Melouny Bouquet – Okouzlete originálním lehkým menu na dámské jízdě

Melouny Bouquet – Okouzlete originálním lehkým menu na dámské jízdě

Meloun Bouquet holky na pláži

Překvapit kamarádky nebo příbuzné skvělým netradičním pohoštěním není jednoduché. Přichystejte na dámskou jízdu jednoduché rychlé menu, které vám obzvlášť v horkých dnech přijde vhod. Klíčová ingredience? Meloun. Toto svěží šťavnaté ovoce se blýskne v salátu s grilovaným melounem, námořnických špízech i ve skvělých long drincích s melounem a okurkou.

 Melouny Bouquet 1

Aby byly lahůdky v menu opravdu neodolatelné, sáhněte po melounech Bouquet. Šťavnaté melouny Bouquet uzrály pod horkým španělským sluncem a kromě skvělé sladké chuti a vysokého obsahu vitamínů, minerálů a antioxidantů mají ještě jednu velkou výhodu: nenajdete v nich pecky. Od 60. let 20. století speciálně šlechtěná odrůda melounů má jenom malá měkká zrníčka, která nevadí v žádném jídle či pití.

Ani jeden ze tří receptů nezabere moc času na přípravu a nevyžaduje velké množství ingrediencí. Stačí se jednoduše a s chutí pustit do toho!

 

Salát s grilovaným melounem

Salat s grilovanym melounem
½ melounu Bouquet
200 g sýru halloumi
olivový olej
2 limetky
polníček
čerstvá bazalka
opečené toasty
javorový sirup na dochucení
sůl a pepř

Meloun nakrájejte na měsíčky, sýr halloumi na menší kousky. Grilujte je potřené olivovým olejem, osolte a opepřete. Na gril přidejte i rozpůlené limetky. Na talíře rozdělte polníček, ogrilované melouny a sýr. Zakapejte šťávou z limetek a olivovým olejem, podávejte s bazalkou a opečenými toasty.


Námořnické melounové špízy

Namornicke spizy
½ melounu Bouquet
200 g čerstvého kozího sýru
2 hrsti ostružin
čerstvá máta

Rozkrojte meloun na dvě půlky, z poloviny melounu krájejte stejně tlusté plátky a z nich pak vykrajujte kolečka stejně velká jako jsou kolečka sýru. Na špejle napichujte střídavě meloun, sýr, ostružinu a lístek máty. Podávejte s kousky čerstvého ovoce.


Long drink s melounem a okurkou

long drink 1
1/3 melounu Bouquet
1 okurka
čerstvá máta
1 limetka
gin a tonic

Z melounu vykrojte kuličky, rozdělte je do sklenic. Přidejte kostky ledu, na plátky nebo kolečka nakrájené okurky a čerstvou mátu. Zakápněte šťávou z limetky a podle chuti dolejte ginem a tonikem.

Melouny Bouquet dováží do České republiky společnost Anecoop, která je španělským lídrem v exportu čerstvého ovoce a zeleniny. Firma spolupracuje s více než 70 000 farmáři, jejichž produkty vyváží do více než 60 zemí světa. Celý systém je chráněn ochrannou známkou Naturane s přísnými předpisy. Více informací najdete na www.nejlepsimelouny.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/BOUQUETovoce.
Melouny Bouquet jsou k dostání od dubna do konce srpna v Kauflandu, Globusu a ve vybraných maloprodejnách. Cena se pohybuje okolo 25 Kč/kg.

 Melouny Bouquet 3

 

Kontakty:
www.nejmelouny.cz


www.nejlepsimelouny.cz


Instagram: @bouquet_ovoce


Facebook: @BOUQUETovoce

11. srpen 2020
Dnes má svátek Zuzana

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže