Soutěž O nejlepší školní oběd 2016 zná své finalisty.

Kde vaří ten nejlepší školní oběd? Ve finále soutěže se opět utká desítka jídelen

Nejlepsi skolni obed 03

Soutěž O nejlepší školní oběd 2016 zná své finalisty. Deset z 52 přihlášených jídelen ukáže své umění v celostátním kole 25. srpna 2016 v Brně. Na pořádání soutěže se podílí Společnost pro výživu ve spolupráci se statutárním městem Brnem a generálním partnerem je velkoobchod MAKRO.

Tématem letošního ročníku je kompletní bezmasé denní menu, které zahrnuje polévku, nesladký hlavní pokrm a dezert. Všechna jídla by měla být jak nutričně hodnotná, tak moderní a chutná. Cena za porci zároveň nesmí překročit vyhláškou stanovený limit 34 korun. Celé menu musí být běžnou součástí jídelního lístku přihlášeného zařízení školního stravování.

„Mám radost, že i přes náročné téma, se jídelny pustily do nelehkého úkolu připravit pro mladou generaci netradiční pokrmy. Do korespondenčního kola se přihlásily s nápaditými recepturami a využily řadu opomíjených surovin,“ hodnotí přihlášky Anna Packová, odborná pracovnice pro školní stravování města Brna.
 Nejlepsi skolni obed 04 2
„Kvalita a čerstvost se pro školní jídelny stávají stejně důležité jako dodržování předepsaných norem a ceny. Čím dál více se také zajímají o moderní trendy a to, jak jejich strávníkům jídlo chutná,“ říká Petr Stádník, šéfkuchař MAKRO a dodává, že kvalita každé kuchyně se vždy odvíjí od toho, jaké suroviny používá.

Odborná porota, ve které zasedli odborníci na výživu a školní stravování, spolu s hygieniky, vedoucími školních jídelen a zástupcem Asociace kuchařů a cukrářů, hodnotila soutěžní jídelníčky podle použitých surovin a jejich vyváženosti, nutričních hodnot, technologického postupu přípravy, chuti i barev. Celostátní finálové kolo soutěže proběhne v prostorách Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví, Čichnova 982/23 v Brně. Deset kuchařských týmů předvede své umění 25. srpna 2016 a jeho výkon zhodnotí jak odborná porota, tak i žáci základní školy, pro které jsou obědy určeny především.

Ve finále se utkají následující školní jídelny (řazeny abecedně):

22. mateřská škola Plzeň, Mánesova, Plzeň
F-gastro catering zařízení školního stravování s.r.o., Slovanská, Vrchlabí
Mateřská škola Střítež nad Bečvou, Střítež nad Bečvou
Střední průmyslová škola dopravní Karlovarská, Plzeň
Školní jídelna Brno, Horní, Brno
Základní škola a mateřská škola Leskovec, Leskovec
Základní škola a mateřská škola Velké Svatoňovice, Velké Svatoňovice
Základní škola a mateřská škola Velký Beranov, Velký Beranov
Základní škola Český Brod, Žitomířská, Český Brod
Základní škola Svitavy, Felberova, Svitavy

Zdroj, foto: www.makro.cz
www.facebook.com/makro.cz
www.twitter.com/makrocr

26. květen 2020
Dnes má svátek Filip

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek