Botanická zahrada Praha - Rulandské modré – poznejte víno mnoha tváří

Rulandské modré – poznejte víno mnoha tváří

Za týden se na vinici sv. Kláry bude slavit ještě jeden svátek. Tentokrát se pozornost zaměří na jednu konkrétní odrůdu, a sice starobylou odrůdu Rulandské modré. Její historie tu sahá až do dob Karla IV. Víno z této odrůdy může mít mnoho podob. Dobré ročníky nabízejí červené víno s výborným potenciálem k dlouhodobému zrání. Ročník 2020 nebyl červeným vínům příliš nakloněn, návštěvníci se ale mohou těšit na výborný klaret - bílé víno vyrobené právě z hroznů Rulandského modrého. Den Rulandského modrého připadá na 18. srpna. Na terase u Vinotéky sv. Kláry bude od 13 hodin připravena volná minidegustace čtyř vzorků z místní produkce z této odrůdy. Zájemci tak budou moci odhalit, jaký rozsah chutí umí nabídnout jedna odrůda na jedné vinici. Žetony na minidegustaci budou v prodeji v baru vinotéky v ceně 150 Kč za čtyři vzorky.

BZ HMP rulandske D6A51802a

Botanická zahrada v Troji je z pohledu produkce vína světovým unikátem. Jako jedna z mála botanických zahrad na světě se může pyšnit vlastním produkčním vinohradem a kolekcí vlastních vín. „Akce na vinici sv. Kláry se již staly tradicí. Rád bych pozval milovníky vína jak na oslavy svátku patronky vinice – sv. Kláry, tak na Den Rulandského modrého. Vrcholem vinařské sezóny pak budou oslavy sklizně, které se uskuteční o víkendu 18. a 19. září,“ zve Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

 

Oslavy sklizně na vinici sv. Kláry se skvělým burčákem a nejlepším výhledem v Praze

K pozdnímu létu patří tradiční oslavy sklizně neboli vinobraní. Na vinici sv. Kláry si Oslavy sklizně užijete 18. a 19. září. Chybět nebude ani burčák ze zdejších hroznů. V nabídce bude též výběr jídla a pochutin, které skvěle doladí gurmánský zážitek. A návštěvníci se mohou těšit i na lákavý doprovodný program a hudební produkce.

Do trojské botanické zahrady nejenom za vínem

Botanická zahrada v Troji neláká návštěvníky pouze na víno, ale také na právě probíhající výstavy a prohlídky. Ve skleníku Fata Morgana aktuálně probíhá výstava jedovatých pokojových rostlin Nechte jedy na pokoji aneb Jedovaté pokojovky ve Fata Morganě. Představují se zde jedovaté exotické rostliny, které jsou běžně k vidění v našich bytech. Současně probíhá i přehlídka jedovatých cykasů, sukulentů a dalších jedovatých tropických rostlin s názvem Co Maryša ještě neznala. Zákeřné rostliny z našich zahrad i volné přírody, které jsou významnými zdroji léčiv a zároveň se mohou stát nebezpečným jedem, zase představuje expozice Ďáblova zahrádka.  Kromě jedovatých výstav se v září uskuteční další tradiční akce, a to soutěžní výstava bonsají v Japonské zahradě a také výstava orchidejí ve skleníku Fata Morgana. Podrobné informace o akcích Botanické zahrady Praha najdete na stránkách https://www.botanicka.cz/clanky/akce/prehled-nasich-akci

BZ HMP Vinice sv. Kláry

Otevírací doba:

Venkovní expozice:

denně včetně svátků
9.00–19.00

Skleník Fata Morgana:

út–ne
9.00–19.00

Vinotéka sv. Kláry:

po–pá

13.00–21.00

so–ne, svátky
11.00–21.00

 

Sledujte dění v botanické zahradě na sociálních sítích (Facebook, Instagram a YouTube).
Novinky a další informace najdete také na
https://www.botanicka.cz/

 

20. leden 2022
Dnes má svátek Ilona

Počasí


ALBATROS MEDIA RGB

 

logomotylek