DIVADLO SPEJBLA A HURVÍNKA SLAVÍ 90 LET OD VYDÁNÍ SVÉ PRVNÍ GRAMOFONOVÉ DESKY

DIVADLO SPEJBLA A HURVÍNKA SLAVÍ 90 LET OD VYDÁNÍ SVÉ PRVNÍ GRAMOFONOVÉ DESKY

A U SUPRAPHONU VYCHÁZÍ OSLAVNÁ KOMPILACE: HURVÍNKŮV KOUZELNÝ GRAMOFON

cover CD Hurvinkuv kouzelny gramofon

První nahrávky Spejbla a Hurvínka byly pořízeny v roce 1929 a katalogově spojené firmy Ultraphon, Esta a na ně navazující Supraphon jsou od té doby po celých devadesát let při tom. Nová kompilace současné ředitelky Divadla S+H Denisy Kirschnerové s výmluvným názvem Hurvínkův kouzelný gramofon tuto skutečnost dokládá výběrem těch nejlepších dialogů obou hlavních protagonistů v podání všech tří dosavadních interpretů, tedy profesora Josefa Skupy, Miloše Kirschnera a Martina Kláska. Je to velmi zajímavá exkurze do slavné historie Divadla S + H, ale také do zvukových záznamů v českém jazyce, třeba ještě zprvu točených v nahrávacím studiu v Berlíně.

DenisaKirschnerova 2019 photoMartinKubica

Denisa Kirschnerová k tomu poznamenala: „Je neuvěřitelné, že letos v červnu uplyne již 90 let od chvíle, kdy profesor Josef Skupa natočil první nahrávku se Spejblem a Hurvínkem. Díky výjimečně dlouhé a plodné spolupráci Supraphonu a interpretů Divadla S+H získaly nahrávky celkem 37 zlatých desek a 26 platinových desek a nechybí ani mimořádná diamantová deska za 5 397 500 prodaných zvukových nosičů. Na nahrávkách spolupracovaly osobnosti hereckého i režisérského světa. Musím vzpomenout například Jiřího Šrámka, Tomáše Vondrovice, Olgu Walló, Karla Weinlicha, Jana Fuchse, ale také Lídu Engelovou či Jiřího Menzela. Za herecké bardy pak bych jmenovala například Františka Filipovského, Rudolfa Hrušínského, Danu Medřickou, Miloše Kopeckého, Vlastimila Brodského či Stellu Zázvorkovou. Pro album Hurvínkův kouzelný gramofon jsme připravili výběr oblíbených scének za uplynulých devadesát let, díky kterým můžete naslouchat Spejblovi a Hurvínkovi v interpretaci Josefa Skupy, Miloše Kirschnera a Martina Kláska.“

 

Protagonisté Divadla Spejbla a Hurvínka jsou naprostým fenoménem v oblasti loutkového divadla a mluveného slova – a to dokazují i na nové kompilaci, která jejich nahrávky představuje v dějinných souvislostech. Album Hurvínkův kouzelný gramofon vychází již 8. března 2019 na CD i v digitálních formátech.


TEASER: https://youtu.be/2DG8vvrO0k4

 

album: https://lnk.to/HurvinkuvKouzelnyGramofon

 

 

 

5. srpen 2020
Dnes má svátek Kristian

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže