Sedmé nebe, provokativní inscenace v Divadle pod Palmovkou

Sedmé nebe, provokativní inscenace v Divadle pod Palmovkou

Ivana Wojtylová Milan Mikulčík Barbora Kubátová fotil Martin Špelda

Divadlo pod Palmovkou uvedlo v české premiéře hru významné britské spisovatelky Caryl Churchill Sedmé nebe v překladu Petra Palouše.

Radek Valenta Ivana Wojtylová Barbora Kubátová Jan Teplý Filip Březina Milan Mikulčík Kamila Trnková
Příběh hry začíná v Africe v době viktoriánské éry. V čase, kdy se říkalo, že největší štěstí je narodit se jako bílý Angličan. V době korzetů a kolonií, ale také potlačovaných citů, nepřiznaných tužeb a loveckých pušek. Betty a Clive žijí v domě se třemi dětmi. Clive je koloniální úředník jmenovaný královnou, Betty vzorná manželka a matka, která má také své utajené touhy. Jejich syn Edward je ještě dítě, ale snaží se působit dospěle. Joshu a jeho sluha chorobně hladoví po moci a Ellen je guvernantka-lesbička. Příběh započatý v dávných dobách končí v současném Londýně. I když je život už zcela jiný, všichni se snaží v něm najít sami sebe.

Filip Březina Jan Teplý fotil Martin Špelda
Hostující významný slovenský režisér Eduard Kudláč pojal hru jako provokativní grotesku. Podtrhnul způsob, jakým autorka ironicky analyzuje postavy, které hledají své místo v životě.


„Autorka rozehrává hry, ve kterých relativizuje různé deviace nejen sexuálního charakteru, ale také vztahové, společenské a politické. A nutí člověka ke střízlivému vnímání světa“, řekl nám režisér Eduard Kudláč, který připravil pro Palmovku, její herce a diváky náročnou vzrušující podívanou.

 


Zdroj, foto: redakce, J. Fraňková, Divadlo pod Palmovkou

15. červenec 2020
Dnes má svátek Jindřich

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže