Do Divadla Kalich vstoupil Krysař – Přemysl Pálek

Do Divadla Kalich vstoupil Krysař – Přemysl Pálek

1ab

Herec Přemysl Pálek (26) v Divadle Kalich vytvořil už několik hlavních rolí - Dannyho v muzikálu Pomáda, Tonyho v Horečce sobotní noci, Chada v Srdcovém králi a postavu Andreje v hit muzikálu Atlantida. Nyní se objevuje v Kalichu jako tajemný muž v kápi a s píšťalkou – jako Krysař.


„Všichni mojí muzikáloví hrdinové byli malinko namyšlení frajírci. Role Krysaře je temná a niterná, představuje totiž i druhou stránku mé osobnosti, temný démon, který se občas probouzí i ve mně samotném,“ svěřil se o své roli Přemysl Pálek v nově nastudovaném muzikálu Daniela Landy – Krysař.

64
„Když jsem Krysaře viděl před lety poprvé, hned mě zaujaly i texty písní, do nichž jsem se zaposlouchával, tím víc mě pak přitahovala hudba Daniela Landy a probouzela mého vnitřního démona. Prostě – jsem Krysař.,” dodává Přemysl Pálek.


Muzikál Daniela Landy Krysař se vrátil na jeviště Divadla Kalich v režii Mirjam Landy v novém hereckém obsazení, s novou výpravou a choreografií.
Daniel Landa vytvořil Krysaře v roce 1996. Premiéra byla tehdy v Divadle La Fantastika a dočkala se sedmi set repríz. Pak se inscenace s úspěchem hrála na Slovensku, v Rakousku a v roce 2002 v novém nastudování v Divadle Kalich.


Autor muzikálu Daniel Landa se přiznal, proč právě Krysař se stal zajímavým námětem pro jeho muzikál.

h12
„Zajímalo mě, co se může stát, když je jednomu člověku propůjčena obrovská síla, tak obrovská moc, jakou má Krysař díky své flétně. Je to velké téma, jak přemýšlí člověk, který rozhoduje o milionech osudů, co ho přitom ovlivňuje. Když jsem četl knížku a viděl jsem Krysaře jako činohru na jevišti, vždycky mě fascinovala velká vnitřní mystika, kterou tahle figura má. Nikdo neví, odkud přichází a kam míří. Jeho tajemství mě natolik provokovalo, že jsem dostal chuť zabývat se jim dál a pokusit se Krysařův příběh vyprávět po svém jinak.“


A to se Danielu Landovi povedlo.


Vedle Přemysla Pálka se na scéně objeví například Robert Jaškow, David Suchařípa, Marie Křížová, Kateřina Šildová, Roman Tomeš Charlie Doubravová, Anna Slováčková, Martin Zounar a řada dalších talentovaných muzikálových herců.


Už první představení nového nastudování Krysaře v Kalichu přesvědčily diváky, že jde o výjimečný tvůrčí čin.

 

 

 

 


Zdroj: Redakce J.Fraňková, Kalich J.Panenka

24. leden 2019
Dnes má svátek Milena

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek