Lehké recepty z Mlékárny Valašské Meziříčí

Lehké recepty z Mlékárny Valašské Meziříčí

www.mlekarna-valmez.cz

jogurt

Jaro je již v plném rozkvětu. Stromy pučí, tráva se zelená a mnoho z nás se rozhodlo pro odlehčenou kúru v podobě zdravějšího jídelníčku. Mlékárna Valašské Meziříčí proto připravila sladké recepty, které zachutnají celé rodině a přitom jsou velmi lehké. Mléčné výrobky v podobě jogurtů nebo kefírů patří tradičně na stůl v mnoha domácnostech.

Mlékárna Valašské Meziříčí se rozhodla použít Bílý jogurt z Valašska a Kefír nízkotučný trochu jiným netradičním způsobem.

„S přicházejícím teplým obdobím jsme se rozhodli připravit lehké recepty pro celou rodinu s Bílým jogurtem z Valašska a Kefírovým mlékem nízkotučným. Bílý jogurt z Valašska patří mezi naše nejlepší produkty a nese již řadu ocenění,“ říká Iveta Vaňurová, marketing manager Mlékárny Valašské Meziříčí. „Kefírové mléko nízkotučné patří k nejprodávanějším výrobkům. Je oblíbené pro svou lahodnou a jemnou chuť,“ dodává Iveta Vaňurová.

Bílý jogurt s nižším obsahem tuku je vyrobený z kvalitního českého mléka. Výrobek jemné chuti je vhodný pro přímou konzumaci i pro studenou kuchyni. Obsahuje jogurtové bakterie a vyrábí se ve třech provedeních 150g, 380g a 500g.

Kefírové mléko nízkotučné obsahuje probiotické kultury (Lactobacillus Acidophilus, Bifidobacteria, Streptococcus Thermophilus). Je vhodné pro všechny věkové kategorie. Obsahuje 1,1 % tuku a vyrábí se ve dvou variantách 500 g nebo 950 g.

 

Jablečné pyré s Bílým jogurtem z Valašska

Použité suroviny:
3 jablka
jablečný džus
špetka mleté skořice
3-4 lžičky medu
160 g Bílého jogurtu z Mlékárny Valašské Meziříčí

Postup:
Jablka ostrouháme, nakrájíme na kostky a uvaříme s džusem do měkka. Jakmile nám jablka změknou, přidáme skořici a nakonec umixujeme s piškoty a medem. Vlijeme střídavě s jogurtem do sklenic. Můžeme dozdobit lístky máty. Necháme vychladnout v lednici a poté servírujeme.


Rychlá dobrota s kefírem – kefírové nanuky

Použité suroviny:
300 g jahod
200 ml smetany
100 ml Kefíru nízkotučného z Mlékárny Valašské Meziříčí
1 limetka
50 g cukru
5 lžic vody

Postup:
Jahody očistíme, necháme okapat. Najemno je rozmixujeme. Přilijeme je do svařeného cukru s trochou vody, přidáme limetkovou šťávu, kefír a nakonec smetanu, kterou jsme si ušlehali dotuha. Hmotou naplníme kelímky nebo formičky a necháme přes noc ztuhnout. Hlídáme okamžik, kdy hmota není plně tuhá. Vložíme do každé nádobky dřevěnou špachtličku. Druhý den nanuky vyndáme, formičky lehce ponoříme do teplé vody a nanuk snadno vyklopíme.

 

Lehký kefírový dort pro děti i dospělé

Použité suroviny:
200 g dětských piškotů
80 g másla
100 ml čerstvého mléka + 4 lžíce navíc
15 g želatiny v prášku
500 ml Kefírového mléka nízkotučného z Mlékárny Valašské Meziříčí
100 g polotučného tvarohu
1/2 citrónu (limetky)
150 g moučkového cukru
1 sáček vanilkového cukru
2 konzervy mandarinek nebo 300 g čerstvého ovoce
čokoládové hoblinky na ozdobu

Postup:
Nejprve si v mixéru rozdrtíme piškoty, které následně promícháme se změklým máslem a 4 lžícemi mléka. Vzniklou směs vsypeme na dno dortové formy, co nejvíce utlačíme a dáme chladit do lednice. Želatinu rozmícháme v mléce a zahřejeme tak, aby se želatina rozpustila. Kefírové mléko z Mlékárny Valašské Meziříčí vyšleháme s tvarohem, přidáme nastrouhanou citrónovou kůru, šťávu z citrónu a nakonec vanilkový a moučkový cukr. Poté přidáme zchladlé mléko se želatinou, ovoce a směs nalijeme na připravený vychladlý piškotový základ. Nakonec posypeme čokoládovými hoblinkami. Kefírový dort dáme ztuhnout do lednice.

 

Zdroj, foto: www.mlekarna-valmez.cz

______________________________________________________________________________________
Privatizací Beskydských mlékáren v roce 1992 vznikla Mlékárna Valašské Meziříčí. Současný výrobní program tvoří tyto výrobky: smetanové jogurty, polotučné ovocné jogurty, nízkotučné ovocné jogurty, kysané výrobky, BIO jogurty a čerstvé tekuté výrobky. Mlékárna Valašské Meziříčí se zařadila mezi významné výrobce kysaných mléčných výrobků České republiky. Zákazníci si je oblíbili především pro jejich vysokou kvalitu a lahodnou chuť. Prvotřídní kvalita výrobků je potvrzena nejen jejich stoupající oblibou, ale i získáním nejrůznějších ocenění. Za těmito úspěchy stojí především zaměstnanci společnosti, kteří ke kvalitě výrobků přispívají svým nadšením a obětavostí. Její výrobky jsou zastoupeny v celé síti obchodních řetězců i ostatních prodejen. Co se týče exportních aktivit, mlékárna se soustředí na slovenské trhy. Více informací o mlékárně naleznete na: www.mlekarna-valmez.cz.

23. říjen 2021
Dnes má svátek Teodor

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek