KNIŽNÍ OCHUTNÁVKA Z EUROMEDIE NA SRPEN

 KNIŽNÍ OCHUTNÁVKA Z EUROMEDIE NA SRPEN

 0040318 sestry springovy Copy

Patrik Ulrich: Jiří Hubač - Šlechtic příběhů (vychází 5. srpna)
Celovečerní filmy Babí léto, Fany nebo Učitel tance. Oblíbené seriály Sanitka a Dobrá voda. Televizní filmy Ikarův pád, Tažní ptáci, Nezralé maliny či divadelní hry Dům na nebesích a Generálka. Všechna tato díla mají společného jmenovatele, a tím je přední český scenárista a dramatik Jiří Hubač (1929 - 2011) - autor řady divadelních her, filmových scénářů a mnoha televizních adaptací. Byl znám především tím, že dokázal psát role hercům přímo „na tělo" a jeho díla patří do zlatého fondu české televizní i divadelní tvorby. Biografie vychází u příležitosti jeho nedožitých 90. narozenin Jiřího Hubače a je doplněná řadou fotografií z filmových projektů i z archivu rodiny.

James Bowen: Kocour Bob a jeho životní moudrost (vychází 5. srpna)
Příběh pouličního muzikanta Jamese a jeho kocoura Boba okouzlil před lety celý svět a autorovi se po vydání první knihy zcela změnil život. Pomohlo mu to dostat se z ulice a začít vést normální život. Nová kniha navazuje na předchozí tituly Kocour Bob a Svět podle Boba a zaznamenává krátké příběhy, často ještě z období na ulici, ale též z autogramiád a z turné s předchozími knihami či z natáčení filmu. Zachycuje rovněž některé specifické Bobovy vlastnosti a přístup k životu – jeho vyrovnanost, vnitřní klid, empatii a nadhled. Autor je uvádí i jako obecné příklady životní filozofie a moudrosti.

Tim Anderson: Japonská kuchyně (vychází 9. srpna)
Sedm ingrediencí a tato kniha stačí k tomu, abyste se stali mistry japonské kuchyně! Přiznejme si to: japonské pokrmy vypadají lákavě a omamují barvami a exotickými vůněmi a chutí. Doma se do nich ale pustí jen málokdo; bojíme se, že je jejich příprava příliš náročná, ingredience nedostupné a nákladné. To je ale chyba. Autor této kuchařky, Tim Anderson, nás přesvědčí, že skvostný japonský pokrm můžete vytvořit ze sedmi surovin, které koupíte v každém supermarketu – jestli chcete zajít dál, přikupte dalších deset. Autor začíná nejprve základními omáčkami a marinádami, které „japonizují" jakýkoliv pokrm, pak přejde k nejoblíbenějším jídlům, jako je gyoza, suši, yakitori, ramen a tempura. Recepty jsou srozumitelně popsané a označené podle obtížnosti, takže je snadné podle nich vařit a jídlo se vždy povede.

Shari Lapena: Nevítaný host (vychází 28. srpna)
Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: jeden z návštěvníků spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě.

27. říjen 2021
Dnes má svátek Šarlota a Zoe

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek