Zahájilo divadlo Komedie

Zahájilo divadlo Komedie


Po šestnácti letech se divadlo Komedie stalo opět součástí Městských divadel pražských. Od nové sezony je Komedie scénou pro koprodukční inscenace, rezidence nezávislých tvůrců a  souborů, hostování mimopražských i zahraničních divadel, v neposlední řadě i místem pro literární pořady, debaty, koncerty a  vernisáže.


„Komedii otevíráme nejen českému a zahraničnímu divadlu, ale také hudbě, výtvarnému umění, filmu a literatuře,“ představila záměr programová kurátorka divadla Lenka Dombrovská.


Koncem září tak v Komedii proběhl multioborový festival …příští vlna/next wave…, V říjnu byl uveden projekt na pomezí divadla a koncertu Transylvánie za humny Ivy Bittové a Ensemble Opera Diversa, v listopadu – v rámci Noci divadel – si režisérka Viktorie Čermáková připravila scénická čtení nových španělských her, po kterém bude následovat koncert flamenpunkové kapely Rumbalgia, 3. prosince dorazí jazzman Laco Déczi a  6. prosince ve foyer divadla bude Dominik Melichar křtít svoji druhou básnickou sbírku s názvem Mizanscény. Od října je divadlo také novou domovskou scénou oceňovaného tanečního souboru Lenka Vagnerová & Company.  


Slavnostní zahájení sezony se uskutečnilo v Komedii na státní svátek 28. října. Prvního uvedení se dočkal Konzervativec režisérky Kamily Polívkové a autora Davida Zábranského o povaze času a významu oslav dějinných událostí se Stanislavem Majerem v hlavní roli. Předcházela mu i vernisáž sochařky Josefíny Jonášové. „Diváci a návštěvníci budou moci až do konce listopadu v různých prostorách divadla obdivovat práci této mladé talentované umělkyně,“ uvedla Lenka Dombrovská a  pokračovala: „Těší mě, že jsme mohli umožnit umělcům vystavovat práce v tomto členitém prostoru na křižovatce ulic Vodičkova – Lazarská.“


Znovuotevření divadla je spojené také s obnovením provozu kavárny, která je otevřena v běžném provozu pro návštěvníky a samozřejmě  i pro diváky večerních představení. Novou podobu navrhlo DL Studio Davida Marka a Tomáše Hrubého, nájemcem kavárny vzešlým z výběrového řízení je Café Záhorský, který provozuje stejnojmennou kavárnu v pražských Dejvicích.

 


Zdroj: Městská divadla

4. červenec 2020
Dnes má svátek Prokop

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže