Hrady a zámky se v Česku brzy otevřou. Začněte novou sezónu poslechem audioknihy pověstí v podání Jana Kanyzy

Hrady a zámky se v Česku brzy otevřou

Začněte novou sezónu poslechem audioknihy pověstí v podání Jana Kanyzy.

SU64712 S


Stále větší oblibě se u nás těší turismus a s ním spojené návštěvy našich pamětihodností. Buďte na letošní návštěvnickou sezónu připraveni a obohaťte své vědomosti poslechem nejzajímavějších pověstí z našich hradů a zámků.

 

Blíží se sezóna výletů na hrady a zámky. K této příležitosti Supraphon připravil audioknihu pověstí z 33 našich nejznámějších hradů a zámků, určenou malým i velkým posluchačům. Role průvodce se ujal herec Jan Kanyza, který vypráví příběhy plné dobrodružství, tajemných dějů a kouzel z mnoha známých míst Čech, Moravy i Slezska. V řadě pověstí vystupují postavy z naší historie – císaři, králové, rytíři, ale i bájná postava zakletého purkrabího na Lokti, slepcův pes na Karlštejně a mnoho dalších.

Jan Kanyza Martin Kubica 1

Dávné příběhy z Karlštejna, Lednice, Hluboké nad Vltavou, Znojma, Orlíku či Českého Těšína, Švihova, Olomouce a dalších pětadvaceti v excelentním podání herce Jana Kanyzy, který je považován za jednoho z nejcharismatičtějších českých herců a jehož výrazný, charakteristický hlas skvěle podtrhuje historické texty.

 

Posluchači se díky poutavému, napínavému a přístupnému zpracování vybraných bájí a legend Josefa Pavla, Adolfa Weniga, Jiřího Svobody, Karly Bufkové-Wanklové nebo i otce slavného vypravěče Jaroslava Kanyzy, mají možnost seznámit s historií našich nejnavštěvovanějších národních památek.

SU64712 B

Bezmála čtyři hodiny těch nejzajímavějších příběhů a pověstí našich hradů vydává Supraphon na CD i digitálně. 

www.supraphon.cz


www.supraphonline.cz

 

27. říjen 2021
Dnes má svátek Šarlota a Zoe

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek