Vychází Herec, napínavá kniha ze zákulisí divadla a showbyznysu.

Vychází Herec, napínavá kniha ze zákulisí divadla a showbyznysu. Autor Josef Kubáník se v ní inspiroval skutečnou příhodou
Josef Kubáník, herec a autor bestselleru Poslední deník Květy Fialové, vydává další knížku. Svůj román nazval jednoduše Herec a čtenáře v něm zve do lákavého světa divadla a filmu. Čtivý, napínavě vystavěný příběh s neobvyklým rozuzlením vychází v Nakladatelství ZEĎ 8. září.

JosefsHerec
Hlavním hrdinou knihy je Jan – známý, obletovaný, slávou zkažený i unavený herec. Když mu v telefonu omylem přistane smska z neznámého čísla, využije toho k nezávaznému klábosení: jaká úleva bavit se jen tak s dívkou, která o něm nic neví a on si tak nemusí na nic hrát! Konverzace s bystrou a vtipnou Martinou se ale brzy změní v napínavou psychologickou šarádu. Kdo z těch dvou je lepším hercem, kdo si tu s kým hraje a kdo je jen hračkou? Čtivý, obratně napsaný příběh s téměř detektivní zápletkou a několika překvapivými zvraty vypráví autor netradičně, jen pomocí sms a deníkových zápisků ústředního hrdiny.

6 Josef Kubáník Květa Fialová a Václav Havel foto archiv Josefa Kubáníka repro zdarma
Impulsem k napsání románu o herecké hvězdě, jejíž život obrátí naruby chatování s neznámou osobou, byla pro Josefa Kubáníka skutečná příhoda, která se stala zpěvačce Lucii Bílé. „Byl jsem překvapený, že tak fascinující námět ještě nikdo nezpracoval,” říká Josef Kubáník. Ten jako herec a představitel desítek rolí v divadle a televizi svět showbyznysu dobře zná přímo z vlastní zkušenosti.
„Moje kniha je fiktivním vyprávěním ze života populárního herce, ale může být o komkoliv, kdo si s někým anonymně píše. O člověku, který vůbec netuší, komu se svěřuje a s kým sdílí svůj život. A takových lidí jsou právě teď tisíce,” dodává Josef Kubáník, jehož předchozí titul, Poslední deník Květy Fialové, se stal loni šestou nejprodávanější knihou roku.

8 Poslední deník Květy Fialové. Prvotina Josefa Kubáníka se stala bestsellerem foto Nakladatelství ZEĎ 2
„Po úspěchu prvotiny Josefa Kubáníka jsme ho požádali o napsání další knihy – pusť se třeba do slovácké krimi, radili jsme mu. Josef nám ale místo toho přinesl rukopis Herce, důmyslnou story z docela jiného soudku, než jsme čekali. Zprvu lehké čtení o jednom virtuálním flirtu se mění v až lynchovsky v mrazivou jízdu, neviditelné kličky kolem hrdiny i čtenářovy zvědavosti se zvolna utahují, až najednou není úniku,“ svorně tvrdí vydavatelé Jan Pergler a Jan Dražan z Nakladatelství ZEĎ, zaměřeném na vydávání chytré literatury s poutavými příběhy.
Pro vydání zvolili nakladatelé datum 8. září, které je Dnem omluvy (Pardon Day): právě význam omluvy a také lítosti, která jediná může smazat i ta nejvážnější provinění, jichž se lidé někdy dopustí na těch druhých, patří totiž k ústředním motivům tohoto nevšedního příběhu.
Herec. Josef Kubáník, 250 stran, cena 279 Kč. Vydává Nakladatelství Zeď.
www.knihyzed.cz

7 Květa Fialová a Josef Kubáník se seznámili v roce 2011 ve Slováckém divadle foto archiv divadla repro zdarma
Kdo je kdo:
Josef Kubáník
*1974, Uherské Hradiště
V roce 1999 absolvoval Zlínskou školu umění a po dvou letech ve zlínském divadle nastoupil do Slováckého divadla v Uherském Hradišti, kde je dodnes ve stálém angažmá. Začínal nenápadnými rolemi, jako byl pes v komedii Poprask na laguně jménem Pako, nebo němou postavou černocha. Později se vypracoval k zásadnějším rolím, ať to byl Smerďakov v Pitínského dramatizaci Bratrů Karamazových, Saturnin, Andrew v Sexu noci svatojanské Woody Allena, Trigorin v Rackovi, či Šťastlivec v Ostrovského Lese. Po boku Květy Fialové vytvořil hlavní roli v tragikomedii Harold a Maude, spolu si zahráli i titulní postavy v příběhu Oskar a růžová paní. Za posledně jmenovanou roli, stejně jako za ztvárnění titulní postavy v dramatu Autista, získal hereckou cenu Největší z pierotů.
Diváci jej znají i z televizních seriálů Gympl s (r)učením omezeným, Temný kraj, Modrý kód a další, věnuje se ale i marketingu, který zajišťuje nejen pro Slovácké divadlo, ale i pro pražské Divadlo Ungelt nebo pro vznikající dokument Tady Havel, slyšíte mě? vyprávějící o posledních třech letech života Václava Havla. Je moderátorem uherskohradišťské Letní filmové školy a v roce 2019 napsal knihu Poslední deník Květy Fialové, která se stala šestou nejprodávanější knihou roku.
K jeho koníčkům kromě divadla patří cestování, je vášnivým milovníkem Paříže, potěší jej také bramboráky, moře a horká vana.
O nakladatelství
Nakladatelství ZEĎ dvou českých novinářů – Jana Dražana a Jana Perglera – se zaměřuje na chytré knihy s poutavými příběhy, jimž je blízká demokracie, humanita, vzdělanost i jiskřivý humor. Knihy, které zde vycházejí, nahlížejí pod povrch i do budoucnosti. S přesným novinářským čichem předkládá ZEĎ čtenářům publikace, které bystře reagují na současné dění a současně hájí hodnoty svobodné evropské společnosti s vědomím jejích kořenů i historie. Na knižním trhu působí od roku 2016.
V první polovině roku 2020 se v knihkupectvích objevila kniha novináře Pavla Barocha – Mengeleho dvojče A-782 o Jiřím Fišerovi, který jako poslední přeživší české dvojče vzpomíná na setkání s nechvalně proslulým doktorem Mengelem v osvětimském koncentračním táboře. Další knihou roku 2020 je kniha Miss Ex-Jugoslávie srbské autorky Sofija Stefanovič, jež líčí příběh své rodiny, která se vystěhovala z bývalé Jugoslávie v době, kdy se z Balkánu začal stávat sud se střelným prachem. K žádaným novinkám patří také titul Sněžím! Deník bílé mafie, příběh pádu Vladimíra Dbalého, bývalého ředitele Nemocnice Na Homolce, jak jej zachytil investigativní novinář Radek Kedroň, a také aktuálně vydaná kniha Doba koronavirová, v níž dvě desítky odborníků, lékařů, filozofů a publicistů odpovídají na zásadní otázky okolo pandemie.
Na pultech je rovněž titul Jdu s hlavou vztyčenou novináře Daniela Anýže, věnovaná osudu rodiny – manžela a dcery – Milady Horákové, série povídek novináře a válečného reportéra Jaromíra Štětiny Sedmero královen, Veselá svině s račicí a depkou novinářky Andrey Kábelové o jejím životě s rakovinou a nyní i kniha Terezy Hronové Láska za časů korony mapující příběhy dvojic, které rozdělila pandemie.
V roce 2019 vyšla úspěšná kniha herce Josefa Kubáníka Poslední deník Květy Fialové, otevřená zpověď slavné herečky, která byla okamžitě rozebrána a v žebříčku nejprodávanějších knih roku zaujala šestou pozici. Kniha Česko na křižovatce nabídla pro změnu pohled dvou desítek komentátorů na současnou politickou i společenskou situaci v Česku. Rozhovor moderátorky Světany Witowské s Kamilou Moučkovou vyšel loni pod názvem Hlavou proti zdi.
Nakladatelství má mj. exkluzivní práva na vydávání americko-izraelského spisovatele Tuvii Tenenboma, jehož vtipné a chytré „politické cestopisy“ Všechny jejich lži, Čau uprchlíci! a Chyťte Žida! se u nás okamžitě staly bestsellery. Poslední kniha Tuvii Tenenboma pod názvem Krysy Jejího Veličenstva, tentokrát z jeho cesty po Velké Británii a věnované tématu brexitu, vyšla v českém překladu loni v říjnu.
K úspěšným knihám Nakladatelství ZEĎ, které jsou stále v prodeji, patří například i Náš Václav Havel (27 rozhovorů, které vedli Jan Dražan a Jan Pergler s bývalými kamarády a spolupracovníky Václava Havla), Poutník časem chaosu (otevřený rozhovor novináře Jana Dražana vedený s Václavem Cílkem), Ó Jeruzaléme (Larry Collins a Dominique Lapierre vyprávějí strhující drama o legendárním boji Izraele za nezávislost), Ať žijou mikrouti (Radkin Honzák, známý psychiatr a publicista píše poučně i s humorem o střevním mikrobiomu, jehož objev mění pohled na léčbu mnoha nemocí) a Inovovati budeš (bestseller Avi Joreše přeložený do 27 jazyků, přináší poutavé příběhy zázračných izraelských inovací, které pomáhají měnit život stovkám milionů lidí po celé planetě).

 

 

 

 

Josef Kubáník s knihou Herec foto: Jaroslav Jiřička

Poslední deník Květy Fialové. Prvotina Josefa Kubáníka se stala bestsellerem, foto: Nakladatelství ZEĎ

20. leden 2022
Dnes má svátek Ilona

Počasí


ALBATROS MEDIA RGB

 

logomotylek