Prague Design Week 2017

Prague Design Week 2017 přilákal do Tančícího domu svůj rekordní počet návštěvníků

cesky design
Čtvrtý ročník designérské přehlídky Prague Design Week se letos konal v Tančícím domě, kde zaznamenal historicky nejvyšší návštěvnost – vidělo ho 8 250 milovníků designu. Jeho slavnostní završení přineslo tradiční ocenění nejlepším produktům a expozicím: Frusacku by infiberry (nejlepší produkt), Two Lines (nejlepší expozice), šperkařské značce Líbal (cena návštěvníků) a výtvarníkovi Filipovi Pošivači (speciální cena poroty). Až do 30. dubna je letos navíc možné zhlédnout výběr z Prague Design Week 2017 v Pasáži českého designu. Zájemci z řad vystavovatelů se mohou již nyní přihlašovat na Prague Design Week 2018, který se bude konat na jaře 2018.

 

Historicky nejvyšší počet návštěvníků
Prague Design Week po čtyři roky své existence vyrostl v jednu z nejrespektovanějších a návštěvnicky nejoblíbenějších přehlídek designu v České republice. Jeho letošní ročník přilákal rekordní počet 8 250 návštěvníků. Na čtyřech patrech Tančícího domu měli v týdnu od 10. do 16. dubna možnost seznámit se s produkty a kolekcemi 82 designérů, umělců, návrhářů, řemeslníků a škol či nahlédnout do procesu jejich tvorby prostřednictvím workshopů, přednášek nebo promítání v Design Kině. Prague Design Week 2017 nyní vyzývá návštěvníky, aby své ohlasy zanechali na www.praguedesignweek.cz/ohlas. Zájemci o účast na dalším ročníku PDW, který se uskuteční na jaře 2018, se rovněž prostřednictvím internetových stránek http://www.praguedesignweek.cz/prihlaska/ již mohou přihlašovat.

 

Oceněni nejzajímavější vystavovatelé PDW 2017
Právě diváci spolu s odbornou porotou rozhodli o tom, kteří vystavovatelé Prague Design Week 2017 budou letos oceněni. Designéři byli tradičně nominováni ve třech kategoriích. První místo v kategorii „Nejlepší produkt/kolekce“ obsadil ekologický sáček na ovoce a zeleninu Frusack by infiberry, druhé patří erotickým pomůckám ze dřeva značky wood.u  a na třetím se umístil dřevěný zesilovač Avior’s Woodyfier. V kategorii „Nejlepší expozice“ putovalo ocenění za první místo výrobci kožených módních doplňků Two Lines druhé místo získalo jsem.studio a třetí značka i1art.
 „Cenu návštěvníka“ si v pořadí od nejlepšího odnesli: značka Líbal šperkaře Jakuba Líbala, značka Nomio šperkaře Milana Nováčka a studenti Průmyslového designu na FA ČVUT z ateliéru Tvarůžek/Fiala za návrhy topenářské techniky. Zvláštní cenu poroty získal režisér a výtvarník Filip Pošivač. Výherci byli odměněni originálními trofejemi podle návrhu Lukáše Rejmonta. Hliníková ocenění byla prostřílena puškou, přičemž počet průstřelů na každé značí umístění držitele.

 

Prague Design Week do konce dubna v Pasáži českého designu
Výběr z expozic Prague Design Week mohou zájemci zhlédnout až do 30. dubna v centru Prahy v Pasáži českého designu pod Českou národní bankou v ulici Na Příkopě. K vidění jsou sáčky Frusack by infiberry, nápadité umělecké předměty ze starých vinylových desek i1art
a dále ukázky módní kolekce La femme MiMi, svítidla penocze, dřevěné šperkovnice od Fain Wood, skleněné bytové doplňky Evans Atelier nebo ručně šité kožené tašky PBG. Představuje se zde také držitel ocenění za nejlepší instalaci PDW 2016 – interiérový a architektonický ateliér ZOAA, který nad letošním ročníkem Prague Design Week převzal záštitu v pozici hlavního partnera.


O Prague Design Week
Hlavní myšlenkou Prague Design Week, která se zrodila už roku 2010, je ukázat design jako kreativní disciplínu, nikoliv jen finální produkt. Designéři a tvůrci v expozicích návštěvníkům akce poodhalují proces vzniku svých kolekcí či výrobků prostřednictvím fotografií, videí, prototypů, skic i ve svých dílnách reálně používaných materiálů a nástrojů. První ročník se konal v roce 2014 v Domě U Minuty, další dva ročníky (2015–2016) se uskutečnily v Kafkově domě, letošní čtvrtý bude hostit Tančící dům. Zakladatelem a organizátorem designérské přehlídky Prague Design Week je obdivovatel nápaditého designu a kreativních konceptů Ondřej Krynek.

 

 

 

 

Zdroj, foto: Prague Design Week

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bestcg

23. květen 2018
Dnes má svátek Vladimír

Počasí


 

IMG 5592

jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist