Vychází výběr nejlepších sólových nahrávek Petra Jandy!

Dnes vychází výběr nejlepších sólových nahrávek Petra Jandy!

SU63622 2

Necelé dva týdny (2. května) před 75. narozeninami guru českého bigbítu vychází Best Of Petr Janda „Ještě držím pohromadě“.

 

Krátce před svými 75. narozeninami vydává Supraphon album Petr Janda „Ještě držím pohromadě/ Best Of“. CD s podtitulem 21 (skoro) sólo hitů 1985 – 2016 obsahuje nahrávky mimo skupinu Olympic od roku 1983, kdy Petr Janda napsal hitový duet „Jedeme dál“ pro Petru Janů. Na výběru nechybí projekty z vydavatelství  Best I. A., jako například album Čeští mistři rockové kytary nebo Kulhaví poutníci z roku 1996. Samostatná aktivita hudebníka je zmapována písněmi ze sólových alb z let 1998 a 2008 Co je dobrý a co zlý a Jednou jó, jednou né. Muzikál „Ať žije rokenrol!“ napsaný Petrem Jandou a textařem Karlem Šípem připomíná dosud nevydaná verze titulní skladby.

 

"Na albu nemůže chybět hit z prvního sólového alba Jsem tak línej, balada Nějak se vytrácíš, má lásko nebo první duet s dcerou Martou Vzpomínka na ostrovní zemi. Možná bychom mými skladbami natočenými mimo Olympic zaplnili i dvě cédéčka. Ne že bych byl tak pracovitý, ale už to dělám dlouho a hrál a zpíval jsem s kdekým," řekl Petr Janda k této kompilaci.

 

Skupina Olympic letos oslaví 55 let existence koncertem s mnoha hosty 9. prosince v pražské O2 areně. Ještě předtím si kapela 12. května v Malostranské besedě v Praze připomene 30 let od tragického úmrtí svého klavíristy Miroslava Berky. Součástí koncertu bude i křest troj-boxu LP Souhvězdí šílenců, Souhvězdí drsňáků a Souhvězdí romantiků a profilového alba Jiřího Valenty.

 

Nejlepší sólové nahrávky Petra Jandy z let 1985-2016!

 

Video k albu najdete zde:        https://www.youtube.com/watch?v=zEZUsG12uHU            https://www.youtube.com/watch?v=BjrFH5hiEMQ             

 

 

Zdroj, foto: Supraphon
 

18. červen 2018
Dnes má svátek Milan

Počasí


 

IMG 5592

jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek