Roztančené divadlo Praha, III. ročník

V sobotu 19. září se ve skoro zaplněném Divadle na Vinohradech konal již III. Ročník autorského projektu Tanečních kurzů Martina Šimka & Terezy Řípové „Roztančené divadlo Praha“. I když nezůstal z původní sestavy soutěžních párů kámen na kameni, kvůli koronaviru Covid19, nebyli diváci o nic ochuzeni.

Jiří Hána a Veronika Jirků
V pražském klání se do projektu zapojilo 7 divadel. Mezi zúčastněná divadla patřila: Švandovo divadlo, Stuido DVA divadlo, Městská divadla pražská, Hudební divadlo Karlín, Divadlo Bez Zábradlí, Vršovické divadlo Mana, divadlo Palace.

Každý ze soutěžících herců a hereček ve finále předvedl jeden standardní a jeden latinskoamerický tanec. Ty pak hodnotila odborná porota ve složení: Kateřina Brožová, Otakar Brousek ml., Marek Lambora a loňský vítěz Vladimír Polívka.

Eva Burešová a Martin Šimek

Letošní taneční páry:
Marta Dancingerová a František Kopecký – Švandovo divadlo – Quickstep + Samba
Stanislava Jachnická a Jakub Necpál – Vršovické divadlo Mana – Slowfox + Jive
Eva Burešová a Martin Šimek – Hudební divadlo Karlín – Tango + Cha Cha

Jiří Hána a Veronika Jirků – Městská divadla pražská – Valčík + Cha Cha
Ladislav Korbel a Zuzana Šťastná – Divadlo Hybernia – Waltz + Samba
Jan Řezníček a Petra Stehnová – Divadlo Bez Zábradlí – Tango + Paso Doble
Milan Ligač a Michaela Nováková – Studio DVA Divadlo – Slowfox + Jive

 divadlo aplaudovalo ve stoje

Večerem provázeli Světlana Witowská a Libor Bouček, kteří nešetřili vtipem a s elegancí celou soutěž dovedli do úplného finále.
Jeden z autorů projektu, Martin Šimek celý letošní ročník shrnul následovně: „Letošní ročník byl po všech stránkách opravdu mimořádný. V první řadě nové, větší prostory Divadla na Vinohradech. Dále pak spousta změn zapříčiněná nastalou situací v březnu a náhradním termínem v září. Přes toto vše jsme si přípravu velmi užili a včera konečně tento III. pražský ročník dotáhli do úspěšného finále v podobě téměř vyprodaného Divadla na Vinohradech, které účinkujícím nadšeně aplaudovalo ve stoje.“

Stanislava Jachnická a Jakub Necpál 1
Vítězem tipovací soutěže, kde mohli lidé hlasovat na sociálních sítích, se stal taneční pár Stanislava Jachnická a Jakub Necpál.
Hlavním vítězem letošního ročníku se stal taneční pár -  Jiří Hána a Veronika Jirků.
Diváci odcházeli po skoro 3 hodinách z divadla nadšení. Pomyslná laťka se opět posunula dál a všichni se již těší na IV. Ročník Roztančeného divadla Praha.

účastníci III. ročníku

 

27. říjen 2021
Dnes má svátek Šarlota a Zoe

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek