Fabiofest 2020 - Režisér Oren Moverman převezme cenu Kristián

Režisér Oren Moverman převezme cenu Kristián, doprovodí ho herec Woody Harrelson

 

•    MFF Praha – Febiofest 2020 zahájí v české premiéře snímek Šarlatán laureátky ceny Kristián Agnieszky Holland
•    Režisér Oren Moverman, herec Milan Lasica, herečka Iva Janžurová a režisér Hirokazu Kore-eda převezmou letos cenu Kristián
•    Závěrečným filmem festivalu bude Kore-edův snímek Pravda s Catherine Deneuve, Juliette Binoche a Ethanem Hawkem v hlavních rolích


27. ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest bude zahájen 19. března v Obecním domě filmem Šarlatán významné polské režisérky, držitelky ceny Kristián (2012) Agnieszky Holland. V hlavních rolích se představí Ivan Trojan, který se o roli léčitele Mikoláška podělil se svým synem Josefem Trojanem, a slovenský herec Juraj Loj. Životopisné drama zachycující ojedinělý životní příběh rozporuplného bylinkáře na pozadí zlomových okamžiků českých dějin mělo světovou premiéru na letošním Berlinale, kde zaznamenalo velký úspěch. Do českých kin vstoupí 26. března.

 

Na slavnostním ceremoniálu festival ocení amerického tvůrce Orena Movermana, který za snímek Posel získal v roce 2010 nominaci na Oscara, stejně jako představitel jedné z rolí tohoto filmu Woody Harrelson. Právě tento americký herec, nominovaný na Oscara také za filmy Lid versus Larry Flynt nebo Tři billboardy kousek za Ebbingem, ho doprovodí na festival, aby zde společně uvedli snímek Policejní divize Rampart.

 

Kristiána letos převezme na zahájení také významný slovenský herec Milana Lasica a festival připomene jeho herecký výkon filmem Tři veteráni.

 

Pražskou část Febiofestu zakončí 27. března v CineStaru Anděl film Pravda mistrného japonského tvůrce Hirokazu Kore-edy. Snímek, který měl světovou premiéru na podzim na festivalu v Benátkách, představuje v hlavních rolích loňskou laureátku ceny Kristián Catherine Deneuve, francouzskou držitelku Oscara za snímek Anglický pacient Juliette Binoche nebo amerického herce Ethana Hawka. Hirokazu Kore-eda získal mnoho ocenění, v neposlední řadě Zlatou palmu v Cannes v roce 2018 za svůj předposlední film Zloději.  

 

Na slavnostním zakončení bude také oceněna Kristiánem i herečka Iva Janžurová, která ten den uvede před pražským publikem film režiséra Juraje Herze Morgiana.


Významní hosté festivalu

Profil: Atom Egoyan
Festival přivítá v Praze kanadského filmového tvůrce, scenáristu a producenta arménského původu Atoma Egoyana a v rámci profilu uvede hned tři jeho stěžejní snímky Exotica (1994), Sladké zítřky (1997) a Čestný host (2019), kterými tento umělec zaznamenal úspěch na Mezinárodních filmových festivalech v Cannes, Torontu nebo také u Americké filmové akademie.


Pocta: Oren Moverman
Febiofest vzdá poctu americkému všestrannému tvůrci Orenu Movermanovi a představí celkem deset Movermanových snímků: režijní Posel (2009), Policejní divize Rampart (2011), Čas beznaděje (2014), Osudová večeře (2017), ale také filmy, na kterých se podílel jako producent či scenárista: Láska a odpuštění (2014, r. Bill Pohlad), Stanice 48 (2016, r. Udi Aloni), Beze mě: Šest tváří Boba Dylana (2017, r. Todd Haynes), Norman: Mírný vzestup a tragický pád stratéga z New Yorku (2017, r. Joseph Cedar), Skin/head (2018, r. Guy Nattiv) a Příběh (2018, r. Jennifer Fox). Oren Moverman je také scenáristou filmu Puzzle, který festival uvádí v rámci sekce Culinary Cinema.

 

Host: Woody Harrelson
Americký herec Woody Harrelson, který má na svém kontě kromě tří nominací na Oscary i několik nominací na Zlaté globy nebo cenu BAFTA, přijíždí do Prahy uvést společně s Orenem Movermanem snímek Policejní divize Rampart (2011). Projekce tohoto snímku za přítomnosti obou hostů se uskuteční v sobotu 21. 3. v jednom ze sálů CineStar Anděl.

 

Profil: Hirokazu Kore-eda
Profil japonského filmaře Hirokazu Kore-edy nabídne od 20. do 27. března celkem devět filmů, které natočil od roku 2004 do současnosti. Za pozornost stojí vedle Zlatou palmou oceněných Zlodějů (2018) především snímek Nikdo to neví (2004), kterým na sebe poprvé významně upozornil za hranicemi Japonska a po jehož projekci bude následovat debata s režisérem. Na tu naváže úvodem k dalšímu ze svých filmů Jaký otec, takový syn (2013), za který v Cannes získal Cenu poroty. To vše se odehraje v Edison FilmHubu ve dnech 26. a 27. 3. Svůj profil zakončí japonský mistr rodinných drobnokreseb úvodem předpremiéry svého nového snímku Pravda (2019), který se loni v Benátkách ucházel o Zlatého lva.

 

Hlavní soutěž festivalu a její hosté
27. MFF Praha – Febiofest poprvé představí Hlavní soutěž, ve které bude uveden výběr sedmi nejnovějších autorských snímků nastupujících světových filmařů. Během sedmi dnů budou moci diváci zhlédnout sedm soutěžních filmů, tři z nich – Služebníci, Naděje, Zabij to a opusť město – měly dokonce premiéru před několika dny na Berlinale. Hodnotit snímky bude odborná porota složená ze tří filmových profesionálů – český herec a režisér Jiří Mádl, maďarská režisérka Ildikó Enyedi a kanadský režisér Denis Côté. Vítěz této sekce získá částku pět tisíc euro.

 

Hosty hlavní soutěže jsou:
•    delegace – 20. 3. ve 20:30 a 21. 3. v 19:00 uvede film Služebníci režiséra Ivana Ostrochovského
•    režisérka Maria Sødahl – 21. 3., 20:30 a 22. 3. v 19:00 uvede projekci filmu Naděje
•    producent Alexander Rodnyansky – 23. 3. ve 20:00 uvede snímek film Vysoká dívka
•    režisér Mariusz Wilczyński  – 24. 3. ve 20:30 uvede film  Zabij to a opusť město
•    herec Mustafa Shehata – 25. 3. ve 20:30 uvede snímek Zemřeš ve dvaceti
•    herečka Jessica Cressy – 26. 3. ve 20:30 uvede film Pietra Marcella Martin Eden


Soutěž komedií a její hosté
Nová soutěžní sekce s názvem Soutěž komedií se soustředí na artově zaměřené komediální snímky. MFF Praha – Febiofest tak zařazuje na prominentní místo do programu komedie reflektující aktuální dění. Porota této sekce je složena ze 33 členů – vybraných filmových fanoušků. Čestnou předsedkyní je významná česká herečka Klára Melíšková. Soutěž zahájí francouzská komedie Za všechno může Yves režiséra Benoît Forgearda. Sekci otevře nesoutěžní projekce známého filmu Cirkus z roku 1928, kterou festival vzdá hold mistru komedie Charlie Chaplinovi. Vítěz Soutěže komedií získá odměnu tři tisíce euro.

 

Hosty této sekce jsou:
•    režisér Benoît Forgeard – 20. 3. v 17:30 a 21. 3. ve 21:00 uvede snímek Za všechno může Yves  
•    režisérka Teona Strugar Mitevska – 22. 3. v 17:30 uvede snímek Bůh existuje a její jméno je Petrunie
•    delegace Richard a Viťo Staviarsky a Kamila Mitrášová – 22. 3. v 17:30, uvede film Loli paradička
•    režisér Alon Gur Arye – 24. 3. v 17:30 a 25. 3. ve 21:00 představí film Mossad


Ocenění Amnesty International
Už šestým rokem pokračuje spolupráce české pobočky Amnesty International a Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest. Letos bylo z programové nabídky festivalu vybráno osm filmů, které se týkají tematiky svobody, svobodného vyjadřování, lidských práv a boje za důstojný život. Cenu Amnesty International Febiofest získá jen jeden snímek, ale prostřednictvím všech uvedených filmů se Amnesty International snaží poukázat na nespravedlnost a bezpráví, k nimž v naší společnosti dochází, a stejně tak na hrdiny, kteří jsou schopni a ochotni se jim vzepřít a svůj boj nevzdat.
V porotě hodnotící osm soutěžních filmů zasedne česká herečka Hana Vagnerová, americký castingová režisérka Lina Todd a Kateřina Šaldová, zástupkyně ředitele české pobočky Amnesty International.

Amnesty International přichází na Febiofest s peticí za mladou čtyřiadvacetiletou herečku Yasaman Aryaniovou z Íránu. Ta se rozhodla uměleckou formou upozornit na represivní a diskriminační zákony
o nuceném zahalování žen. V teheránském metru napsala poetická hesla, sundala si šátek a rozdávala ženám bílé květiny. Zatkli ji a odsoudili na 16 let vězení, mimo jiné za „podněcování a napomáhání ke korupci a prostituci propagováním odhalování“. Letos v únoru jí byl trest snížen, přesto má strávit ve vězení téměř 10 let. Petice požaduje její okamžité a bezpodmínečné propuštění.

V soutěžní sekci budou uvedeny filmy: Vlci (r. Samuel Kishi Leopo), Žáby bez jazyka (r. Mira Fornay), Podzim v Hongkongu (r. Ray Yeung), Na konci je světlo (r. Suwon Shin), Syn-Matka (r. Mahnaz Mohammadi), Rozsudek (r. Raymund Ribay Gutierrez), Sole (r. Carlo Sironi), Skin/Head (r. Guy Nattiv).


Febiofest a jeho diváci podpoří Národní filmové muzeum NaFilM
Festivaloví diváci budou mít letos opět možnost podpořit rozvoj Národního filmového muzea NaFilM, které Febiofest vybral jako speciálního partnera. Kurátoři muzea uvedou pět filmů za zvýšené vstupné 139 Kč. Část z něj bude věnována na rozšíření stálé expozice muzea, které se připravuje v tomto roce. Půjde
o festivalové projekce filmů Žaluji! (r. Roman Polanski), Corpus Christi (r. Jan Komasa), Výjimeční přátelé
(r. Marielle Heller), Taková láska (r. Filippo Meneghetti) a Nikdo to neví (r. Hirokazu Kore-eda).

Filmové muzeum NaFilM, které bylo na základě hodnocení návštěvníků oceněno jako nejlepší muzeum
v České republice, je zároveň partnerem festivalového programu pro filmové profesionály Industry Days,
v rámci kterého představí spolupráci s německým muzeem Deutsche Kinemathek. Podílí se také na organizaci festivalové soutěže I ty jsi filmařem, jejíž finalisté se zúčastní filmového workshopu přímo
v muzeu. Návštěvníci, kteří zavítají do muzea NaFilM v průběhu března, získají slevu na pětidenní nebo devítidenní festivalovou akreditaci.

 

Industry Days pro filmové profesionály již potřetí

Program Industry Days pro filmové profesionály a studenty filmových škol se bude odehrávat od pondělí 23. do středy 25. března v prostorách hotelu Vienna House Andel’s Prague. Představí program přednášek
a panelových diskuzí a prezentaci projektů českých tvůrců ve výrobě a v postprodukci Czech Works in Progress, ale i nové projekty inspirativních evropských filmařek Girls in Film. Pod vedením mezinárodních lektorů se filmaři zaměří na tvorbu marketingových strategií a outreach kampaní, absolvují dramaturgické
a střihové konzultace, projednají možnosti uvedení svých filmů s dramaturgy světových festivalů či získají sales agenta. Na konzultace s projektovými týmy je potvrzeno 40 prestižních mezinárodních hostů.

Letošní novinkou je prezentace Czech Works in Progress, kterou pořádá 27. MFF Praha - Febiofest ve spolupráci se Státním fondem kinematografie/Czech Film Center. Uvedeny budou nové projekty Martina Šulíka, Bohdana Slámy, Jana Prušinovského, Jana Březiny, Jana Foukala, Zuzany Piussi či Fiony Ziegler.

Ve spolupráci s Kanceláří Kreativní Evropa – MEDIA, Slovenským filmovým ústavem a Creative Europe Desk Slovakia proběhne během Industry Days také program Girls in Film. Uvede panelovou diskuzi s názvem Plán 50/50 by 2020 se nenaplnil. Jak dál?, dále představí block-chainovou platformu pro transparentní výnosy
z distribuce filmů Filmchain (její tvůrkyně získaly ocenění "Blockchain Founder of the Year” na UK Tech Founder Awards 2018 a ocenění “Best Woman-led Investment in Innovation” UKBAA Awards 2019). Na programu bude přednáška zaměřená na out-reach kampaně k filmům novinářky Mirjam Wiekenkamp ze společnosti NOISE Film PR, ale i masterclass oceňované režisérky, herečky a novinářky, členky Evropské filmové akademie Nino Kirtadzé. Další přednáška významné francouzské scenáristky a režisérky Géraldine Bajard se bude věnovat dramaturgii a psaní scénáře. Celý program završí prezentace projektů napříč filmovými žánry ženských filmařek z Evropy Eriky Hníkové, Šejly Kamerić, Mirjany Karanović, Kim Longinotto, Andrey Štaky, Cristiny Grosan, Natálie Císařovské, Ley Petříkové a dalších.

Spolu s Asociací producentů v audiovizi (APA) bude otevřena diskuze o klíčových faktorech, které umožní českým producentům uspět na mezinárodním trhu. Program představí také významné domácí i zahraniční hosty, jako jsou bývalý ředitel Berlinale Dieter Kosslick, dánský herec a režisér Ulrich Thomsen či filipínská režisérka a scenáristka Isabel Sandoval.


OFF program – doprovodný program Febiofestu

OFF Pass
Speciální vstupenka ke slevám a zajímavému doprovodnému programu Febiofestu, kterou si diváci mohou koupit za 99 Kč. K devítidenní a pětidenní akreditaci je zdarma. Zakoupením OFF Passu získá divák možnost účastnit se speciálních akcí, uplatnit mnoho slev u partnerů festivalu či získat vstup zdarma na každodenní přednášky Febio Fórum.

Stella Artois Village
Místo pro odpočinek, občerstvení, doprovodný program, ale i relax. Na piazzettě před multikinem CineStar Anděl bude během celého festivalu postaven speciální odpočinkový stan. Jde o chill out zónu Febiofestu
s barem určenou pro VIP hosty a diváky s OFF Passem. Otevřeno bude denně od 16:00 do 22:00, od pátku do neděle potom od 14:00 do 22:00.

Luxor Music Stage
Speciální pódium na piazzettě bude věnováno každodenním koncertům kapel jako příjemnému rozptýlení mezi projekcemi. Koncerty budou probíhat od pátku 20. 3. do pondělí 23. 3. vždy dva (v 16:30 a v 19:00), od úterý 24. 3. do čtvrtka 26. 3. pak vždy jeden od 19:00. Vstup na koncerty kapel je zdarma.
20. 3. 16:30 SIMI trumpet, 19:00 Jackye
21. 3. 16:30 New Sound Orchestra, 19:00 Pohřební kapela
22. 3. 16:30 Luciana, 19:00 MoveBreakers
23. 3. 16:30 Tygroo, 19:00 Bug´n´Dub
24. 3. 19:00 Holden
25. 3. 19:00 Top Dream Company
26. 3. 19:00 Twisted Rod

 

Food Truck Febio Zone
Speciální třídenní akce zaměřená na festivalové „rychlé občerstvení“ mezi filmy. Osm trucků bude od 20. do 22. března postaveno u piazzetty před kinem CineStar, do ulice Stroupežnického. Otevřeno bude každý z těchto tří dnů od 12:00 do 22:00. Filmoví fandové mohou mezi projekcemi navštívit tyto trucky: MekaČíz, PiuPiu, Tukafe, Take Eat Ez, Salt´n´Pepa Kitchen, Radek´s Kitchen, Comic Cone, Vegan Grill.

 

Febio afterparty –  klub Back Doors
Každý den zakončí festivalový program DJs  v baru Back Doors, Na Bělidle 30. Právě zde mají hosté festivalu možnost potkat se se svými diváky, diváci rozebrat u speciálního Febio drinku každodenní festivalový program, nebo si prostě jen zatančit. Otevřeno je denně od 21:30 minimálně do 01:00. Singnature Febio drink s OFF Passem jen za 89 Kč.

 

Febio Hospodský kvíz
Speciální vědomostní soutěží ve spolupráci s největším provozovatelem této volnočasové zábavy v ČR provází moderátor v The PUB U Zlatého jelena. Jde o pět kol otázek, kde se v tématech objeví jak otázky ze světové kinematografie, tak přímo týkající se Febiofestu. Hrají týmy o 2 až 8 členech, kvíz trvá 2 až 3 hodiny, startovné je 70 Kč na osobu. Přihlášení je možné přes web a sociální sítě Febiofestu a Hospodského kvízu. Praha - úterý 24. 3. od 19:00, The PUB U Zlatého jelena, Nádražní 7, Praha 5.


Přednášky Febio Forum
Čtvrtek 19. 3., 17:00 – 18:00 (sál 4) - Olga Šípková – Čím si bereme energii
Pátek 20. 3., 17:00 – 18:00 (sál 4) - Lenka Černá – Proč nemoc začíná v hlavě
Sobota 21. 3., 14:00 – 15:00 (sál 12) - Tomáš Pořízek – Jak natočit a sestříhat krátké video
Neděle 22. 3., 17:00 – 18:00 (sál 12) - Ondřej Serbousek – Motivace vs. Manipulace
Pondělí 23. 3., 17:00 – 18:00 (sál 4) - Martin Vasquez – 7 triků těch nejlepších řečníků TED Talks
Úterý 24. 3., 17:00 – 18:00 (sál 4) - Michal Žák – Člověk přežije, ale oblastí k životu bude méně
Středa 25. 3., 17:00 – 18:00 (sál 4) - Tomáš Reinbergr – Meditační workshop
Čtvrtek 26. 3., 17:00 – 18:00 (sál 4) - Marek Lukesle – Nákup potravin v obalu – bez odpadu
Pátek 27. 3., 17:00 – 18:00 (sál 4) - Nikola Kněžourová – Zdravý životní styl s rozumem

 

Culinary Cinema
Již pošesté se v rámci festivalu představuje speciální koncept Culinary Cinema, jenž propojuje aktuální kinematografickou tvorbu s jedinečným kulinářským zážitkem. Tradičně nabízí tři speciální menu, která připravili vyhlášení kuchaři Mirek Kalina, Tereza Jeřábková a Ondřej Koráb. Projekce filmů Puzzle, (R)evolucionářky v kuchyni a Čokoláda pana H. probíhají od pátku 20. do neděle 22. března v sálech multikina CineStar, menu inspirované filmy se podává v restauraci Delight  hotelu Vienna House Andel´s Prague. Večery uvádí Jolana Voldánová, hudební doprovod zajišťuje pianista a zpěvák Václav Tobrman.
Hlavním partnerem Culinary Cinema je společnost Potten & Pannen – Staněk Group a její Gourmet Academy. Dalšími partnery jsou Stella Artois a Globus. Mediálními partnery jsou Apetit, Totalfilm.cz
a csfd.cz.

 

Masterclassy s filmovými hvězdami
Festival v rámci moderovaných setkání neboli masterclassů propojuje svět filmových profesionálů a široké veřejnosti. Setkání jsou otevřena nejen pro profesionály, studenty filmových škol a začínající filmaře, ale i pro všechny diváky, kteří mají zájem dozvědět se něco ze zákulisí práce známých režisérů.

Masterclass s režisérem Hirokazu Kore-edou
V souvislosti s udělením ceny Kristián proběhne masterclass s japonským režisérem Hirokazu Kore-edou. Díky Zlaté Palmě z Cannes se Kore-eda připojil k seznamu japonských režisérů, jako jsou Yasujiro Ozu či Akira Kurosawa. Jeho metody vycházejí z dokumentárního přístupu a obvykle pracuje s původním námětem inspirovaným skutečnými událostmi (Zloději) nebo vlastním životem (Po bouři). Diskuze se bude dotýkat jak jeho kinematografických začátků a jeho stěžejních děl, tak i osobitého přístupu k filmové tvorbě.
Masterclass proběhne 27. 3. od 11:00 na FAMU.

 

Masterclass s režisérem Atomem Egoyanem
V návaznosti na uvedení nového filmu Čestný host kanadského režiséra Atoma Egoyana na festivalu proběhne také jeho masterclass. Egoyan je jedním z nejvýraznějších současných kanadských filmařů na mezinárodní scéně, napsal a natočil několik desítek filmů a projektů, získal mnoho ocenění (včetně pěti cen na filmovém festivalu v Cannes a dvou nominací na Oscara). S diváky se v diskuzi dotkne jak svých začátků ve světě filmu, tak svých filmařských postupů.
Masterclass proběhne 21. 3. od 14:00 v multikině CineStar (sál 11).

 

Masterclass s režisérkou Teonou Strugar Mitevskou

Makedonská režisérka studovala v New Yorku a už její režijní debut z roku 2001, krátký film Veta, získal zvláštní uznání poroty na MFF v Berlíně. Celovečerní debut Jak jsem zabil světce pak procestoval přes 50 festivalů po celém světě a vyhrál nespočet cen. V souvislosti s uvedením svého snímku Bůh existuje a její jméno je Petrunie bude Teona Strugar Mitevska v rámci masterclassu mluvit o inspiraci pro své dílo,
o tvorbě v mezinárodní koprodukci a o tom, co její filmy vypovídají o odvaze.
Masterclass proběhne 23. 3. od 15:00 v kině Ponrepo.

 

Speciální projekce:
Febiofest letos uvede tři filmy také v rámci doprovodného OFF programu. Snímek Hra představí letošního porotce Hlavní soutěže Jiřího Mádla v zajímavé herecké roli. Pro fanoušky bojových sportů i milovníky velkých životních příběhů festival uvede dokument Attila. Rodiny potom mohou zavítat na klasiku Tři veteráni, kterou Febiofest uvádí na počest laureáta ceny Kristián Milana Lasici.

Hra (2019), r. Alejandro Fernández Almendras
Každý člověk má sen. Pro Petra (Jiří Mádl) je to realizace moderně pojatého klasického dramatu Hippolytos, a protože řídí oblastní divadlo, mohl by si sen splnit snadno. Jenže Petr je mimo funkce ředitele také tvůrcem, manželem, otcem a milencem. Unese břímě všech těchto životních rolí a společenských tlaků? Povede se mu hru uvést? Nebo jeho sen skončí jako antická tragédie?
20. 3. od 19:00, CineStar Anděl (sál 7)

Attila (2020), r. Petr Větrovský
Současný král MMA Attila Végh obsadil pomyslný trůn po podzimním vítězství v Souboji století. Zápas trval jen dvě minuty, ale příprava na něj mnohem déle. Film zachycuje příběh o motivaci, odhodlání, úsilí, ale i zklamání a vytrvalosti. Je to příběh šampiona a jeho vítězství v režijním debutu Petra Větrovského.
20. 3. od 18:30, CineStar Anděl (sál 12)

Tři veteráni (1983), r. Oldřich Lipský
Klasické česká pohádka plná situačního a slovního humoru, kterou milují jak děti, tak dospělí. Příběh přináší silné morální ponaučení. Co je ve světě plném pýchy, proradnosti a ziskuchtivosti nejdůležitější? Na to musí přijít tři vysloužilí vojáci Pankrác, Bimbác a Servác. Milan Lasica v roli svérázného celníka.
20. 3. od 16:00, CineStar Anděl (sál 7)

 

Na stojáka na Febiofestu
Febiofest se letos zaměřil na komediální filmy, a proto i v rámci doprovodného programu nabídne divákům zábavu ve formě komediálních vystoupení členů formace Na stojáka. Místo projekce tak festival nabídne jeden večer v jednom ze sálů CineStar Anděl divákům, kteří se rádi baví „naživo“ u stand-up comedy. Představí se Ester Kočičková, Petr Vydra a Radek Petráš.
26. 3. od 18:30, CineStar Anděl (sál 12)

 

Rodinné projekce na Febiofestu
Od pátku do pondělí mají v kině prostor diváci od pěti do devíti let. Ti nejmenší se mohou těšit na animované pásmo o neustále hladových a vynalézavých kamarádech v Mlsných medvědích příbězích. Zvídaví dobrodruzi mohou vyrazit za příběhy robůtka Kita přímo na naši oběžnou dráhu v českém animovaném seriálu Kosmix. V sobotu mohou rodiny přijít na křest knihy a premiérovou projekci populárního seriálu Websterovi.
Mlsné medvědí příběhy 21. 3., 11:30 (sál 11), 22. 3., 10:30. (sál 11), 23. 3., 16:00 (sál 11)
Kosmix 20. 3., 15:00 (sál 9), 21. 3., 11:00 (sál 9), 22. 3., 15:00 (Ponrepo)
Websterovi 21. 3., 14:00 (sál 10), 22. 3., 11:30 (sál 10), 23. 3., 15:00 (sál 11)


Na festival s akreditací
Letos festival nabízí opět divácké akreditace, které mohou být třídenní, pětidenní či devítidenní (tedy na dobu trvání celého festivalu). Akreditace zahrnují levnější vstupné na projekce, ale také vstupy zdarma či se slevou na doprovodný program festivalu, od pětidenních výše potom i slevu na Culinary Cinema a u nejširší varianty i festivalové dárky, OFF pass zdarma a mnoho dalších výhod. Akreditace je možné koupit už nyní na webu festivalu. Držitelé akreditací si budou moci koupit konkrétní vstupenky už od 11. března od 12 hodin online i v místě konání festivalu.
MFF Praha - Febiofest se koná tradičně v multikině CineStar Anděl, Radlická 3179/1E, Praha 5, v kině NFA Ponrepo, Bartolomějská 11, Praha 1 a nově také v Edison Filmhubu, Jeruzalémská 2, Praha 1.  

 

Vstupné
Vstupné na jednotlivé projekce je 99 Kč.
Vstupné podporující charitativního partnera festivalu – NaFilM je 139 Kč.
Cena divácké akreditace na 3 dny je 699 Kč, na 5 dnů 999 Kč a na 9 dnů 1699 Kč.
Vstupné na film a exkluzivní večeři sekce Culinary Cinema je 1 490 Kč.
Předprodej diváckých akreditací a vstupenek na filmově-kulinářské večery on-line na www.febiofest.cz.
Divácké akreditace bude možné si vyzvednout od 11. března na infostánku Febiofestu v CineStar Anděl.
Vstupenky na jednotlivé projekce bude možné zakoupit také od 11. března od 12:00 na infostánku.


Regionální ozvěny MFF Praha – Febiofest 2020

Po skončení pražské části se festival přesune do dalších českých regionů. Od 30. března do 9. dubna
se v rámci doprovodného programu bude v každém městě konat i Febio Hospodský kvíz.
 
České Budějovice – Kino Kotva (30. 3. – 1. 4.), 29. 3. Horká Vana – Febio Hospodský kvíz
Hradec Králové – CineStar (31. 3. – 2. 4.), 30. 3. A-Sport – Febio Hospodský kvíz
Brno – Kino Art (1. 4. – 3. 4.), 31. 3. Trojka – Febio Hospodský kvíz
Pardubice – CineStar (1. 4. – 3. 4.), 31. 3. Evropa – Febio Hospodský kvíz
Liberec – kino Varšava (2. 4. – 4. 4.), 1. 4. Pivovarský dvůr – Febio Hospodský kvíz
Ostrava – Kino Cineport (2. 4. – 4. 4.), 1. 4. Hasičárna – Febio Hospodský kvíz
Uherské Hradiště – Kino Hvězda (3. 4. – 5. 4.), 2. 4. Klub Mír – Febio Hospodský kvíz
Jihlava – Kino Dukla (4. 4. - 6. 4.), 3. 4. Radniční restaurace – Febio Hospodský kvíz
Jičín – Kino Biograf (4. 4. – 6. 4.), 3. 4. Restaurace Řáholec – Febio Hospodský kvíz
Děčín – Kino Sněžník (5. 4. – 7. 4.), 4. 4. Daliborka – Febio Hospodský kvíz
Prostějov – Kino Metro 70 (6. 4. – 8. 4.), 5. 4. 12 opic – Febio Hospodský kvíz
Beroun – Kino Beroun (7. 4. – 9. 4.), 6. 4. Grill Bar Bistro – Febio Hospodský kvíz
Zlín – Golden Apple Cinema (7. – 9. 4.), 6. 4. Infinity – Febio Hospodský kvíz

 

 

Zdroj: Febiofest

11. srpen 2020
Dnes má svátek Zuzana

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže