Novoměstský advent 2017

Novoměstský advent 2017

www.nrpraha.cz

20171003190627 2

Začátek adventu můžete oslavit i na Novoměstské radnici při tradiční akci plné dárků, které se v běžných obchodech nenabízejí, lecjakých dobrot, rozmanitých dílniček, stavebnic a modelů, promítání animovaných filmů, loutkových divadel i zpěvu.


Přípravy na Novoměstský advent v těchto dnech vrcholí. Prostory Novoměstské radnice se připravují na 40 stánků plných výrobků z našich regionů i velice originálních dárků. Program Novoměstského adventu je i letos bohatý. Pro nejmenší zahrají loutkové divadlo Lokvar z Prahy a divadlo Dokola z Tábora v Jižních Čechách, představí se 2 dětské pěvecké sbory Rolnička a Coloreton, oblíbená herna Cool woods kromě her nabídne letos dílnu na výrobu drobných dárků i teplou kávu, v Tajemné šatlavě navštívíte kousek historického podzemí Novoměstské radnice. Novinkou letošního adventu je promítání 2 nejnovějších dílů z příběhů oblíbeného Čtyřlístku a vítězných studentských animovaných filmů.


Po oba dny budou moci návštěvníci v rámci adventní hry putovat po vybraných stáncích a získávat tak razítka. Ty pak při odchodu, pokud jich nasbírají dostatek, budou součástí losování o jednu z pěkných cen.


Od 10 – 18 hod po oba dny budou moci návštěvníci shlédnout také nejdelší funkční vláčkové kolejiště v Praze.
V čase Novoměstského adventu se na nádvoří radnice budete moci potěšit také Francouzským adventním trhem, který přinese něco dobrého pro zahřátí i mnoho druhů delikates.

Na závěr Novoměstského adventu přijede jako každý rok Petr Šušor s plným autem bubnů, bubínků a tamburín a přivoláme adventní čas společným bubnováním.
Skutečně na své si přijdou jak rodiny s dětmi, které hledají v nevlídném počasí útočiště a zábavu, tak i dospělí, kteří rádi nadělují pod stromeček osobité dárky.

Vstup na Novoměstský advent je i letos zdarma.

 

Novoměstský advent 2017
Kdy: 2. – 3. 12. 2017 od 10  do 18 hod
Kde: Novoměstská radnice, Karlovo nám 1/23, Praha 2

 

Prosinec bude na Novoměstské radnici i plný hudby.  Komponovaný večer s názvem Předvánoční dialogy bez hranic s prózou R. M. Rilke, W. Shakespeara a s kompozicemi G. F. Telemanna v uměleckém přednesu první dámy českého divadla paní Hany Maciuchové a nejúspěšnějšího českého hobojisty současnosti, pana Viléma Veverky. Koná se 11. prosince.
HanaMaciuchová

Vilem 3 Ilona 2

 

Druhým hudebním zážitkem pro Vás bude závěrečný letošní Stylový večer - Vstříc Vánocům. Rozmanitou nabídku letošních večerů s orchestrem Harmonia Praga uzavře vánoční rozloučení s barokními díly G. F. Haendela a A. Corelliho 14. prosince.

 

Třetím koncertem, na který Vás srdečně tentokrát zveme, je Vánoční koncert ZUŠ Ilji Hurníka. Žáci a pedagogové ZUŠ Ilji Hurníka Praha 2 - Královské Vinohrady již 4. prosince na Novoměstské radnici oslaví vánoční svátky tradičním společným koncertem. Vystoupí žákovské orchestry, soubory, ale i sólisté.

 

Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru krásné Prahy

francouzsky trh NR

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše na nádvoří Novoměstské radnice.

Letošní ročník nabídne krom skvělých ochutnávek a výjimečného francouzského vína také bohatý hudební program. Tyhle dva dny se ponese v rytmu francouzských melodií a živá vystoupení se postarají o jedinečný zážitek. Na své si přijdou milovníci swingu, šansonu i jazzu.

Otevřeno:

2. 12. od 10:00 do 20:00 hod

3. 12. od 10:00 do 19:00 hod

Vstup zdarma

Živá hudba:    

Sobota 14:00 Justin Lavash

             17:00 Matoušek, Duo

 Neděle 13:00 Alasdaire

              15:00 La Belle Vie, Trio

Kromě hudby jsou ale trhy ideálním místem k odpočinku a načerpání francouzské atmosféry. Na místě připravované pochoutky jako například variace uzenin či aromatických sýrů, nebude chybět ani rozmanitý sortiment francouzských vín.

    

 

Partneři akce: Městská část Praha 2, Asociace regionálních značek, SDV Model , Design Mode, Náš Ježíšek
„Bohatství našich regionů je finančně podpořeno Ministerstvem zemědělství ČR”

 

Zdroj, foto: 

www.nrpraha.cz


www.facebook.com/NRpraha

 

 


 

30. květen 2020
Dnes má svátek Ferdinand

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek