Jak ozvláštnit velikonoční stůl?

VELIKONOČNÍ RECEPTY OD VITANY
Jak ozvláštnit velikonoční stůl?

velik
Velikonoce jsou za dveřmi a vy přemýšlíte, jakou dobrotou překvapit vaše děti nebo uctít hosty? Přinášíme vám 2 rychlé recepty, díky kterým pohostíte během chvilky rodinu i přátele a vytvoříte dokonalou velikonoční tabuli vypadat .
Plněná kuřátka
Udělejte radost vašim dětem a vyrobte vajíčková kuřátka – nejen že výborně chutnají, ale i roztomile vypadají. Navíc při jejich výrobě skvěle využijete získanou koledu.

Potřebné suroviny:
Vajíčka                    12 ks
Poctivá majonéza Vitana        100 ml
Posekaná jarní cibulka            2 ks
Sůl a pepř                 dle chuti
Hořčice                    2 lžičky
Na zdobení
Mrkev                    1 ks
Pepř černý celý    Vitana            1 balení (20 gramů)
Příprava:
Nejprve uvařte vejce natvrdo. Následně je oloupejte, odkrojte vrchní třetinu a vyndejte žloutky; ty si odložte na později. Aby vajíčka mohla rovně stát, odkrojte malý kousek ze spodní části. Vedle v misce rozmačkejte vidličkou žloutky, přidejte pokrájenou cibulku, pepř, sůl, kvalitní majonézu a vše důkladně promíchejte. Vzniklou směsí plňte vajíčka zbavená žloutků (můžete využít zdobicí sáček) a potom je opatrně přiklopte vrchním dílem. Pak už jen zbývá vajíčka dozdobit. Z mrkve vykrojte zobáčky, kuličky pepře použijte jako oči a roztomilá kuřátka jsou na světě!

Velikonoční tlačenka
Už dávno neplatí, že zvýšený cholesterol v krvi způsobuje i nadměrná konzumace vajec. Tento mýtus klidně zapomeňte a neváhejte hojnou koledu zpracovat do posledního vajíčka. Připravte si velikonoční tlačenku z vajec a spousty zeleniny.

Potřebné suroviny:
Zeleninová směs v kořeněném sladkokyselém nálevu    1 sklenice
Vařená vejce                        6 ks
Zeleninový bujón Vitana                1 kostka
Želatina na sladké i slané Vitana            1 balení (18 g)
Cibule                            1 ks
Sterilovaná okurka                    2 ks
Paprika                            1 ks
Poctivá majonéza Vitana                240 ml
Příprava:
Zeleninovou směs sceďte, vysypte do mísy a nálev si uchovejte. Následně přidejte na kostičky nakrájená vejce a nadrobno nasekanou cibuli, papriku a okurku. Poté přidejte sklenici poctivé majonézy a vše důkladně promíchejte.
Nálev, který vám zbyl, doplníte vodou do 300 ml a tekutinu rozdělíte na dvě části. V jedné povaříte kostku bujónu Vitana. Do druhé přidáte želatinu a za stálého míchání ji zahříváte, dokud se zcela  nerozpustí. Tekutinu s želatinou necháte několik minut zchladnout a poté smícháte s vývarem z masoxu a připravenou směsí se zeleninou. Formu, do které budete hmotu nalévat, vyložte potravinářskou fólií. Poté nechte vzniklou tlačenku minimálně po dobu tří hodin v lednici ztuhnout a následně ji opatrně vyklopte z formy na tác. Dozdobte dle vlastní fantazie.
    
Želatina na sladké i slané

buj

Univerzální želatina je vhodná pro použití na sladké dezerty i slané pokrmy (aspiky, vaječné tlačenky atd.). Výhodou je její velmi jednoduchá příprava – prášek se krátce rozmíchá s horkou vodou a je připraven k použití. Želatina je pevná, krásně lesklá, rychle tuhne a skvěle se s ní pracuje. Z jednoho balení připravíte půl litru želatiny, což je množství, které postačí na dort o průměru 30 cm. Želatina je bez chuti – pro použití si ji každý může dochutit dle svého: sladké varianty např. rozmícháním v ovocné šťávě, pro variantu slanou dochucením solí, octem či jiným ochucovadlem.

Cena: 16,90 Kč    
Poctivá majonéza

vita

Tato lahodná majonéza s vyšším obsahem vajec má recepturu přesně odpovídající chuti českých spotřebitelů. Vysoký obsah vaječných žloutků v kombinaci s kvalitním olejem vytváří její ideální chuť. Poctivá majonéza od Vitany se umístila na vítězném stupni dokonce ve velkém testu majonéz 2015 na http://tn.nova.cz

Cena: 24,90 Kč (240 ml), 44,90 Kč (435 ml)

Zeleninový bujón

bojon

Nové receptury bujónů Vitana jsou více slepičí, hovězí, zeleninové a houbové a pokrmům dodávají opravdu plnou, bohatou chuť. Nové bujóny Vitana vykazují velkou úspěšnost v chuťových testech a proto jsou ideálním pomocníkem pro dochucování vašich oblíbených slaných pokrmů.

Cena: 23,90 Kč    

 

Zdroj, foto: Vitana

27. červen 2022
Dnes má svátek Ladislav

Počasí


logoNR1 

 

ALBATROS MEDIA RGB

 

logomotylek