Prožijte novou dimenzi tance

Prožijte novou dimenzi tance!

korespon2018

15 zemí, 3 kontinenty, 20 představení – to je Mezinárodní festival současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu KoresponDance, který se uskuteční 13. - 15. července ve Žďáru nad Sázavou. Neotřelý festival dává pohybu nový rozměr, pyšní se známkou EFFE (Evropa pro festivaly, festivaly pro Evropu) a díky tomu se řadí mezi nejzajímavější festivaly, které můžete v Evropě navštívit.


Že je tanec a pohybové umění jen pro intelektuály? Omyl!
Přijďte se podívat na mix akrobacie, parkuru, originálních tanečních workshopů, energie a rytmů v úchvatném prostředí barokního zámku ve Žďáru nad Sázavou a zjistíte, že tancovat může skutečně každý.


Program festivalu startuje již v pátek 13. července originálním mezigeneračními a multikulturními představeními.
V odpoledních hodinách vystoupí na zámeckém nádvoří děti v rámci projektu Škola tančí. Okusit můžete i zajímavou mezikontinentální spolupráci v rámci propojení francouzského kontratenoristy Sébastiena Fourniera, francouzského choreografa Jeana Gaudina a ghanských tanečníků z Ghana Dance Ensemble v představení R&B-Rhythm and Baroque.

logofestival
Dá se propojit Mexiko a skupinka aktivních seniorů z Vysočiny?
O tom vás ve svém originálním konceptu přesvědčí mexické uskupení Foco alAire spolu s místními seniory v prostorách Pivovarského dvora. „Zajímavými workshopy a spojením mladé a dříve narozené generace chceme účastníkům festivalu ukázat, že tanec boří všechny zažité stereotypy a praktikovat ho může skutečně každý, bez rozdílu věku,“ uvádí ředitelka festivalu - hraběnka Marie Kinsky s tím, že tanec slouží mimo jiné i jako mezinárodní dorozumívací prostředek. „V tanci si všichni rozumíme bez použití slov, jde o určité vyjádření emocí a vnitřního já,“ dodává nadšeně zakladatelka, která taneční festival pořádá již po šesté.


Páteční program bude pokračovat představením světově uznávaného řeckého tanečníka Christose Papadopoulose a skupiny OPUS, jenž přináší interpretaci vážné hudby v novém pojetí. Multikulturní večer završí maďarská tanečnice Rita Góbi s fascinujícím sólem, které by mohlo být remakem Umírající Labutě, a tanečníci z Velké Británie se svou originální performance kombinující zábavnou show s prvky akrobacie s názvem Bromance. „Toto představení patří mezi tahouny celého festivalu. Vypráví o moderních vztazích mezi muži na prahu 21. století, kdy se prosté podání ruky se mění v akrobatický vzpor a popisuje mužskou soutěživost,“ vysvětluje Marie Kinsky.


Program 13. 7.
16:00 Škola Tančí  
17:45 R&B-Rhythm and Baroque
18:00 Foco alAire (MEX): LOStheULTRAMAR & Vysočina seniors
18:30 Slavnostní zahájení festivalu
20:00 Christos Papadopoulos – Leon & the Wolf (GRC): OPUS
20:00 FILLIMIT@KoresponDance –  ukázky práce mladých choreografů
20:00 Gobi Dance Company (Rita Góbi): Volitant
21:30 Barely Methodical Troupe (UK): Bromance
Tanečník v každém z nás!
Sobotní festivalový program se ponese v duchu zajímavých workshopů pro veřejnost, na kterém si návštěvníci budou moci sami vyzkoušet, co tanec obnáší.
Mladý nadějný český tanečník a ilustrátor Kristián Mensa vás na svém workshopu přesvědčí, že tancovat může každý kdykoli a kdekoli. „Zaměřím se především na vnitřní vyjádření emocí. Účastnici budou moci vlastními pohyby ztvárnit živly, jako je voda, oheň, země nebo vzduch,“ láká na svůj workshop tanečník, který se nedávno jako doprovod Mikolase Josefa zúčastnil světoznámé pěvecké soutěže Eurovize 2018.
Tradiční ghanský tanec plný energických rytmů bubnů si můžete vyzkoušet na workshopu s Ghana Dance Ensemble. A pokud nebudete mít stále dost, přijďte se podívat na španělské duo Lali Ayguadé Company s intimním tanečním přestavením Incognito nebo si zatančit na afterparty s DJ Sanchezem a arménským tanečníkem Wahe Akopjanem, který předvede sérii improvizačních vystoupení.
Tancovat se bude až do rána!


Program 14.7.
11:00 Foco alAire (MEX): LOStheULTRAMAR
14:00 Workshop Kristián Mensa: Tanečník v každém z nás
14:00 Workshop Ghana Dance workshop – setkání s živou ghanskou tradicí
16:00 Představení dětí z Tvořivého tábora
18:00 Vystoupení Ghana Dance Ensemble
20:00 Christos Papadopoulos – Leon & the Wolf (GRC): OPUS
20:00 Lali Ayguadé Company (ESP): Incognito
20:00 Gobi Dance Company (HUN): Volitant
21:30 Barely Methodical Troupe (UK): Bromance
22:30 DJ Sanchez & Wahe Akopjan: KoresponDance party
Nedělní program bude patřit nejrůznějším uměleckým ateliérům pro publikum na téma divadlo, tanec a nový cirkus. Ve večerních hodinách vystoupí opět Wahe Akopjan a jeho taneční skupina BKP (Bachtale Kale Phrala). Tanečníci během performance předvedou ve Žďáru osobitý městský styl: Urban Folklore.
V závěru programu můžete shlédnou práci mladých choreografů v rámci platformy FILLIMIT nebo se pobavit na pestré festivalové show mezinárodně uznávaného uskupení z Mexika Foco alAire. Umělci si pro Žďárské publikum připravili i dvě české písničky, takže je se na co těšit!


Program 15.7.
16:00 Ateliéry pro publikum
17:45 R&B-Rhythm and Baroque
18:00 Bachtale Kale Phrala a Wahe Akopjan: Urban Folklore
20:00 Lali Ayguadé Company (ESP): Incognito
20:00 FILLIMIT@KoresponDance –  ukázky práce mladých choreografů
20:00 Gobi Dance Company (HUN): Volitant
21:00 Foco alAire (MEX): „theAUDITION“ SALÓN ConTinenTal


O festivalu:
Festival KoresponDance se dlouhodobě snaží propojovat unikátní historické dědictví se současnou kulturou a uměním. Proto se areál rodinného zámku otevírá pro návštěvníky nejen pro zhlédnutí představení ve venkovních i vnitřních prostorách, ale i pro odpočinek, zajímavé prohlídky tajemných míst a řadu dalších aktivit pro celou rodinu. Za zmínku stojí i okolí. Načerpat energii můžete v nádherné přírodě typické pro Vysočinu nebo se schladit u jedné z místních nádrží. Od loňského roku je festival držitelem prestižního ocenění EFFE Label, čímž se zařadil mezi nejzajímavější festivaly Evropy.                                                              

„KoresponDance má záměrně velmi neformální atmosféru, zveme sice známé osobnosti a hvězdy světové scény, ale v zámeckém areálu jsme všichni pohromadě a můžeme diskutovat, bavit se a vzájemně se obohacovat. Přejeme si, aby si z festivalu obyvatelé Žďáru i všichni další návštěvníci odnášeli netradiční zkušenost s tancem a věděli, co pro ně může znamenat. Jakékoli umění je totiž klíč k osobnímu i společenskému rozvoji,“ uzavírá Marie Kinsky, ředitelka festivalu.
Organizátorem festivalu je Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, jehož cílem je podpořit rozvoj profesionálního současného tance v mezinárodním a interdisciplinárním kontextu.

 


Více informací na: www.korespondance.cz

 

 

 

12. červenec 2020
Dnes má svátek Bořek

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže