Čtení ti sluší 2020 - 27. dubna

Akci Čtení ti sluší 2020 zahájil livestream s patronem projektu Janem Potměšilem a jeho hosty
Dárkové poukazy bude možné využít ve znovuotevřených knihkupectvích už od pondělí 27. dubna!

Jan Potměšil Martin Kabát

Netradičním zahájením odstartoval projekt, který je čtenářům z minulých ročníků známý jako Kniha ti sluší a letos poprvé dostal podobu nové společné iniciativy Svazu českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) a Unie vydavatelů s názvem Čtení ti sluší – Čteme s důvěrou. V prozatím uzavřeném knihkupectví v centru Prahy se 23. dubna sešli spisovatel, nakladatel a předseda SČKN Martin Vopěnka, Václav Mach za Unii vydavatelů a ambasador kampaně herec Jan Potměšil.  V online přenosu společně pozvali čtenáře do knihkupectví, která se na základě rozhodnutí vlády otevřou už v pondělí 27. dubna a kde mohou při nákupu knih využít dárkové poukazy. Od května by pak měly přivítat své zákazníky také prodejny knih v nákupních centrech.

 

ZÁZNAM ZE ZAHÁJENÍ ČTENÍ TI SLUŠÍ 2020: www.youtube.com/watch?v=UPcO2AgvWHI

knihatislusi

Každoročním hlavním záměrem kampaně je obrácení pozornosti na knihu jako nenahraditelnou součást lidského života. Během jednoho týdne se koná přes 150 různých setkání s autory, besed a úpořadů v knihovnách i knihkupectvích. Hlavním tématem letošního ročníku se ale stalo „znovuotevření knihkupectví“ v rámci rozvolňování protiepidemických opatření a s tím související apel na čtenáře a milovníky knih: Přijďte si od pondělí udělat radost něčím ke čtení – podpoříte tím svého knihkupce i oblíbeného nakladatele.


K dispozici jsou během akce Čtení ti sluší akční slevy na objednání předplatného novin a časopisů. Dárkový kupon v hodnotě 50 Kč je možné od 23. dubna do 3. května nalézt vložený ve vybraných tištěných novinách a časopisech nebo si jej můžete stáhnout a vytisknout z webu www.knihatislusi.cz

Aktuální seznam prodejních míst, kde a kdy lze knižní poukázky využít nebo jak objednat v akci předplatné novin a časopisů, najdete na webové adrese www.ctenitislusi.cz


Záměrem kampaně Čtení ti sluší s podtitulem Čteme s důvěrou bylo především podpořit českou knižní a mediální kulturu a informovat veřejnost o tom, co obnáší práce knižních nakladatelů a vydavatelů novin a časopisů.  

 

 

Foto: Martin Kabát

21. říjen 2020
Dnes má svátek Brigita

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek