Filmové melodie rozezní Poděbrady - SOUNDTRACK festival

Filmové melodie rozezní Poděbrady.

SOUNDTRACK festival nabídne hvězdy hudebního průmyslu i světovou premiéru

Soundtrack1

Festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady se letos uskuteční už potřetí. Poslední prázdninový víkend bude v lázeňském městě věnován všem fanouškům filmové hudby. Mezinárodní festival, který startuje ve čtvrtek 30. srpna a potrvá do neděle 2. září, přinese program největších hvězd filmového hudebního průmyslu. Návštěvníci se mohou těšit na čtyři dny plné audiovizuálního programu a multimediálního obsahu. Hlavní hvězdou festivalu bude Eric Serra, dvorní skladatel režiséra Luca Bessona. Na koncertě zazní hudba z jeho kultovních filmů Pátý element, James Bond: Zlaté oko, Leon nebo Magická hlubina. Očekávanou událostí je také světová premiéra projektu českého skladatele Ondřeje Soukupa.

 

Letošní ročník ve čtvrtek otevře úvodní megakoncert kapely Čechomor: Rok ďábla. V SOUNDTRACK kryté koncertní hale předvede originální koncertní pojetí s projekcí nejlepších scén filmu. Na pátek je připravena projekce oblíbené pohádky pro celou rodinu - Ať žijí duchové. Klasické promítání pohádky, jejíž děj provází písničky z pera Jaroslava Uhlíře s texty Zdeňka Svěráka, bude zpestřeno hudebním překvapením. „Festival bude probíhat nejen v koncertní hale, ale i v lázeňském parku, kde je program zdarma. Festival svými filmovými projekcemi, tancem a workshopy zabaví účastníky všech věkových kategorií,“ říká za SOUNDTRACK festival Markéta Mohoritová.


Světová premiéra

Ve světové premiéře bude v pátek večer uveden projekt českého skladatele Ondřeje Soukupa, držitele dvou Českých lvů za filmovou hudbu. Za doprovodu symfonického orchestru zazní skladby z filmů Kolja, Tmavomodrý svět nebo Vratné lahve.


Sobotní festivalové odpoledne bude patřit také tanci, a to v pořadu Hvězdy StarDance tančí na filmové melodie. Choreografie Jana Ondera připravená speciálně pro SOUNDTRACK Poděbrady bude doprovázena melodiemi ze slavných filmů, jako jsou Hříšný tanec, Shrek nebo Pomáda. Originálním tanečním příběhem provedou tanečníci a slavné osobnosti ze StarDance. Vedle Jana Ondera to bude například Dana Batulková, Kateřina Baďurová, Veronika Lálová, Michal Padevět a další.


Highlight  festivalu
Jako hlavní program sobotního večera vystoupí s kapelou zahraniční hvězda festivalu Eric Serra, dvorní skladatel režiséra Luca Bessona. Od 20 hodin bude možné si poslechnout hudbu, kterou složil pro kultovní filmy Pátý element, James Bond: Zlaté oko, Brutální Nikita, Leon nebo Magická hlubina.


Českou tvorbu - pohádku S čerty nejsou žerty režiséra Hynka Bočana, mohou diváci prožít v neděli odpoledne. Bude uvedena na velkém plátně za doprovodu symfonického orchestru, který naživo provede nejen hlavními melodiemi filmu, ale vytvoří i mnoho dalších zvukových efektů jako cinkání zlaťáků, zvuk pekla a dalších.

 Soundtrack2

Závěrečný koncert festivalu bude věnován letošní herní novince, jednomu z největších a nejdražších českých projektů všech dob - Kingdom Come: Deliverance. Soundtrack z počítačové hry, která se odehrává v Českých zemích v neklidných časech po smrti Karla IV., si budou diváci moci vychutnat v koncertním provedení naživo spolu s video scénami ze hry, a prožít tak příběh hlavního hrdiny Jindřicha znovu a jinak. Středočeská centrála cestovního ruchu, která festival podporuje, v červenci vydala také speciální mapu, jejíž předlohou je právě příběhová počítačová hra na hrdiny Kingdom Come: Deliverance. „Od svého spuštění slaví hra úspěchy po celém světě. Okolí řeky Sázavy, hlavní dějiště příběhu, se tak stalo populární destinací, kam se příznivci Jindřichova putování vydávají na vlastní oči prozkoumat působivou architekturu i malebnou krajinu. Originální mapa bude zdarma k dispozici i na festivalu v Poděbradech. Elektronická verze je ke stažení https://centralbohemia.cz/cs/category/ke-stazeni/">ZDE ,“ dodává Markéta Wernerová, ředitelka Středočeské centrály cestovního ruchu.


Za vznikem festivalu stojí producent, skladatel, textař a také autor filmové hudby, Michal Dvořák, člen skupiny Lucie. V roce 2016 festival uvedl jako nultý ročník a do Poděbrad tehdy přivezl hvězdy českého hudebního nebe. I letos bude v  rámci festivalu udělena cena za mimořádný přínos české nebo světové filmové hudbě. Doposud ji obdržel Michal Pavlíček, Nicola Piovani, im memoriam Karel Svoboda a Radim Hladík. Diváci se mohou vedle hudebního programu těšit na filmové projekce, tanec, workshop nebo unikátní food court.

 

Více informací zde: http://soundtrackfestival.cz/cs/

 

 

15. červenec 2020
Dnes má svátek Jindřich

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže