NEDĚLŇÁTKO ANEB S CIMRMANEM V ZÁDECH MILONĚ ČEPELKY VYJDE VE ZVUKOVÉ PODOBĚ!

NEDĚLŇÁTKO ANEB S CIMRMANEM V ZÁDECH
MILONĚ ČEPELKY VYJDE VE ZVUKOVÉ PODOBĚ!

cover audiokniha Cepelka

Supraphon novou audioknihu představí v pátek 12. května na mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy 2017

Kniha rozhovorů Aleše Palána s jedním z protagonistů Divadla Járy Cimrmana Miloněm Čepelkou, vydaná v roce 2016 nakladatelstvím Vyšehrad, vzbudila zájem veřejnosti, protože dotazovaný patří k nejoblíbenějším členům slavného souboru. Kdo by neznal jeho mamku z Aktu, dvojroli princů Jasoně a Drsoně z pohádky Dlouhý, Široký a Krátkozraký, hraběte Zeppelina z Hospody Na Mýtince, šikovatele Vogeltanze ze Záskoku či Babičku Boženy Němcové z Českého nebe.  

Ve čtrnácti kapitolách se dozvídáme nejen podrobnosti okolo vzniku a fungování Divadla Járy Cimrmana, jehož je spoluzakladatelem, ale i okolnosti rozkolu, který v souboru nastal v jeho počátcích. Významná je například kapitola, v níž Miloň Čepelka vzpomíná na dění kolem okupace v roce 1968, kdy se spolu se svými divadelními kolegy podílel na ilegálním vysílání Československého rozhlasu. Nahrávka zachycuje více než sedm hodin vyprávění plného jedinečných zážitků a postřehů ze života Miloně Čepelky. Nechybí ani zmínky o jeho literární, scenáristické a textařské tvorbě.

Supraphon audioknihu rozhovorů Aleše Palána s Miloněm Čepelkou Nedělňátko aneb s Cimrmanem v zádech představí v pátek 12. května 2017, kdy se také uskuteční křest za účasti obou tvůrců v rámci veletrhu Svět knihy 2017. Akce proběhne v Sále audioknih v levém křídle Průmyslového paláce na Výstavišti Praha Holešovice od 15 hodin.


Ukázky na Supraphonline: https://www.supraphonline.cz/album/299677-nedelnatko-aneb-s-cimrmanem-v-zadech

 

 

 

Zdroj, foto: Supraphon

 

19. červen 2018
Dnes má svátek Leoš

Počasí


 

IMG 5592

jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek