Divadlo Na Fidlovačce připravuje - Šakalí léta

Šakalí léta - Na počest hrdinům, kteří kdysi zbláznili lidi

www.fidlovacka.cz
 Sakalileta
Muzikálová groteska podle námětu filmu Jana Hřebejka a Petra Jarchovského a povídek Petra Šabacha.
 
Je rok 1957, na oběžnou dráhu vstříc novým zítřkům vzlétá Lajka, Klement Gottwald spokojeně odpočívá ve vítkovském mauzoleu, nad Prahou se stále ještě tyčí pomník zavrženého Stalina a do šedi tepláků budování socialismu přichází Bejby. Barevný, svěží a svůj, vnáší rytmus rock and rollu do pevně zakotveného maloměstského života pod rudou hvězdou. Oživí dětské fantazie, zformuje sny a ukáže, že ne všichni musí šlapat, jak se jim píská. Z dětského pobrukování tluče bubeníček se stanou válečné bubny a z klidu dospělých klid před bouří. Někdo musí z kola ven.
 
Hra o hudbě, o svobodě, o dětských snech, o životě lidí v nelehké době, kdy jinakost se nenosí a každý krok mimo rytmus je po zásluze potrestán. O síle a slabosti charakteru, o lásce a žárlivosti.
 

V titulních rolích se představí Daniel Krejčík/Lukáš Adam, Josef Polášek/Karel Zima, Štěpánka Fingerhutová, Jan Komínek/Marek Lambora, Aneta Krejčíková/Vanda Chaloupková a další.
 
Režie: Adam Skala
Dramaturgie: Kamila Krbcová
Choreografie: Ivana Hannichová
Scéna: Tereza Gsölhoferová
Kostýmy: Eva Justichová
Hudba: Ivan Hlas
Hud. nastudování: Matěj Voda, Zbyněk Polívka
Asistent režie: Petr Veselý
Premiéra: 23. 3. 2019

 

Divadlo MASO
Mladé autorské sociálně orientované divadlo, které se snaží reagovat na aktuální dění ve veřejném prostoru a to jak na jevišti, tak mimo něj. Je složené z čerstvých absolventů katedry činoherního divadla na pražské DAMU a ideově má svůj základ ve dvou absolventských pracích – grotesce ze sídliště Zářez a inscenaci ŽRANICE.

V rámci projektu Šakalí léta pro Divadlo na Fidlovačce se setkávají režisér Adam Skala, dramaturg Kamila Krbcová, scénografka Tereza Gsӧllhoferová, kostýmní výtvarnice Eva Justichová a část herců (Magdalena Kuntová a Vojtěch Vodochodský).

Dalším projektem divadla MASO bude autorská inscenace Všechno, co na nás zkurvili komunisti pro experimentální prostor NoD (duben 2019).

 

Adam Skala (režie) -  S režisérkou Zuzanou Burianovou vedl soubor Krutodivadlo!, režíroval site-specific Kacířské nápady, monodrama Osamělé Večery Dory N. (Malá scéna divadla pod Palmovkou) nebo dokumentární hru Kopanec. Za svou první původní hru Zářez obdržel čestné uznání v soutěži o Cenu Evalda Schorma za rok 2016. Za hru Žranice získal spolu s Kamilou Krbcovou první místo v soutěži o Cenu Evalda Schorma za rok 2017. V roce 2019 uvedlo NDB jeho text Kindervajíčko v rámci komponované inscenace Zemský ráj to na dohled?. Mimo divadlo pracuje na projektech pro TV a věnuje se režii videoklipů. Studuje režii na DAMU.

 

Kamila Krbcová (dramaturg) – Dlouhodobě spolupracuje s Divadlem Spektákl a režisérem Janem Holcem, se kterým byli nominováni v cenách Český tučňák pro mladé umělce. Jako dramaturg se podílela na vzniku autorských inscenací Hrabe ti? aneb Hrabal (Divadlo pod Palmovkou – Studio Palm off), Demokracie (Divadlo Minor) nebo Zábava (Studio Ypsilon). Spolu s režisérem Adamem Skalou napsala jako svou prvotinu hru Žranice, inspirovanou dílem Egona Bondyho (nejen) Ministryně výživy. Hra Žranice získala první místo v soutěži o Cenu Evalda Schorma za rok 2017. Studuje dramaturgii na DAMU.

 

Tereza Gsӧllhoferová (scénografie) – Vytvořila scénografii k imerzivním projektům Letec/L’Aviateur a Pomezí. Spolupracovala s Divadlem Letí a studiem H2O. Vystavovala své kostýmy jako součást projektu Kmeny/Tribes na PQ 2015. Získala Cenu divadelní kritiky za rok 2016 za Scénografii roku za práci na projektu Pomezí. Za scénografii k inscenaci Žranice byla oceněna na mezinárodním festivalu Encounter v Brně. Studuje obor scénografie na DAMU.

 

Eva Justichová (kostým) - Vytvořila scénografii a kostýmy k imerzivním projektům Pomezí, Pozvání, Prosíme nesahat a Dům v jabloních.  Spolupracovala s divadlem Na hraně, divadlem v Dlouhé, divadlem Letí, a studiem H2O. Vystavovala své kostýmy jako součást projektu Kmeny/Tribes na PQ 2015. Získala Cenu divadelní kritiky za rok 2016 za Scénografii roku za práci na projektu Pomezí. Absolvovala stáž v ateliéru Oděvu a obuvi pod vedením Liběny Rochové na UMPRUM. Vystudovala obor scénografie na DAMU.

 

Ivana Hannichová (choreografie) - Taneční vzdělání získala v Tanečním centru Praha a na stážích a workshopech v Evropě i USA. Vystudovala obor taneční věda na HAMU. Vytvořila choreografie k muzikálům Aida (Hudebním divadlo Karlín), Mamma Mia!, Ať žijí duchové, Rocky a Tři oříšky pro Popelku (Kongresové centrum Praha), Jesus Christ Superstar (NDM) Donaha! (DJKT Plzeň), Ženy na pokraji nervového zhroucení (Divadlo Na Fidlovačce) a Doktor Ox (Hybernia). Choreograficky se podílela na televizních pořadech StarDance, Česko hledá Superstar, Český slavík Mattoni, X-Factor, seriálu První republika a na mnoha zahraničních reklamách. Vedla profesionální taneční skupinu Dance2xs. Působí jako pedagog moderního a jazzového tance u nás i v zahraničí.

 


www.fidlovacka.cz

 

27. říjen 2021
Dnes má svátek Šarlota a Zoe

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek