Letní shakespearovské slavnosti rozesměje Večer tříkrálový

Letní shakespearovské slavnosti rozesměje Večer tříkrálový

1425


Rozpustilá milostná komedie a oblíbení čeští herci jako Milan Šteindler, Václav Kopta, Martin Pechlát, Josef Carda nebo Nela Boudová. Od 9. do 21. srpna bude malebné prostředí Královské zahrady Pražského hradu patřit představení VEČER TŘÍKRÁLOVÝ ANEB COKOLI CHCETE.

 

Opilí blázni a umění žít
VEČER TŘÍKRÁLOVÝ je jednou z nejoblíbenějších shakespearovských komedií. Je to hra plná lásky, kde silný milostný příběh lemuje hudba a moře. A také představení, které se přímo hemží blázny. V roli jednoho z nich, Tobiáše Říhala, exceluje Milan Šteindler. „Nelze pominout, že je Tobiáš alkoholik. Pro mě je to nesmírná výhoda, protože jsem se na tuto roli už od mládí pečlivě připravoval. A vytvořil si v tomto oboru bohatou praxi. Mimo jiné i díky mým rodičům, kteří se domnívali, že jsem chudokrevný, a nutili mne pít železitá vína, kterážto jsem užíval s velkou chutí. Kromě alkoholu ale ke kladům Tobiáše Říhala patří i umění užívat života. On činí všechno – pije, jí i huláká – s dobrou myslí,” říká s nadhledem zakladatel legendárního divadla Sklep.

 

Renesanční šlechta, nebo současná zlatá mládež?
Kromě skvělých hereckých výkonů a humoru zaujme VEČER TŘÍKRÁLOVÝ vizuálně silnou podívanou s přesahem do současnosti. Život renesanční smetánky se v mnohém podobá současné zlaté mládeži, slavná milostná zápletka ovšem samozřejmě zůstává – Orsino je zamilovaný do krásky Olivie a mezi nimi poletuje Viola, trosečnice převlečená za muže, která touží po Orsinovi a přitom je sama předmětem Oliviiny touhy.

 

Praktické informace
Letní shakespearovské slavnosti se konají v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. V Praze se odehrají na dvou scénách. V Královské zahradě Pražského hradu před Míčovnou a na Letní scéně Hudební a taneční fakulty AMU v Lichtenštejnském paláci na Malostranském náměstí.
Vstupenky na pražská představení je možné zakoupit na www.shakespeare.cz a v síti Ticketportal. Představení začínají ve 20:30.
www.shakespeare.cz

 

Partneři slavností
Generální partner: skupina PPF
Hlavní partneři: HOME CREDIT, CETIN
Partneři: STRABAG, HOFFMANN A ŽIŽÁK – OFICIÁLNÍ DEALER MERCEDES-BENZ, AGENTURA CZECHTOURISM, MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ, LAUNDRYLAND PRAHA, HOTEL BELVEDERE PRAHA, ERPET, URBANLUX – VÝHRADNÍ DISTRIBUTOR CROCS PRO ČR A SR
Hlavní mediální partneři: PRÁVO, RÁDIO IMPULS, PRIMA
Mediální partneři: GLANC, STORY, TÝDENÍK KVĚTY, ROCKZONE, NOVINKY.CZ, iPRIMA.CZ, SCENA.CZ

 

Skupina PPF
Dlouholetým generálním partnerem festivalu je skupina PPF. Firmy patřící do skupiny PPF a její akcionáři přispívají institucím i jednotlivcům na projekty z oblasti vzdělávání, podpory zdraví a kultury. Díky finančním příspěvkům PPF tak žije řada kulturních projektů, například Žižkovské divadlo Járy Cimrmana, Letní shakespearovské slavnosti, festival umění v pražských galeriích Týden umění nebo pražské výstavní prostory Ateliér Josefa Sudka a Galerie Václava Špály. PPF rovněž spravuje zřejmě největší soukromou sbírku české a slovenské fotografie a rozsáhlou sbírku obrazů. Poprvé bude ucelený reprezentativní výběr ze sbírky PPF k vidění v Oblastní galerii Liberec od 21. června do 30. září 2018. Zvuk orchestru České filharmonie obohatilo šest strunných hudebních nástrojů, které PPF předala České filharmonii do užívání. Prostřednictvím dceřiné společnosti CETIN je PPF technologickým partnerem světoznámého hudebního festivalu Pražské jaro.
www.ppf-art.cz


Rodinná nadace zakladatele PPF Petra Kellnera a jeho ženy Renáty – Nadace The Kellner Family Foundation – se věnuje především aktivitám z oblasti vzdělávání. Klíčovými projekty, do nichž směřuje největší část zhruba z 90 mil. Kč, které Nadace každoročně rozdělí, jsou sociální stipendia studentům osmiletého gymnázia Open Gate, finanční granty z projektu Univerzity na úhradu školného nebo životních nákladů spojených se studiem vysoké školy a prostředky pro realizaci projektu Pomáháme školám k úspěchu ve veřejných základních školách.
www.kellnerfoundation.cz

 

 

 

 

 

 

 

turn

 

12. červenec 2020
Dnes má svátek Bořek

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže