„GRADA Publishing je nakladatelství pro každého čtenáře, jeho práci, zdraví i zábavu.“

Nezáleží na věku ani vzdělání, v širokém výběru knih Grady si každý najde, co potřebuje

 gradatriknihy


Vybavíte si vůni starých knih? Zatajený dech a pokoru při návštěvách zámeckých knihoven? Údiv nad pílí a pracovitostí tehdejších „nakladatelů“?
 
Dnes je vydávání knih jednodušší, rychlejší a technicky téměř dokonalé. Ale stále svým způsobem voňavé.
 
Naše vášeň jsou znalosti, příběhy a jejich čtení. Zákazníkům v našich knihách rádi přinášíme vědomosti, zážitky, poučení i zábavu.
Pomáháme jim v růstu, konkurenceschopnosti, ale i v obyčejné lidské pohodě a ve splněném snu o štěstí.
 

Kdo je naším zákazníkem?

Odborníci – studenti, pedagogové, vědci, podnikatelé, politici, vedoucí pracovníci a specialisté nejrůznějších profesí.

Široká veřejnost v Česku i na Slovensku – čtenáři beletrie a populárně-naučných knih, dětští čtenáři i jejich rodiče a prarodiče, kteří těm nejmenším předčítají.​

 
„GRADA Publishing je nakladatelství pro každého čtenáře, jeho práci, zdraví i zábavu.“ Naší vizitkou je kvalitní kniha. Kvalita je pro nás na prvním místě, ať už jde o tištěnou knihu, nebo e-book. Ta začíná u skvělého autora či renomovaného odborníka v případě odborné literatury a prochází přes práci v našich redakcích až po výběr kvalitní tiskárny.
 
 
Jsme o krok napřed

Na trhu si držíme vedoucí pozici v oblasti nových trendů. Vydáváme největší množství odborných titulů a nabízíme nejširší okruh žánrů pro čtenáře všech zájmů.
 
 
O co usilujeme?

Stále rozšiřujeme spolupráci s dalšími erudovanými odborníky, špičkami ve svých oborech, kteří se stávají našimi autory, a se spisovateli, kteří mají čtenářům skutečně co říct. Ze zahraničních knih vybíráme u čtenářů vysoce oblíbené knihy, které přinášíme i našim čtenářům. Pracujeme na tom, aby nakladatelský dům GRADA byl platformou a partnerem těch nejlepších autorů.


Náš dlouhodobý cíl

Udržujeme pozici dominantního nakladatelského domu v České a Slovenské republice co do počtu vydaných tištěných odborných i všech elektronických knih. Pracujeme na tom, aby náš čtenář získal nové znalosti co nejrychleji, ať už se pohybuje v jakémkoliv oboru. Neustále rozšiřujeme portfolio našich autorů tak, abychom spolupracovali s těmi nejlepšími nejen u nás, ale i ve světě.

 

Co se čte v Gradě?
Ačkoliv u některých zaměstnanců nakladatelství GRADA platí obecně známé pravidlo, že kovářova kobyla chodí bosa, někteří si chvilku na dobrou knihu rádi najdou. Bez ohledu na to, zda je z Grady, nebo ne, můžete se jimi nechat inspirovat i vy.

 

Knihy - čtěte a napište nám o nich:
POKROK
Opravdu se náš svět se hroutí? Každodenní zpravodajství hlásí úpadek: zkorumpovaná politika, rasismus, chudoba, války, nerovnost, hlad. Johan Norberg nabízí poučnou a povzbudivou analýzu, jak daleko jsme dospěli při řešení největších problémů, kterým lidstvo čelí. Není potřeba vracet se zpět k dobám, kdy bylo údajně vše lepší. Tváří v tvář strachu jsou fakta jednoznačná. Žijeme v nejlepší době dějin.

 

Včelaření od jara do zimy

Bohatě ilustrovaná kniha vás díky srozumitelným textům, stovce kreseb a mnoha fotografiím naučí, co a jak máte správně dělat u včel během celého roku. Vysvětlí vám vazby včel na okolní přírodu a počasí v průběhu střídajících se ročních dob, naučí vás, jak se o včelstva starat, aby se nenarušoval jejich přirozený životní cyklus, jak získat med a ostatní včelí produkty.

V první – obecnější či teoretické – části se seznámíte s biologii včely, odbornými termíny, úlovými sestavami, nezbytným včelařským vybavením a také s nemocemi, které poškozují včelstva. Hlavní a zásadní je ale praktická část rozdělená na čtyři roční období. V jednotlivých kapitolách vám autor vysvětlí konkrétní úkony, které musíte udělat v průběhu roku. Témata jsou rozčleněna na dvojstrany, bohatě ilustrovaná a v zájmu srozumitelnosti opatřená i fotografiemi z autorova archivu. Důležité jsou informace o nemocech včel, zejména varoóze, největší hrozbě našich včelstev,i o nutných a účinných opatřeních proti nim.

Kniha je koncipována velmi prakticky a vychází z dlouholetých včelařských zkušeností autora.

Z obsahu knihy Včelaření od jara do zimy
Úvod
Včela jako druh
Zařazení včely do biologického systému
Rodokmen včely
Vývoj společenského chování hmyzu
Kdy je hmyz společenský
Komunikace včel
Orientace včel v krajině
Pohyb včel v krajině
Včely v ekosystému - opylování
Včely v ekosystému - biodiverzita

VČELSTVO
Základní struktura včelstva
Včelí dílo
Včelstvo v průběhu roku
Jarní rozvoj
Rojení je v létě přirozené
Konec léta, zimní klid
Zdroje

Recenze
"Nová česká učebnice včelařství nejen pro začínající od znalého včelaře, který umí navíc kreslit a vyprávět."
Ing. Petr Texl, Pracovní společnost nástavkových včelařů CZ

„Kniha plná ilustrací a názorných schémat provede čtenáře celým včelařským rokem. Mnohé kapitoly ocení i zkušenější včelaři.“
MVDr. Zdeněk Klíma, včelař a lektor


I váš partner se může změnit!
Už jste se někdy pořádně rozzlobili na svého partnera kvůli opakujícím se „maličkostem“?  Kvůli nevynesenému odpadkovému koši nebo drobkům na stole? Kvůli tomu, že vám chybí jeho pomoc, podpora a něžnosti? Že je mu snad jedno, jak jste prožili svůj den nebo jak se cítíte?

 

A co jste udělali? Hlasitě jste za sebou zabouchli dveře a naštvaně partnera ignorovali? Nebo jste mu jasně sdělili, co vám vlastně vadí?

 

Jak reagoval? Rychle se omluvil, přísahal, že se změní, a pozval vás na romantickou večeři? Ne? Nejspíš jste se pohádali a „maličkosti“ se stále opakovaly.

 

Jak jste se cítili? Byli jste zranění a přemýšleli jste, jak svého partnera změnit, aby byl vstřícnější, lépe komunikoval, omezil věci, které vás trápí, nebo jinak změnil svoje chování?

 

Pak je tato kniha určena právě vám. Dozvíte se v ní nejen to, jak byste mohli změnit svého partnera, ale také proč je tak důležité se o to pokoušet, toužíte-li mít šťastný vztah.

4. červenec 2020
Dnes má svátek Prokop

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže