TV Nova slaví své 25. výročí

TV Nova slaví své 25. výročí

NOva12019

Televize Nova zahájila vysílání 4. února 1994 v sedm večer přímým přenosem z Národního muzea v Praze, který moderovali Roman Šmucler a Hana Heřmánková. O půl osmé spatřily světlo světa první Televizní noviny, které moderovali Zbyněk Merunka a Stanislava Wanatowiczová Bartošová. Následovalo dnes už klasické schéma, čili Sportovní noviny, jak jinak než s Pavlem Poulíčkem, a Počasí, které moderovala Michaela Dolinová. V devadesátém čtvrtém roce byla Nova doslova nabita budoucími hvězdami.

 Novareditel2019

Před kamery nastoupila televizní esa jako Rey Koranteng, který začínal v Počasí, investigativci Josef Klíma a Radek John s legendárním pořadem Na vlastní oči nebo již zmiňovaný Roman Šmucler s publicistickým pořadem Tabu. Na obrazovce se objevili také Petr Rychlý a Bára Štěpánová se zábavnou show Ptákoviny nebo talkshow Proč? s Lubošem Beniakem. Málokdo ví, že jméno televize mají na svědomí diváci. Z tisíce tipů byla vybrána právě Nova. Paní, co název vymyslela, dostala tisíc dolarů.

 nova22019

Co si za ně pořídila? No přece barevnou televizi. Další zajímavosti ze startu televize Nova a přehled událostí roku 1994 doma i ve světě najdete ve vzpomínkovém seriálu Televizních novin.

 

 

www.nova.cz

 

12. červenec 2020
Dnes má svátek Bořek

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže