Mikoláš Růžička na nové desce rozeznívá domov

Mikoláš Růžička na nové desce rozeznívá domov

Mikoláš Růžička Doma 3
“Doma” je název nové ambientní desky klavírních skladeb Mikoláše Růžičky (Republic of Two, Piano), které autor věnoval svému ročnímu synovi Tobiášovi. Právě skutečnost, že je s ním doma na rodičovské dovolené, byla hlavním motorem ke vzniku nahrávky, na které se jako host ve dvou skladbách objevuje čelistka Terezie Kovalová.

 

“Doma je prostor, ve kterém je mi dobře. Je to místo, které sdílím s mými nejbližšími, s těmi, které miluji, s mojí ženou a synem”, říká o albu Mikoláš Růžička. “Často Tobiáškovi hraju na klavír, poslouchá a má to rád. A tak mě napadlo tyhle chvíle zachytit takové, jaké opravdu jsou. Nešlo mi o studiovou kvalitu zvuku, ale o autentičnost. O to, aby ze skladeb byla cítit atmosféra prostředí, ve kterém vznikly. Tu v jedné z nahrávek umocňuje i zvuk varhan kostela Nejsvětějšího Srdce Páně na pražských Vinohradech. „Diky hudbě se dostávám blíž k Bohu a tak je kostel místem, kam chodím poprosit a poděkovat.” doplňuje hudebník.

 Mikoláš Růžička Doma 4

Sedm skladeb na album vzniklo v sedmi dnech převážně jako improvizace. “Prostě jsem jen stiskl  „record“ a všechno ostatní nechal na kouzlu okamžiku. Výsledkem je soundtrack našeho rodinného světa, hudba, kterou zní náš domov.“ dodává autor.

 

Album vychází digitálně 25. ledna prostřednictvím vydavatelství Indies MG a můžete si ho poslechnout zde: https://open.spotify.com/album/6AQ6ft5Yw7LhlPmHNDn0pQ

 

 


tracklist:
1.    Je tak krásná
2.    Chtěl abych si oblékl jeho čepici
3.    Ráno začalo sněžit
4.    Pro nový oltář
5.    Chvíle před nedělním obědem
6.    Máma
7.    Usnul mi na prsou


hudba: Mikoláš Růžička
cello: Terezie Kovalová
vznik nahrávky: doma a v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně v Praze
mastering: Ecson Waldes / Biotech studio
label a distribuce: Indies MG
datum vydání: 25. 1. 2019
foto kredit: foto Andrea Růžičková

odkaz k poslechu:
https://open.spotify.com/album/6AQ6ft5Yw7LhlPmHNDn0pQ


https://www.deezer.com/cs/album/84705012


https://itunes.apple.com/cz/album/doma/1449771716?app=itunes&ign-mpt=uo%3D4


https://www.indiesmg.cz/alba/452/doma/?idn=3

 


Mikoláš Růžička vystudoval kresbu a grafiku na pražské Akademii výtvarných umění, kde působí už jedenáctým rokem jako odborný asistent. Ovšem nejraději má hudbu - jak sám říká: idelní je oba světy propojit. V roce 2009 založil skupinu Republic of Two a o dva roky později čtyřčlennou skupinu Piano. Působí jako skladatel, dj (Radio1) a producent. Za zmínku stojí jeho spolupráce s písničkářem Janem Burianem nebo produkce dvou alb kapely Teepee. V loňském roce složil hudbu k filmu Do větru. Je ženatý s herečkou Andreou Růžičkovou, májí spolu ročního syna Tobiáše, se kterým je momentálně doma na rodičovské. Charismatický umělec před pár dny oslavil 40 narozeniny.

 

 

 

 

Kredit fotografii: Andrea Ruzickova

27. říjen 2021
Dnes má svátek Šarlota a Zoe

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek