Zamilovaný Shakespeare – výjimečná inscenace o lásce v Divadle pod Palmovkou

Zamilovaný Shakespeare – výjimečná inscenace o lásce v Divadle pod Palmovkou

K.TrnkováT.Dianiška fotoM.Špelda

Pražské Divadlo pod Palmovkou uvedlo premiéru romantické komedie o lásce a o divadle - Zamilovaný Shakespeare - od autora Lee Halla v režii Michala Langa.


Jde o divadelní verzi stejnojmenného slavného filmu, která se v roce 1014 stala jednou z nejvýznamnějších londýnských kulturních událostí. Filmové zpracování Zamilovaného Shakespeara, na němž se významně podílel jeden z největších světových dramatiků Tom Stoppard, bylo oceněno sedmi Oscary a řadou další filmových cen.


Divadelní verze zaujala režiséra Michala Langa, kterému se podařilo vytvořit úspěšnou inscenaci.


0 čem vlastně vypráví? Mladý dramatik William Shakespeare musí dokončit svou novou hru, ale nemá na ni síly ani inspiraci. Po náhodném setkání se mu múzou stane mladičká krásná Viola. Ta touží být herečkou. Ale v shakespearovské době bylo ženám herectví zapovězeno. Takže Viola se uchýlí ke lži, pronikne do divadelního souboru převlečená za muže. Na pozadí záměny postav, velké lásky a trefně zachyceného divadelního zákulisí se tak odehrává okouzlující příběh o tom, jak vznikla jedna z nejkrásnějších her všech dob – Romeo a Julie.


Michal Lang do hlavních rolí citlivě vybral Tomáše  Dianišku – oceněného titulem Talent roku 2016 – a novou členku Divadla pod Palmovkou Kamilu Trnkovou. Dále v inscenaci spatříme Jana Teplého v roli Marlowa, Ivana Jiříka a Martina Hrušku jako divadelní podnikatele. Ondřej Volejník hraje po penězích bažícího Lorda Wessexe, Ondřej Veselý zase po herectví toužícího obchodníka a hereckou hvězdu společnosti představuje Radek Valenta.


Zamilovaný Shakespeare v Divadle pod Palmovkou je krásným vánočním dárkem divákům.

 

 

 

 


Zdroj, Foto: redakce, J.Fraňková, Divadlo pod Palmovkou

28. leden 2020
Dnes má svátek Otýlie

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek