Amerikánka - Jatka 78

Tereza Ramba a Eliška Křenková jsou Amerikánka!

A s nimi dalších deset herců ve čtyřech únorových představeních Amerikánka vol. 3 od 13. února v Jatkách78.
 AmerikankaJatka
„Voříšková a Křenková si Emu přivlastnily, každá po svém ji oživuje kuráží, drzostí i křehkostí.“  Magdalena Čechlovská, aktuálně.cz
 
Představení Amerikánka je pokaždé jiné. Jak říká jeho tvůrce Viktor Tauš: „Amerikánka se mění přesně tak, jak život vyžaduje.“
Od té původní s Terezou Ramba a Eliškou Křenkovou se syrovou a na české poměry nezvykle obrovskou scénou, přes komornější s oběma herečkami a rodiči, se v únoru představí Amerikánka vol. 3, opět s Terezou Ramba, Eliškou Křenkovou a dalšími deseti herci – Evou Josefíkovou, Davidem Novotným, Anežkou Novotnou, Pavlou Beretovou, Marikou Procházkovou, Evou Elsnerovou, Přemyslem Burešem, Annou Fialovou, Terezou Vilišovou a Klárou Melíškovou.


Čtyři po sobě jdoucí představení Amerikánky vol. 3 budou unikátní!


V dubnu a v červnu se totiž Amerikánka vrátí zpět v původní podobě, v níž byla představena 13. září 2018 divákům.
Několik posledních vstupenek najdete zde: http://www.jatka78.cz/en/play/amerikanka#tickets


 
Pozvánka na Amerikánku vol. 3 - https://vimeo.com/381794930


 
Ladíme
Amerikánku vol. 3 zkouší režisérské duo VIDA (Viktor Tauš, David Novotný) už od poloviny listopadu. Hlavní téma této verze je souzvuk. Střídání souzvuku a disharmonie jako vnitřního hlasu Emy Černé, Amerikánky. Souzvuk kombinace hraní a scénického čtení. Souzvuk velkolepého hudebního řešení s písněmi, které zazní v premiéře (… a Petr Ostrouchov na to nebude sám). Souzvuk osmi herců na jevišti, kteří se stanou jedinou postavou – Amerikánkou! Právě díky souzvuku překoná Ema dopředu daný osud.


Angažmá herců v širokém věkovém spektru (nejmladší desetiletá Anežka Novotná) umožní divákům objevit nový rozměr textu Davida Jařaba a speciálně připravené nové kostýmy Michaela Horáčkové Hořejší.
 
Amerikánka ve filmu
Natáčení filmu Amerikánka by mělo začít na jaře 2021. Tedy dva roky od divadelní premiéry.
 
https://www.facebook.com/amerikankadivadlo/


https://www.instagram.com/amerikanka_divadlo/

 

20. září 2020
Dnes má svátek Oleg

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek