Program křtů a autogramiád v Luxoru

Akce v Paláci knih Luxor

luxor 2

 


Duben 2019

 

Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha - Zikmund 100: Po stopách Zikmunda a Hanzelky
Úterý 30. dubna od 17 hodin, KNIHKUPECTVÍ LUXOR, OC NOVÝ SMÍCHOV
Co se stane, když se dva mladí muži vydají po stopách asijské cesty Zikmunda a Hanzelky? Jak moc se daná místa od doby legendárních cestovatelů proměnila? Nejen na to se můžete ptát autorů knihy, která vyšla jako pocta Miroslavu Zikmundovi. Beseda a autogramiáda ke knize Zikmund 100 proběhne v úterý 30. dubna od 17 hodin v knihkupectví Luxor v OC Nový Smíchov. Buďte tam s námi!

 

Úterý 2. dubna od 17 hodin
Tereza Obermajerová – křest knihy Nasladko
Že na sladké se dá jít i zdravě? Kuchařka příznačně pojmenovaná Nasladko je toho důkazem! Kombinuje raw, veganský, bezlepkový i klasický přístup a navíc nebudete potřebovat žádné speciální roboty, vystačíte si jen s mixérem, holýma rukama a vařečkou! Novou kuchařku Terezy Obermajerové pokřtíme v Paláci knih Luxor v úterý 2. dubna od 17 hodin. Kmotrami knihy se stanou Jana Bernášková, Kristýna Janáčková a Michaela Maurerová.
Na sladké se dá jít zdravě a tato kuchařka je toho důkazem. Kombinuje raw, veganský a bezlepkový i klasický přístup. Nevzdává se cukru, ale snaží se ho nahrazovat přírodními sladidly. Namísto pšeničné mouky je použita mouka zdravější. A i když se v kuchařce laktóza neřeší, najdete experimenty i s nemléčnými výrobky. Autorka peče klasické dorty a koláče, samozřejmě po svém, miluje raw dorty a vymýšlí sladké drobnosti ke svačině, kávě nebo aperitivu. Zkuste to jako ona – sladce a zdravě! A nebojte se, nebudete potřebovat žádné speciální roboty, vystačíte si jen s mixérem, holýma rukama a vařečkou.


Středa 3. dubna od 17 hodin Michal Viewegh Povídky o nelásce – křest knihy a autogramiáda Michal Viewegh pokřtí v Luxoru Povídky o nelásce, sbírku povídek plnou sebeironie, cynismu i černého humoru. Kmotry nejnovější knihy z pera populárního českého spisovatele budou Simona Stašová a Marek Vašut. Přijďte za námi do Paláce knih Luxor a nenechte si ujít tento slavnostní okamžik! Ve středu 3. dubna od 17 hodin.
V nových povídkách se náš nejpopulárnější spisovatel opět vydává do známého hájemství příběhů „o manželství a sexu“, ale jak je pro něj v posledních dílech typické, pohled je to trpký, sebeironický a občas černočerně vtipný. Spisovatelovo alter-ego přichází o manželku, peníze, rodinné zázemí a v jednom případě dokonce i o psa, ale své ztráty sčítá s posmutnělým klidem. Výseky ze života, kde se láska odehrála kdysi dávno, nyní už je však nenávratně pryč, autor zachycuje s posmutnělým cynismem, který občas pózuje jako hrdinství, ale prozrazuje únavu a deziluzi. Tvrdý střet s realitou zde má řadu podob, ale obdobné poselství – totiž že to, co člověku nakonec zůstane, je jen on sám, a tomu, kdo se zpronevěří i sobě, nakonec nezbyde nic.


Čtvrtek 4. dubna od 17:30 Petra Macková Hrochová Psí tinder: Randění z po(d)hledu vašeho psa
V Paláci knih Luxor představíme a pokřtíme novou knihu Petry Mackové Hrochové Psí tinder. Knížku plnou veselých příhod buldočka Evžena a jeho lidské paničky při hledání ideálního protějšku pokřtí Patricie Solaříková. Dozvíte se také něco o občanském sdružení Buldočí naděje a těšit se budete moci i na čtyřnohého hosta! Přijďte za námi do Paláce knih Luxor ve čtvrtek 4. dubna od 17:30.
Veselé vyprávění o hledání muže snů z pohledu lehce náročného psa.
Příhody buldočka Evžena a jeho atraktivní lidské paničky. Jako nerozlučná dvojice se spolu vydávají do restaurací, na výstavy, na výlety, do posilovny a každý den do práce. Přičemž se zaměřují (oba) na vyhlížení muže, který by jim (oběma) vyhovoval. Veselé vyprávění o hledání muže snů z pohledu lehce náročného psa.


Úterý 9. dubna od 17 hodin Lars Kepler – autogramiáda fenomenální autorské dvojice Lars Kepler je pseudonym, za nímž se skrývá fenomenální manželská a autorská dvojice, Alexandra Coelho Ahndorilová a Alexander Ahndoril. Jejich napínavé krimi romány se v Česku těší velké oblibě, prodalo se již téměř půl milionu knih. Posledním počinem švédského páru je pak titul Lazar. Nenechte si ujít návštěvu zahraničních literárních hvězd a nechte si podepsat některý z jejich thrillerů! V úterý 9. dubna od 17 hodin v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí.
Úterý 23. dubna od 16 hodin Křest knížky Čarodějnice Bordelína a autogramiáda autorky, Sandry Dražilové Zlámalové
Zveme všechny malé čtenáře, uličníky i jejich rodiče na křest knížky Čarodějnice Bordelína do Knihkupectví Luxor na Václavském náměstí. Těšit se můžete na představení knížky, setkání s autorkou Sandrou Dražilovou Zlámalovou a autogramiádu. Pohádku pokřtí herečky Michaela Maurerová, Jana Bernášková a Petra Černocká. Těšíme se na vás v úterý 23. dubna od 16 hodin! Lumpárnám zdar!
Do poklidného lesa Bambručáku se jednoho dne nastěhuje čarodějnice Bordelína a začne pořádná mela! Téhle malé uličnici totiž nic v lese není po chuti. Ale protože přece není čarodějnicí jen tak pro nic za nic, brzy si vše přečaruje podle svého gusta. Zvířátka ani děti si s Bordelínou nevědí rady, vyvádí jim jednu lumpárnu za druhou. Celý les zaneřádí barevnými papírky, měkoučký mech ve zvířecích postýlkách vymění za žahavé kopřivy, a dokonce v noci létá na svém kouzelném deštníku dělat dětem do pokojíčků nepořádek. A co teprve když ji přiletí navštívit její bratr, čaroděj Puchonosodor! Jenže kdo jinému jámu kopá, sám do ní často zahučí…


AKCE NA JICHÝCH POBOČKÁCH
Úterý 9. dubna od 15:30, přízemí Forum Liberec před knihkupectvím LUXOR, Liberec Autogramiáda Zdeňka Pohlreicha Nová kniha Zdeňka Pohlreicha se jmenuje Fresh kuchyně a najdete v ní svěží, lehké a pestré recepty z čerstvých surovin, které si snadno připravíte i u vás doma. Být fresh ale není zdaleka jenom o surovinách, je to selském rozumu, otevřené mysli a životní energii. A to všechno se ve Fresh kuchyni odráží. Nenechte si ujít besedu se Zdeňkem Pohlreichem v úterý 9. dubna od 15:30 v přízemí před knihkupectvím Luxor v OC Forum Liberec v Liberci. Čerstvost a lehkost se stávají tématem dnešní doby zcela jednoznačně a časy, kdy kolečko rajčete spolu se zvadlým salátem bylo jedinou čerstvou věcí na talíři, upadnou už brzy v zapomnění. Být fresh bude prostě novou kulturou, to je jistá věc. Chtěli jsme, aby tahle kniha občerstvila váš repertoár a dala vaší kuchyni víc života a dobrých nápadů. Vašemu jídlu sex-appeal, kyslík, energii a pestrost. Není to jen soubor receptů, je to koncept, který vám může značně vylepšit život. Za názvem se skrývá dvojsmysl, na jedné straně vyjadřuje absolutní kvalitu produktů, se kterými pracujeme, ale také svěží mysl, kterou je podstatné si udržet mezi ušima. Přesně tam, kde mohou čerstvé myšlenky získat tvar a prostor. Z čerstvosti jsme si u téhle knihy udělali mantru. Jsem totiž přesvědčen, že když je fresh jídlo, tak budete fresh i vy.


Čtvrtek 11. dubna od 17 hodin, OC PLZEŇ PLAZA Monika Brýdová To nejlepší z Loskutáka
Autogramiáda a workshop, jak si vyrobit papírovou květinu – vhodné pro malé i velké! V plzeňském Luxoru budete mít příležitost popovídat si s oblíbenou Monikou Brýdovou o knížce To nejlepší z Loskutáka a také si vyzkoušet, jak si vyrobit krásnou dekorativní květinu z papírových sáčků. Přijďte za námi do knihkupectví Luxor v OC Plzeň Plaza v Plzni ve čtvrtek 11. dubna od 17 hodin. Vhodné pro malé i velké!
Rady ptáka Loskutáka jsou stálicí české televizní zábavy a všestranně nadaná Monika Brýdová se v nich objevuje už přes patnáct let. A nyní máte možnost, jak si vytvořit vlastníma rukama to nejlepší z její tvorby. Srozumitelné popisy a fotonávody vás bezpečně a krok po kroku povedou ke zdárným výsledkům. Originálně, zábavně, ale hlavně inspirativně – popusťte uzdu své fantazii a pusťte se do tvoření!


Úterý 16. dubna od 17 hodin Monika Brýdová To nejlepší z Loskutáka
Křest knihy, autogramiáda a workshop, jak si vyrobit papírovou květinu – vhodné pro malé i velké! Českobudějovická Monika Brýdová známá z pořadu Rady ptáka Loskutáka pokřtí v knihkupectví Luxor knihu To nejlepší z Loskutáka! Kmotrem knihy bude hudebník René Souček a těšit se můžete na jeho písničky i workshop, jak si vyrobit krásnou dekorativní květinu z papírových sáčků. Přijďte za námi do knihkupectví Luxor v Českých Budějovicích v úterý 16. dubna od 17 hodin. Vhodné pro malé i velké!
Rady ptáka Loskutáka jsou stálicí české televizní zábavy a všestranně nadaná Monika Brýdová se v nich objevuje už přes patnáct let. A nyní máte možnost, jak si vytvořit vlastníma rukama to nejlepší z její tvorby. Srozumitelné popisy a fotonávody vás bezpečně a krok po kroku povedou ke zdárným výsledkům. Originálně, zábavně, ale hlavně inspirativně – popusťte uzdu své fantazii a pusťte se do tvoření!

 

 

 

 

Únor 2019
Úterý 14. února od 17:30
Luboš Kulha Jak mi pomohly kmenové buňky v léčbě mozkové mrtvice
V knihkupectví Luxor na Václavském náměstí pokřtíme ve čtvrtek 14. února od 17:30 knihu Luboše
Kulhy Jak mi pomohly kmenové buňky v léčbě mozkové mrtvice. Unikátní kniha obsahuje autentickou
výpověď člověka, kterého ve věku čtyřiceti šesti let postihla velmi těžká nemoc. Kmotrem knihy bude
populární český spisovatel Michal Vieweg.


AKCE NA JICHÝCH POBOČKÁCH
Čtvrtek 7. února od 17 hodin, OC NOVÝ SMÍCHOV
Jan Mühlfeit a Kateřina Novotná Odemykání dětského potenciálu
Je opravdu každé dítě génius? Proč a v jakém smyslu? Přijďte se zeptat autorů knihy Odemykání
dětského potenciálu, Jana Mühlfeita a Kateřiny Novotné. Třeba zjistíte, proč jsou jejich kurzy a kniha
mezi rodiči tak populární! Ve čtvrtek 7. února od 17 hodin v knihkupectví Luxor v OC Nový Smíchov.
Úterý 14. února od 17 hodin, U ČERNÉ VĚŽE, ČESKÉ BUDĚJOVICE
Ondřej Kavalír a Vojtěch Mašek Návrat Krále Šumavy
Na motivy knihy Návrat Krále Šumavy vznikl první díl komiksové trilogie. Ukazuje Šumavu v 50. letech
připomínající divoký západ, zemi nikoho, eldorádo dobrodruhů, tajných agentů, pašeráků a
převaděčů. Komiks inspirovaný skutečnými událostmi vám v knihkupectví Luxor U Černé věže
v Českých Budějovicích představí sami jeho autoři, následovat bude autogramiáda. Nenechte si ujít
tuto událost a přijďte za námi do Luxoru v úterý 14. února od 17 hodin!
Čtvrtek 28. února od 17 hodin, OC NOVÝ SMÍCHOV
Beseda s Abhejali Bernardovou
V Luxoru přivítáme Abhejali Bernardovou, českou dálkovou plavkyni a běžkyni, která jako 10. člověk
na světě dokončila plaveckou výzvu Sedmička oceánů. Poslední únorový den si od 17 hodin budeme
při besedě povídat nejen o sportu, ale také o překonávání vlastních hranic, síle uvnitř nás a účincích
meditace, která je pro Abhejali důležitou součástí tréninku i života.

 

Prosinec 2018

 

Sobota 1. prosince od 14 hodin
Americký básník Atticus – beseda a autogramiáda
Nenechte si ujít besedu s americkým instagramovým básníkem, autorem bestsellerové sbírky Láskou
ji nespoutáš. A knihy s sebou, protože následovat bude autogramiáda! Výjimečně v sobotu, 1.
prosince ve 14 hodin v knihkupectví Luxor na Václavském náměstí v Praze.


Pondělí 3. prosince od 17 hodin
Robert Geisler a Tomáš Hodan
Čertí brko je nejen úplně nová česká pohádka mířící do kin, ale také pohádková knížka o nezkušeném
čertu Bonifácovi. Bonifác se vydá na svět, do Pytlova, aby tam doručil nové Čertí brko. Víc už ale
neprozradíme, nejdříve knížku společně pokřtíme! Přijďte za námi do Luxoru na Václavské náměstí
v pondělí 3. prosince v 17 hodin.


Úterý 4. prosince od 17 hodin
Arnošt Goldflam Podivné historky ze života
Oblíbený český herec, dramatik, režisér a spisovatel Arnošt Goldflam vydává novou knihu. Jmenuje se
Podivné historky ze života a obsahuje na dvacet krátkých povídek, které ilustracemi doprovodila
autorova žena Petra. V úterý 4. prosince budeme knihu slavnostně křtít v knihkupectví Luxor na
Václavském náměstí. Nenechte si ujít tuto událost a přijďte za námi!


AKCE NA JICHÝCH POBOČKÁCH
Pondělí 3. prosince od 17 hodin, OC PLZEŇ PLAZA
Zdeněk Pohlreich – beseda a autogramiáda
Nová kniha Zdeňka Pohlreicha se jmenuje Fresh kuchyně a najdete v ní svěží, lehké a pestré recepty
z čerstvých surovin, které si snadno připravíte i u vás doma. Být fresh ale není zdaleka jenom o
surovinách, je to selském rozumu, otevřené mysli a životní energii. A to všechno se ve Fresh kuchyni
odráží. Nenechte si ujít besedu se Zdeňkem Pohlreichem a přijďte za námi do knihkupectví Luxor
v OC Plzeň Plaza, a to 3. prosince v 17 hodin.


Úterý 4. prosince od 17 hodin, NC PALLADIUM
Tereza Willoughby Bistro doma
V úterý 4. prosince v 17 hodin pokřtíme v knihkupectví Luxor v NC Palladium kuchařku novinářky
Terezy Willoughby. Kniha Bistro doma není o složitých receptech a vybraných surovinách, nýbrž
nabízí repertoár receptů, které z vás udělají hvězdu kuchyně s minimální námahou. Přijďte se Terezy
do Luxoru zeptat, jak na to!


Čtvrtek 6. prosince od 17 hodin, OC NOVÝ SMÍCHOV
Marek Holeček Dotknout se nebe: Zápisky Marouška blázna
Ve čtvrtek 6. prosince zavítá do knihkupectví Luxor v OC Nový Smíchov  Marek Holeček, horolezec,
cestovatel, filmový dokumentarista, fotograf a autor nové knihy Dotknout se nebe. Říká se mu Mára
či Maara a v podtitulu knihy označuje sebe sama jako Marouška blázna. Když si přečtete, co všechno
má tento člověk za sebou, asi vás to ani nepřekvapí.


Sobota 8. prosince od 15 hodin, OC BREDA, OPAVA
Ivan Mládek – autogramiáda
Kdo by neznal písničky legendárního zpěváka, skladatele, hráče na banjo, baviče a malíře Ivana
Mládka! Kniha Ivan Mládek obrazem i slovem, která je společným dílem Ivana Mládka a Petra Zajíce,
nabízí pohled na celoživotní malířskou tvorbu známého hudebníka a baviče. Přijďte si pro podpisy
obou autorů v sobotu 8. prosince v 15 hodin do knihkupectví Luxor v OC Breda v Opavě.

 

 

 

Listopad 2018

 

Úterý 27. listopadu od 17 hodin Jana LeBlanc Moje bejby Amerika a Zápisník milovnice knih


Čtvrtek 29. listopadu od 17 hodin Barbara Nesvadbová Momentky


Pondělí 26. listopadu od 17 hodin NC PALLADIUM Zdeněk Pohlreich – beseda a autogramiáda k nové knize Fresh kuchyně


Úterý 27. listopadu od 16 hodin, OC NOVÝ SMÍCHOV SOS dětské vesničky 2019 – představení kalendáře a autogramiáda


Čtvrtek 29. listopadu od 17:30, OC NOVÝ SMÍCHOV Zbigniew Czendlik Uchem jehly

 

 

Milí čtenáři, v říjnu se už bez okolků a naplno rozbíhá knižní sezóna a říjnový program křtů a autogramiád v Luxoru tomu odpovídá. Podívejte se na podrobný program a aktualizace sledujte na webu www.luxor.cz nebo na Facebooku,  a určitě si nenechejte ujít žádnou knižní událost.


Úterý 2. října od 17.30 hodin
Dara Rolins Diář Rok podle Dary 2019


Středa 3. října
od 16.30 hodin Karel Felt Naši nejlepší fotbaloví trenéři
od 18 hodin Karolína Kamberská Karolína - Každý den je svátek


Čtvrtek 4. října od 16.30 hodin Mnislav Zelený Atapana Pokrokem k zániku Knihu pokřtí herec Jaroslav Dušek.


Pondělí 8. října od 16.30 hodin Iva Pekárková Třísky
od 18 hodin beseda s Alenou Mornštajnovou, autorkou knih Hana, Slepá mapa nebo Hotýlek


Středa 10. října od 17 hodin
Petr Feldstein Dávat koním křídla: Splněné a nesplněné sny Václava Chaloupky


Pondělí 15. října od 16.30 hodin
Jiří Vondrák Franta Kocourek: Král železa a srandy
Hosty budou Miroslav Donutil, Waldemar Plch a další. Těšit se můžete na hudební vystoupení.


Úterý 16. října
od 16 hodin Václav Větvička Jak voní můj domov
od 18 hodin Zdeněk Svěrák Strážce nádrže


Čtvrtek 18. října od 17 hodin
Tereza Boehmová Zuzanka a Goldýš


Pondělí 22. října od 17 hodin
Marta Kučíková Italské dvojhubky


Úterý 23. října od 17 hodin
Pavel Kosatík Hovory s TGM


Středa 24. října od 16 hodin
Pavel Kolín a Jakub Kolín Vojáčci: legionáři - rytíři – samurajové


Čtvrtek 25. října od 17 hodin
Ivan Mládek a Petr Zajíc Ivan Mládek obrazem i slovem


Úterý 30. října od 18 hodin
Jonáš Ledecký a kolektiv Kapsy: Podle povídek Karla Čapka


Středa 31. října od 16 hodin
Alena Zárybnická Zálety Aleny Zárybnické: Blízká setkání rozhlasového druhu
Kmotrem knihy bude Václav Moravec, hostem Simona Stašová.Čtvrtek 18. října od 17 hodin, OC NOVÝ SMÍCHOV
Markéta Šichtařová Ukradený syn

23. říjen 2019
Dnes má svátek Teodor

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek