Na Masarykově nádraží ožila vyhlášená restaurace

Pražské nádražní restaurace představovaly zejména v době před druhou světovou válkou místo, kde se mohli dobře najíst a příjemně naladit nejen cestující z celé republiky, ale také cizinci a náhodní kolemjdoucí. Ti všichni si rádi poseděli také v kouzelném interiéru vyhlášené Císařské restaurace na Masarykově nádraží, z jejíchž oken sledovali ruch nejstaršího pražského parostrojního nádraží i okolních ulic.

Na tuto tradici se rozhodla navázat společnost Lagardére Travel Retail, která je provozovatelem restaurace s novým názvem Masaryčka. Cílem bylo vytvořit místo, kde se historie a tradice snoubí s moderním přístupem ke gastronomii. Díky velkoryse pojaté rekonstrukci i spolupráci s šéfkuchařem Markem Hosnedlem se tento záměr povedlo naplnit beze zbytku.

Citlivá rekonstrukce zachovala prvorepublikové kouzlo

Při vstupu do budovy restaurace, postavené v letech 1872 – 1873, na vás dýchne jedinečná atmosféra první republiky, kterou se podařilo architektonickému studiu Archicraft zachovat. Autoři zvolili přístup ve formě kontrastu historie s moderním interiérem. Účelem bylo, aby si restaurace zachovala svůj noblesní vzhled, ale zároveň se v ní cítil dobře i návštěvník, který okázalost nevyhledává.

masarycka22

Rekonstrukce také musela splňovat všechny požadavky na plynulý provoz rušné restaurace. Prostor zútulňují důmyslně navržené kovové konstrukce a také dřevěné obklady v kombinaci s polstrováním, které pomáhají pohlcovat hluk provozu restaurace. Celým interiérem se prolíná téma železnice. Tvarování obkladů stěn vychází z motivů linek trati při pohledu z ptačí perspektivy. Linie obkladu jsou modifikací pohledu shora na depo se svítícími vlaky. Jedna ze stěn bude ozdobena názvy zastávek jednoho z nejstarších a nejdelších spojů, vyjíždějícího z Masarykova nádraží. Pro stoly a lavice vybrali autoři jasanové dřevo, na které jakoby se dnes v restauracích zcela zapomnělo, přestože je to pro restaurační provoz tradiční a vhodný materiál. Podlaha v hlavním sále je převážně dřevěná, stejně jako tomu bylo i v původní Císařské restauraci. Pouze v přední části, tam kde navazuje na atrium Masarykova nádraží, je podlaha kamenná. Kovové konstrukce v rámci restaurace mají tmavě zelenou barevnost. To koresponduje se zelenými kovovými a litinovými konstrukcemi zbytku Masarykova nádraží a zároveň odkazuje na značku Pilsner Urquell, ikonu mezi českými pivy.  

Menu pro svátek i všední den

Právě tradiční plzeňské pivo se v restauraci čepuje. Také nabídka jídel navazuje na nejlepší tradici prvorepublikových nádražních restaurací. Z menu, sestaveného šéfkuchařem Markem Hosnedlem, si vybere opravdu každý. Najdete v něm zejména klasické pokrmy tradiční české kuchyně v moderním pojetí.  Hlavní jídla a vydatné polévky doplňují speciality k pivu, saláty a lahodné dezerty, například skvělou tradiční žemlovku. Stálé menu navíc obohacuje speciální denní nabídka. Vedle skvěle ošetřeného a načepovaného piva mohou zákazníci vybírat ze široké nabídky vín, nealkoholických a teplých nápojů.
Ráno zpříjemní v restauraci Masaryčka skutečně bohatá snídaňová nabídka. Načerpat energii tím nejchutnějším způsobem zde mohou například zaměstnanci okolních kanceláří při ranních obchodních schůzkách.

https://www.facebook.com/masaryckarestaurace

masaryckarestaurace22

Restaurace Masaryčka se nachází přímo na Masarykové nádraží, na rohu ulic Hybernská a Havlíčkova.

Společnost Lagardére Travel Retail provozuje v České republice celou řadu stravovacích konceptů. Vedle sítě francouzských pekařství PAUL a kaváren Costa Coffee se jedná zejména o restauraci Rychlík na Hlavním nádraží a 15 gastro provozoven na Letišti Václava Havla.
Dlouhodobým cílem společnosti je měnit k lepšímu tvář dopravních lokalit.


www.masaryckarestaurace.cz

20. leden 2022
Dnes má svátek Ilona

Počasí


ALBATROS MEDIA RGB

 

logomotylek