Euromonitor International Limited, na základě informací o prodejích v kusech za rok 2011). Zaměstnává cca 10 000 lidí, je přítomna ve více než 30 zemích Evropy a své výrobní závody má v šesti zemích. Společnost Whirlpool Corporation je předním světovým výrobcem
a dodavatelem hlavních domácích spotřebičů s ročními tržbami v roce 2013 ve výši 19 miliard dolarů, se 69 tisíci zaměstnanci a 59 výrobními a technologickými výzkumnými středisky po celém světě. Společnost prodává spotřebiče značek Whirlpool, Maytag, KitchenAid, Jenn-Air, Amana, Brastemp, Bauknecht a spotřebiče dalších hlavních značek zákazníkům prakticky ve všech zemích světa. Centrum společnosti Whirlpool pro Evropu se nachází ve městě Comerio (VA) v Itálii. Další informace o společnosti najdete na webových stránkách www.whirlpoolcorp.com


Zdroj, foto: Ogilvy; www.whirlpoolcorp.com

27. květen 2020
Dnes má svátek Valdemar

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek