Policie v akci: Zloděj v domě, bezdomovec s trestní minulostí a zneužitá kamarádka

Policie v akci: Zloděj v domě, bezdomovec s trestní minulostí a zneužitá kamarádka
Sledujte od 19. listopadu každý všední den v 16.50


Čtyři případy, čtyři lidské osudy každý všední den. Reální policisté, případy ukazující skutečný život a volání o pomoc. Příběhy z každodenní policejní praxe, ať už se jedná o drobné přestupky, ale i větší konflikty nebo podezření z trestných činů, přináší divákům pořad Policie v akci. Některé případy mohou sloužit jako varování, jak se nenechat podvést a okrást, i jako návod na to, v jakých situacích se na muže a ženy zákona obrátit. Jiné příběhy vyvolávají úsměv, končí dobře či nápravou. A jsou i případy, kde není jiná možnost než pachatele zatknout a odvést na služebnu.


Nejzajímavější případy tohoto týdne:


Zloděj v domě
Policisty přivolá na místo ochranka střežící dům. Tam je vyhlášen poplach a muž s ochranky se vydá na místo. V domě najde dva zloděje a dojde ke rvačce, ve které je jeden zloděj postřelen. Z místa činu ale raději okamžitě utekl. Policisté se ho vydají hledat a bezvládné tělo najdou opodál v lesíku. Okamžitě přivolají záchranku a po druhém zloději je vyhlášeno pátrání.


Bezdomovec v autě
Policie jede na oznámení případu, že v odstaveném autě přespává bezdomovec. Na udané adrese opravdu najdou zdemolované auto, v kterém spí muž. Muži zákona ale nejdříve musí zjistit, zda je muž živý, či nikoliv.Ten se po probuzení přiznává k tomu, že v autě bydlí, nemá kam jinam jít. Ještě ke všemu udá hlídce nesprávné údaje o adrese a lustrací je zjištěno, že muž má za sebou trestní minulost Je proto převezen na místní služebnu.

 

Ekologičté teroristé
Mladík volá linku 158. Velice naléhá, aby policie přijela co nejdříve, že hrozí zneužití jeho kamarádky. Mladík říká, že on a jeho dva kamarádi jsou ze skupiny mladých ekologických aktivistů a že jsou právě na akci – říká, že jeho dva kamarádi (kluk a dívka) se připoutali ke stromu, který chtějí dělníci pokácet…vše se prý ale zvrhlo, dělníci byli nejdřív agresivní na kluka a nyní mají osahávat dívku. Policie přijíždí a vidí mladíka a dívku, kteří jsou připoutáni ke dvou starým stromům za ruce pomocí řetězů a visacích zámků. Okolo jsou dva dělníci v montérkách s motorovými pilami položenými opodál. Policisté jdou blíž a když je uvidí připoutání aktivisté začnou volat o pomoc… Dělníci si jich také všimnou, jsou překvapeni a ustupují od aktivistů, přitom tvrdí: „To je dobře, že jste tu, zrovna jsme chtěli volat…brání nám tu v práci“. Policisté vidí, že připoutané mladíkovi teče krev z nosu a dívka má potrhané šaty. Volají tedy záchranku. V tom ze skrýše vyskočí třetí aktivista (oznamovatel) a volá: „Chyťte ty úchyly – kamaráda napadli a kamarádku osahávali a chtěli znásilnit“! Situace není úplně přehledná, ale jasné je jedno: Dělníci se nezachovali správně a pojedou na služebnu. Mladí ekologičtí aktivisté, ale také budou mít co vysvětlovat.

 

 

Zdroj, foto: FTV Prima

10. červenec 2020
Dnes má svátek Libuše a Amálie

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže