Blížící půlkulaté výročí oslaví Petr Janda vydáním alba „Ještě držím pohromadě/ BEST OF“

Blížící půlkulaté výročí oslaví Petr Janda vydáním alba „Ještě držím pohromadě/ BEST OF“

SU63622

CD Petr Janda/ Ještě držím pohromadě/ Best Of vychází 21. dubna 2017

2. května oslaví guru českého bigbítu Petr Janda 75. narozeniny. Ideální příležitost připomenout jeho sólové projekty, které vznikaly mimo skupinu Olympic.

Květnové půlkulaté narozeniny jsou pravým důvodem poprvé shrnout Jandovu neolympickou tvorbu! Kompilace přináší to nejlepší z období po roce 1985, kdy se hitově osamostatnil v duetu s Petrou Janů. Od té doby opravdu "jede dál", ať už to byla dvě sólová alba z let 1998 a 2008, mimořádný projekt Kulhaví poutníci, instrumentální spolupráce s jinými skvělými kytaristy Lubošem Andrštem a Lubomírem Brabcem, duety s dcerou Martou, znovu s Petrou Janů či rockovým kolegou Alešem Brichtou nebo v zajímavém triu s Brichtou a countrymanem Jakubem Smolíkem.


Výběr nabízí také dosud nevydané snímky z archivu Petra Jandy, například jeho verzi titulní skladby pro muzikál „Ať žije rokenrol!“, nebo část loňského koncertního vystoupení v bostonské Berklee School of Music, kde zazněla také kultovní Želva. Autor výběru Oldřich Zámostný sestavil výborně poslouchatelnou jednadvacítku skladeb, dokumentujících Jandovu jedinečnost kompoziční, instrumentální i pěveckou. Jeho vlajkovou lodí je samo sebou Olympic, ale také jeho sólové písně rozhodně stojí za to. O tom všem se přesvědčíte ve vzpomínkovém bookletu, doplněném speciálními fotografiemi, ale vůbec nejlépe poslechem tohoto výběru. Ten totiž jasně dokazuje, že Petr Janda - od mládí řečený Django -  drží pohromadě vskutku festovně.

Nejlepší sólové nahrávky Petra Jandy z let 1985-2016!

 

 

Zdroj, foto: Supraphon

 

19. červen 2018
Dnes má svátek Leoš

Počasí


 

IMG 5592

jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek